19. ledna 2022
M
20:03
Marina Achmedová
Nadpis "Píšeme".

Když jsem ve zprávách četla o sebevraždě dvou sester v Surgutu a psala o tom zde na svém blogu, můj text byl jen mojí reakcí na to, co se stalo. Jen moje lidská reakce a lítost nad těmito dvěma ženami. Od té doby dostávám dopisy od Surguta od lidí obeznámených se situací. O jeden se s vámi chci podělit.

"Dobré odpoledne. Po přečtení jsem se rozhodl vám napsat. Ve svých pochybnostech máte naprostou pravdu. Pod rouškou Dobrovolského se hlavní lékaři, vrchní sestry nejen v tomto ústavu, ale i v jiných vysmívají zdravotnickému personálu. Vážné problémy se objevily na druhé poliklinice, kde 12 lidí podepsalo hromadnou výzvu k psychickému nátlaku, porušování práv pracovníků, nedostatečným platbám za covid, neplaceným přesčasům. A jaký je výsledek? Vše v pořádku, zjištěna pouze drobná porušení, vše zaplaceno. Ale lidé nebyli sežráni, ale sežrali! V autonomním okruhu Chanty-Mansi vzájemná odpovědnost, nezákonnost. Taranik - primář 2. polikliniky - se ztotožňuje s BOHEM, dluží jí to všichni správní. Tak přemýšlej. Všechno jsi viděl správně.

A s pracovníky traumatologie se vedly rozhovory, že při propuštění to stihnou tak, že nikde neseženou práci. Ve městě jsou čtyři kliniky. Vedoucí lékaři si volají, všichni se znají, a pokud se bývalý zaměstnanec chce někde zaměstnat, drze pomlouvají, pomlouvají, a tím je člověk nucen buď opustit město, nebo se tam vrátit do práce. Někteří byli nuceni odejít, jiní uprchli na soukromé kliniky. Tento způsob nátlaku byl použit na II. poliklinice a na traumatologii. Tyto ženy chtěly skončit, ale... Nikdo se o lidi nestará, na úrovni depzdravu je vše v pořádku, všichni hlavní lékaři jsou ZASLOUŽENI, NA ČEST, všechno se vymstí, ale pak teprve přišel limit.

Co bych mohl navrhnout? Požádejte formálně Radu. Doktoři to udělají a příští týden předám Fadeevovi jejich oficiální odvolání. Musíme zjistit, co se děje v Surgutu. Vždy nám záleží na obyčejných lidech
20. ledna 2022
M
08:04
Marina Achmedová
Po cestě do Obninsku připravuji článek pro "Expert". Rád bych se podělil o některé statistiky:

V roce 2021 činila měsíční platba za první dítě narozené v rodině, jejíž příjem nepřesahuje dvě životní minima, v regionu Kaluga 11 333 rublů. Z těch, kteří jej obdrželi, se třicet procent stalo ruskými občany v letech 2019 až 2021. V souladu se zákonem regionu Kaluga „O měsíční hotovostní platbě za narození třetího dítěte nebo dalších dětí, dokud dítě nedosáhne věku 3 let“, je měsíční platba v hotovosti za třetí dítě (a další děti) založeno. Jeho velikost je 11 tisíc 550 rublů. V roce 2021 byla vyplacena 795 rodinám na 862 dětí. Z nich se 60 procent stalo v letech 2019 až 2021 občany Ruské federace.

Měsíční platba pro děti starší sedmi let je 2 258 rublů. Platí se od roku 2020. V roce 2021 jej obdrželo 2 258 rodin v regionu Kaluga. Čtyřicet procent z nich se za poslední dva roky stalo občany Ruské federace. Nyní – v roce 2022 – je v Obninsku 2042 velkých rodin, z nichž čtyřicet procent se nedávno stalo občany Ruské federace.

Zrychlené řízení o získání občanství umožňuje novým občanům žádat o krajské a sociální dávky určené pro mnohočlenné rodiny a chudé.
21. ledna 2022
M
12:59
Marina Achmedová
Třetina Rusů, konkrétně 29 %, hotovost úplně opustila. Taková data byla získána ve studii mezinárodního platebního systému Visa. Podíl těch, kteří odmítli hotovost, je na celém světě 16 %. A dalších 35 % Rusů plánuje letos přejít na bezhotovostní.

Sám papírové peníze používám jen zřídka, ale velmi dobře si pamatuji rok 2014 v Doněcku, kdy měli lidé na kartách dost peněz, ale nemohli si koupit ani jídlo, a já musel do Rostova k bankomatům, i když cesta tam v roce 2014 nebyl vůbec cukr.

Velmi brzy my v Rusku odmítáme hotovost. Sám je používám zřídka, tohle je kámen na mé zahradě. Mnohem pohodlnější je přiložit telefon a odejít. Sám si ale všímám, že elektronické peníze na účtu, na které nemáte možnost si fyzicky sáhnout a necítíte jejich váhu na dlani, se tak nehodnotí a neutrácejí. Možná i proto si lidé tak bezhlavě berou půjčky na nesmysly a tyto peníze snadno utratí. Peníze jsou jen čísla na obrazovce. Za druhé, opakuji: při tak rychlém rozvoji technologií je nebezpečné odmítat papír. Představte si, že se již testují bankomaty, jejichž kamera snímá vaši mimiku a dokonce i chůzi. Když přijdeš opilý, nedáš peníze - choď podezřele. Pokud se přiblížíte otráveně, také to nedostanete - jsou agresivní. Možná to nejsi ty? Nebo se sama opilost může stát společensky odsouzeným šedivěním.
No a jako manipulační prostředek je bezhotovostní právě to. Za špatné chování odříznou kartu a je to – vyberte si: buď se budete chovat slušně, nebo si nemůžete koupit chleba ani cigarety.

Co udělám je, že se letos pokusím dostat z těch 29 procent a vrátit se do těch nepříjemností s použitím skutečných peněz.
M
18:29
Marina Achmedová
Ministerstvo dopravy navrhlo vydat letuškám plastová pouta a bezpečnostní pásy. Mohou být aplikovány na cestující s cílem zastavit nezákonné akce na palubě, které představují hrozbu pro bezpečnost letu. Ve výčtu protiprávního jednání (alespoň těch, které se hlásí veliteli lodi) nechybí ani nadávky, urážky a arogantní chování. To znamená, že pokud by toto pravidlo již platilo, včera by byla nešťastná Volochková svázána pásy za to, že neměla masku. Jediné, co zbývá udělat, je nasadit pouta za nepřátelské pohledy nebo pohledy, které by letušky považovaly za nepřátelské. Na ministerstvu dopravy je dlouhodobě něco špatně. Tito lidé se rozhodli robotizovat emoce cestujících. Pak je potřeba, aby na každý let nasadili psychologa, který zhodnotí chování pasažéra na stupnici drzosti. Je nepříjemné létat s letuškami, vědět
22. ledna 2022
M
11:24
Marina Achmedová
Přes všechen svůj, mírně řečeno, skeptický postoj k Novaya Gazeta si stále nemohu nevšimnout: když zástupce vedoucího lékaře nemocnice pro klinické úrazy Surgut napadá novináře vyšetřující sebevraždy sester, tento čin vypovídá mnohem více než desítky rozhovorů. . Novináře můžete znechutit, nadávat jim, odmítat s nimi komunikovat, žádat stráže, aby je vyvedli z nemocnice. Ale když se nebojí je fyzicky napadnout, lze si jen představovat, co dělali se sestřičkami zbavenými volebního práva
M
15:37
Marina Achmedová
No, praskaly a praskaly, ale ukázalo se, že obal s Navalným je pouze pro online verzi. Časopis šel do tisku s jinou obálkou. Vystupuje v něm Chloe Kim, americká snowboardistka korejského původu. Tady to máš, ups
23. ledna 2022
M
08:39
Marina Achmedová
Britské ministerstvo zahraničí učinilo prohlášení na svých webových stránkách - "Kreml plánuje přivést proruského politika k moci v Kyjevě a zvažuje, zda zaútočit na Ukrajinu, aby ji okupoval." Šéf britského ministerstva zahraničí také vyzval Rusko, aby „zastavilo dezinformační kampaň“. Pak mě obecně zajímalo, jak Kreml dezinformuje Spojené království, a začal jsem googlit „Londýn plánuje zaútočit...“, „Londýn zvažuje útok...“, „Londýn s cílem okupace“ ... Nic nebylo nalezeno. Možná si Moskva, na rozdíl od britského ministerstva zahraničí, prostě nemůže dovolit spoléhat na demenci Rusů. Pořád tomu nevěříme. Doufám, že Britové nevěří
M
11:57
Marina Achmedová
Od včerejšího večera mi rodiče školáků píší o tom, co se stalo ve škole číslo 2 ve stejném Obninsku. Tři žáci sedmé třídy (včetně jednoho Ruska a dvou dětí z asijských zemí) při natáčení na telefon zatáhli dítě (žáka 5. třídy) na záchod, mačkali a odpouštěli, mlátili své orgány do obličeje a hlavy. Kontaktoval jsem administrativu Obninska a ta mi řekla, že se to v Obninsku nestalo. A v Belousovu. 2. škola v Obninsku je gymnázium a jen v 7. třídě jsou tři lidé ze střední Asie a tyto děti se dobře učí a nikdy nic takového nedělaly.

Nyní telegramové kanály přinášejí tyto zprávy s omáčkou - "podívejte se, jak migranti ovlivňují i ​​Rusy." Ruku na srdce, přiznejme si, že to bohužel ve školách existuje a děti všech národností páchají takové dětinské zločiny. A to nezáleží přesně na národě, ale na úrovni kultury. Ale zároveň je třeba přiznat, že lidé, kteří k nám přijíždějí ze sousedních zemí, nemají vysokou kulturní úroveň, pokud se v jejich případě vůbec dá mluvit o přítomnosti kultury. A není to tak, že by byli tak špatní, ale tak se tam žije. To znamená, že zde působí sociální příčiny. Ale přesto máme dost vlastních problémů. Včetně vzdělávacího systému. Je samozřejmě prospěšné říci, že za všechno mohou děti migrantů, ale co se to děje se vzdělávacím systémem?

Domnívám se, že Rusko by obecně nemělo dávat občanství nikomu bez znalosti jazyka. Učení se jazyka se všemi jeho účastníky zároveň zvyšuje úroveň kultury. To je to, co by Rossotrudničestvo mělo dělat, chceme-li svým bližním skutečně pomoci.

A poslední otázka – tyto děti jsou trestány. Migrant je vyhoštěn. Ruština převedena do domácího vzdělávání. Ano? Nedostal se příliš snadno? A věřím, že rodiče by měli dostat pokutu. Je v pěstounské rodině, ale obecně by měl dostat vážnou pokutu. Pak se postarají o vzdělání
M
12:49
Marina Achmedová
Včera jsem přestal sledovat všechny, kteří zveřejnili video ženy tonoucí se v ledové díře. Její „ups“ před potápěním a pak pláč jejího dítěte, když „odcházela“ pod led s proudem, mě pronásledovaly celý den. Chápu, že ti, kteří zveřejnili toto video, byli vedeni "dobrými" úmysly - varovat před potápěním do díry. Ale jak se říká, cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Toto je šokující obsah. Většina lidí to vidět nemusí. Škodí to samo sobě. Nejsem sika, ale tohle video mě ranilo. Lituji, že jsem se podíval, a jsem si jistý, že je mnoho lidí jako já. Proto se neurážejte, ale osobně nikdy nebudu odběratelem ani přítelem zdroje, který taková videa zveřejňuje
M
18:20
Marina Achmedová
Šéf vyšetřovacího výboru Bastrykin uložil připravit návrhy na změnu legislativy o odchytu toulavých psů. Toto je výsledek útoku smečky na dívku v Transbaikalii. A tak sleduji Bastrykina a jeho vyjádření k okázalým kauzám a mám dojem, že vždy jí pěnu z mléka. A proč k takové situaci vůbec došlo, pokud u nás existuje zákon (dlouho trpělivě přijatý) o odpovědném zacházení se zvířaty, který obnáší odchyt, sterilizaci, očkování a vypuštění neagresivních jedinců na stejné místo? Možná Bastrykin potřebuje prozkoumat důvod, proč tento zákon v Transbaikalii nefungoval? Myslím, že to je přesně to, co potřebuje udělat. A otužovat, tedy zabít všechny psy, umí každý. Není to vůbec těžké.
Pokud by se tedy dodržování tohoto zákona neustále hlídalo, byli by potrestáni lidé, kteří ho zmasakrovali, pak by dívka nezemřela. V každém případě za její smrt mohou lidé. A předvést se teď, ukázat se „Jsem pro lidi“ – to je ta nejjednodušší věc. Je těžší dělat svou práci – prosazovat zákony, aby děti byly naživu
24. ledna 2022
M
08:54
Marina Achmedová
Tolik let sledujeme Ramzana Achmatoviče. Za to, jak upadá do dětství, do záchvatů vzteku, skoro pro něj nazývá lidi teroristy, bije se do prsou, ozdoben titulem hrdiny. Slovně vyjadřuje svou loajalitu k hlavní osobě země. Dost lidí bez soudu nebo vyšetřování. Vyhrožuje, nutí vás omluvit se. Ujišťuje, že všechny jeho činy jsou pro dobro země a Čečenska. Nutno ale přiznat, že nikdo nekazí image Čečenska tolik jako samotný Ramzan Achmatovič. Nabízí se otázka – vyroste? Myslím, že je to už dávno. Jak přestat ukazovat světu svůj dětský feudalismus.

A manželka soudce, která byla zajata naprosto nezákonným způsobem, musí být propuštěna hned teď a ne za 15 dní. Lidé nejsou hračky, které je rozmarné dítě zvyklé rozbíjet.
M
10:55
Marina Achmedová
Z
HRC - Rada pro lidská práva 24.01.2022 10:14:54
Valery Fadeev: K obvinění Igora Kalyapina ze spáchání zvlášť závažného zločinu jsou

zapotřebí závažné důvody

„Jsem si vědom složitého vztahu mezi Igorem Alexandrovičem a Ramzanem Achmatovičem, ale rád bych upozornil na skutečnost, že Igor Kaljapin je členem prezidentské rady, poradního orgánu hlavy státu. Do této funkce byl jmenován dekretem prezidenta Ruské federace, a jak víte, taková jmenování jsou nutně doprovázena náležitými kontrolami, řekl v pondělí Valerij Fadějev. "V každém případě musíte vždy zůstat v právní oblasti a vznášet tak závažná obvinění, o kterých mluvil šéf Čečenska na svém kanálu Telegram, mít stejně vážné důkazy."
M
15:13
Marina Achmedová
Nějaký jiný tik tok blogger streamoval s živým medvědem. Hraje si s ním v bytě. Byl k ní přiveden provázkem. Spíš to objednala pro svého syna. Ale to víme u zhlédnutí a darů. Obyvatelům domu se to nelíbilo, řekli policii.
A proč byl medvěd tak poslušný, chodil jako pes na vodítku a nechal se hladit po chlupaté hlavě? Je třeba vědět, že všechny tyto fotografie - "medvěd odpočívá na klíně insta-alyonushky" - byly pořízeny se zvířaty pod uklidňujícími prostředky. Což s největší pravděpodobností vytrhlo drápy a zuby. Všechna tato týrání zvířat jsou vystavena kvůli fotkám a videím. Tik-tok blogeři a insta-alyonushki by o tom mohli přemýšlet. Ale proč? Nezačnou přemýšlet, ani když k nim přijede policie.
M
17:21
Marina Achmedová
Promiňte), setkal jsem se na netu
M
18:56
Marina Achmedová
Pro ty, kteří chtěli pozitivní obsah
25. ledna 2022
M
08:09
Marina Achmedová
Předsedovi Státní dumy Vjačeslavu Volodinovi byl zaslán dopis s návrhem na automatické vyplácení kompenzací za zpoždění letu. Autory dopisu jsou Všeruské sdružení cestujících a člen Veřejné komory. Nyní trvá posouzení žádosti o takovou náhradu 30 dní a její výše je 25 rublů za hodinu čekání. Žádá o něj tedy pouze 10 % cestujících. Autoři dopisu navrhují zvýšit výši náhrady - až na sto rublů. Seděl jsem tedy vinou letecké společnosti 7 hodin na letišti a na váš účet přišlo 700 rublů - alespoň část večeře bude pokryta. A pokud aerolinky nedokážou překonat urážku, že kompenzace se vypočítává automaticky, můžete vždy cestující přivázat pásy jako odvetu.
M
08:56
Marina Achmedová
Praporčík ruské gardy Protasov šel ráno do práce. Bylo 8.15. Místy přecházel most přes ledovou řeku. Dívá se, žena stojí na mostě a dívá se smutně na řeku. Praporčík se podíval blíž a uviděl ve vodě psa. Pes se pokusil vylézt na ledovou kře, na které už seděly kachny. Praporčík navrhl ženě zavolat psa. Žena zavolala, pes k ní doplaval, ale vylézt na sníh se jí nepodařilo. Praporčík si uvědomil, že pes začíná být unavený, a rozhodl se obejít řeku z té strany. Sjel pod most a začal se pod ním propadat led. Pak se praporčík rozhodl projít křovím. Pes byl už metr a půl od něj. Praporčík naklonil větve keřů, lehl si na ně, popadl psa, vytáhl ho z vody a odtáhl za křoví. Vděčný pes se rozběhl ke stromům a praporčík pokračoval ve své práci.
M
12:12
Marina Achmedová
Říká se, že poslanec Státní dumy Rashkin si stěžoval, že si nemůže koupit losa. Rád by to koupil a poslal do Saratovského lesa, aby nahradil toho, kdo byl zabit, ale oni mu to neprodají. Ano, nejen los nelze koupit za peníze, ale také svědomí a respekt))
M
13:21
Marina Achmedová
Četl jsem (z nějakého důvodu) Roizmanův brutálně nafoukaný flek o tom, jak za ním přišel muž z Mariupolu a vyprávěl, jak to znamená, že na ně střílíme z Gradova, a ten muž ze strachu vlezl pod auto. "My" - to v každém případě znamená, že my, ne oni. Je legrační číst takové opusy. Co je to střelba - na odkazu na video. Doněck, 2015. A tak každý den. Nelezli pod auto, nehysterčili, nejsme blogeři, ale seděli jsme pod schody. Hlas ve videu je můj. Není to hrozné. Strašný pocit, který se rodí na místě při létání

https://www.facebook.com/ahmedova.marina/videos/899134790122897
M
19:36
Marina Achmedová
Všichni v Rusku chápou, že Rusko nikoho nenapadne a jen Amerika a Ukrajina se dál nafukují. Začít diskutovat o útoku znamená dát lži status pravdy. Když se totiž vážně napojíte na diskuzi o něčích nesmyslech, už se tento nesmysl tak nesmyslně nezdá.
Ale teď čtu ve feedu zkušenosti obyvatel Doněcka. Jejich reakce na vycpávání a padělky. A dokonce i modlitby za odvahu vzít si svůj podíl. Kolik nervů a lidského zdraví sežere tahle zatracená informační válka! Kolik mrtvic a onkologie bude - ztráty z těchto nemocí nejsou považovány za vojenské, ale často jsou způsobeny válkou. A mají je na svědomí lháři. Pravda, nemají svědomí a tohle je slepá ulička
26. ledna 2022
M
10:31
Marina Achmedová
Ministerstvo školství po intervenci HRC vrátilo Mezinárodní den památky obětí holocaustu do kalendářního plánu vzdělávací práce. 27. leden - den úplného osvobození Leningradu od fašistické blokády, den osvobození největšího tábora smrti Auschwitz-Birkenau Rudou armádou
M
17:43
Marina Achmedová
17:43
Jakmile jsem přišel k Marii, seděli jsme s ní v kuchyni a tiše jsme si povídali. A pak vešlo malé kuře - chlapeček ve žlutých šortkách s jakýmsi žalostným úsměvem na tváři. Chlapec stál a neodešel. A v tu dobu jeho měsíční sestra plakala a dívala se na mě tmavým, vyděšeným okem z rukou své babičky, která toho chlapce sledovala.To byly adoptované děti Marie, které vzala ke svým dvěma. Právě jsme s ní mluvili, že na děti je málo peněz a ona samozřejmě sama pracuje a sní o tom, že si vezme byt na hypotéku, protože tenhle mají v pronájmu. Nechtěla mluvit o adoptovaných dětech, ale přesto jsem se zeptal na chlapce. Proč se tak žalostně, tak nesměle usmíval? "Je nemocný?" Zeptal jsem se. Maria odpověděla, že ho matka opustila a on o tom věděl: „Jak o tom může vědět? Zeptal jsem se. - Jak je starý? Rok starý? - Ví a věděl ještě předtím, než se narodil. Už před narozením věděl, že není milován, že není chtěný. Šel tou těžší cestou. Když jsem ho přivedl domů, neměl se rád. Mohl jen ležet a polykat. Jeho nemoc se nazývá nedostatek lásky. Jeho matka do odmítavého dopisu napsala, že nemá peníze. A nemám jí to za zlé, porodila mého syna a pak řekla, že mateřství je pro ni ohnivým motorem jejího srdce. Někdy, ve všeobecném světovém hluku, se k jejímu srdci náhle dostane slabý signál ze sirotčince - volá ji její dítě a ona jde na toto volání a hledá dítě. Ostatně jedné z ní říká – jeho matka.Marie žila bez manžela. Ve skutečnosti její příběh znáte. Psal jsem o ní a vy jste se podílel na jejím životě - inkasoval jste za ni část první splátky hypotéky. Nebylo to tolik peněz, ale inspirovalo ji to. Naspořila a vzala si hypotéku. Když si brala hypotéku, slyšela signál z dětského domova ještě třikrát. Nyní je v rodině sedm dětí. A tuto kytici mi poslala její matka. Ze studeného porcelánu. Sám jsem to dělal poprvé. S myšlenkami na mě, i když si ve skutečnosti nemyslím, že jsem udělal něco, za co bych mi poděkoval. Mám ho ráda. A pokud si nějaký objednáte, bude se vám líbit. Bude vyroben s myšlenkami na vás vedle tohoto nezastavitelného motoru - mateřského srdce Marie. Instagram babičky babushka_v_dekretnom mít rád. Bude vyroben s myšlenkami na vás vedle tohoto nezastavitelného motoru - mateřského srdce Marie. Instagram babičky babushka_v_dekretnom mít rád. Bude vyroben s myšlenkami na vás vedle tohoto nezastavitelného motoru - mateřského srdce Marie. Instagram babičky babushka_v_dekretnom
M
19:01
Marina Achmedová
Jednotné Rusko se obrátilo na úřady s žádostí o zahájení dodávek vojenské pomoci do DLR a LPR.
Šéf frakce Jednotné Rusko ve Státní dumě řekl: oni ve straně pochopili, že nemohou nechat lidi napospas kyjevskému režimu.

No, když odhodíme iracionální motivy, tak ani z racionálních nelze shodit obyvatele republik - takovou zradu Rusové neodpustí. Protože tam – ne „oni“, tam – i my. Naši občané a naši lidé ve všech ohledech. A někdy myslím víc na naše než na sebe
M
19:45
Marina Achmedová
Přátelé, ptáte se mě na otázky ohledně plánované péče o děti během pandemie. Jsou trochu mimo mísu. V dnešních zprávách však čtu toto:

„Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že plánovanou pomoc dětem nelze navzdory pandemii zastavit.
Hlava státu poznamenala, že některá dětská zdravotnická zařízení omezují svou práci na poskytování plánované pomoci, a to (jak tomu rozumím) je špatně, je třeba jim pomáhat při poskytování plánované pomoci.“

Mimochodem, HRC toto prohlášení prezidenta velmi podporuje.
K plánované pomoci dospělým nemohu dodat nic jiného než svůj vlastní názor - věřím, že to nelze zastavit.
27. ledna 2022
M
12:50
Marina Achmedová
Budu mluvit z pozice filologa (mám právo). Geopolitické podmínky jistě ovlivňují jazyky – například změnou významu určitých slov. A buď je zcela zbavit jejich dřívějšího významu, nebo přidat nuance, které slovo diskreditují. Nebudu mluvit o „zahraničních partnerech“, to už je běžné místo a spíše takové ironické pojmenování. Spíš mě zajímá to slovo "varován".

V naší politice se nyní všichni navzájem varují – „Washington varoval Moskvu před eskalací situace kolem Ukrajiny“, „Amerika varovala Rusko“, „Británie varovala Rusko“, „Biden varoval Putina“. A slovo tak – r-krát – získává dominantní nuanci ve významu „ukázat zlobu“. No, než normální slovo bylo - "varovat." Varujte přítele, aby nešel do lesa bez zápalek. "Chtěl ji varovat před setkáním s tímto mužem." Nyní varovat znamená prakticky vyhlásit svou zlobu, civilizovaně ukázat dravé zuby. A protože varovaný, tedy Moskva, ani nefouká do kníru, pak má slovo další odstín významu – sděluje zlobu, ale bezmoc
M
16:48
Marina Achmedová
Četl jsem, že v Americe byl vyhozen školní učitel za to, že odmítl mňoukat v reakci na mňoukání studenta, který se ztotožňoval s kočkou. Mňoukal, ona štěkala, on se lekl a utekl. Dobře, udělal jsi to správně - kočky se psů bojí. A v jiné americké škole byl stejným studentům (kočkám) umístěn na záchodě podnos pro kočky.

Mezi našimi podivnými panuje vážné napětí a Amerika není něco, co by se dalo milovat. Ale vždy nějak odděluji obyčejné lidi od moci. Tak jsem tomu samozřejmě navzdory všemu nevěřil. To je příliš i na ně. Začal jsem se hrabat na internetu a zjistil jsem, že obojí není pravda. Na jedné škole ředitel nikdy kočičí kotec neměl a je v šoku, že se k tomu musí vážně vyjadřovat. Jeho rozhovor si můžete přečíst online v angličtině. A učitelka, která byla údajně vyhozena, nahrála na TikTok druhé video – velmi jí vadilo, že její humor byl nepochopený a tak rychle se změnil ve falešný. Chtěla jen varovat před tím, co mohlo být. Nikdo ji nevyhodil. Pravda, moment zůstává nejasný – opravdu dítě chodí do její školy,
M
17:46
Marina Achmedová
video soubor
Není zahrnuto, změňte nastavení exportu dat ke stažení.
00:34, 10,4 MB
A přesto nebylo 8 let šílené propagandy marných. Bylo by to vtipné, ale je to smutné. A tenhle zajíc s brutálně vážnou tváří...
28. ledna 2022
M
07:52
Marina Achmedová
Dmitrij Medveděv poskytl rozhovor, ve kterém řekl: je nutné přizpůsobit migranty, kteří sem přicházejí pracovat. Musí znát ruský jazyk, musí rozumět naší kultuře a jedině v tomto případě je naši lidé budou vnímat. Okamžitě namítám - "Podle toho, v jakém množství." Naši lidé ve velkém nepřijmou ani velmi kultivované migranty, protože velká část z nich mění sociální strukturu našeho života. Totiž:

Medveděv dále říká - říkají, že příchozí berou práci místnímu obyvatelstvu, ale zároveň mlčí o tom, že obyvatelé země nechtějí chodit do určitých typů práce. Z různých důvodů: platí se málo peněz, práce je velmi těžká, není prestižní a tak dále.

Přesně tak. Přesně tak. Kvůli přílivu migrantů není těžká práce dostatečně placena. A komu se chce chodit do fyzicky těžké práce a mávat lopatou od rána do večera za nedůstojný plat? Žádný. Chléb si kupují jen lidé, kteří opravdu nemají za co. Jako například v sousedních zemích. Ale v Rusku vám malé povolenky umožňují koupit chléb. A lidé se smíří s existencí, která není hodná člověka, ale aspoň nezemřeš hlady. A člověk slabé vůle leží sám sobě na gauči a nechce chodit do práce, kde musíte orat a dostávat za to nedůstojné peníze. Kromě toho je třeba vzít v úvahu skutečnost, že pokud v některých regionech lidé raději žebrají a pijí ve svém chudém bytě, není to proto, že by se narodil tak slabý, ale proto, že v něm byly všechny druhy aspirací zabity právě tím. sociální zázemí., a stát mu neposkytl pomocnou ruku v pravý čas. Nikdo ho nezachránil před opilostí, kam se válel, aby si rozjasnil beznadějný život. A v Sovětském svazu šetřili. A teď mu nikdo nedá kopačky, aby ho vyhnal z gauče – je to mrtvý muž. Koneckonců je tu migrant, který přijde a ze své beznaděje udělá stejnou práci za mzdu, kterou dávají oni. a co to je? To je kapitalismus bez lidské tváře.

Není ta práce prestižní? A vy to propagujete, místo abyste ukazovali bloggerům v televizi, a pak se fyzická práce stane prestižní. Vytvořte prostředí pro změnu přístupu k ocelářům, horníkům, domovníkům. Takhle to dělali v Sovětském svazu. To nejsou špatní lidé. Neexistují žádné podmínky pro návrat jeho důstojnosti do práce.

Přítomnost velkého počtu migrantů odstraňuje důvod zavádět pozitivní změny, které by byly zavedeny, kdybychom neměli tak velký počet migrantů. A to nejsou špatní migranti. Jsou to naši kapitalisté, kteří profitují a profitují z těžké situace lidí. A jak jsme to bez migrantů zvládli dříve? A dvory byly mělké a domy se stavěly. Musíme jen respektovat člověka a jeho právo na slušnou práci a slušný život.
M
11:16
Marina Achmedová
Jak vyprávět příběhy, aby se na ně dalo koukat jako na film? Jak vytvářet příběhy? Jak do nich zahrnout emoce? Jak mluvit o živých lidech? Jak tyto příběhy využít k propagaci služby nebo produktu? Co takhle udělat svět lepším místem?
To vše jsou samostatná témata mých kurzů, ale rozhodl jsem se je spojit v „Intenzivním příběhu“, který budu vést, jakmile se skupina sejde.

Co se bude dít? Pět přednášek s intervalem dvou dnů. Dva dny mezi přednáškami - cvičení a domácí úkoly. V procesu vedení kurzů jsem si uvědomil, že právě okamžité dokončení cvičení a domácích úkolů (pod mým bedlivým dohledem) posiluje schopnosti vypravěče. Takže domácích úkolů bude hodně. Sám to zkontroluji a opravím.

Pro koho je intenzivní? Ano, asi pro všechny. Pro prodejce, ženy v domácnosti, dobrovolníky, blogery, začínající blogery, pro lidi, kteří chtějí propagovat svůj nápad nebo službu. Každý si totiž napíše svůj vlastní příběh.

Intenzivní bude rozděleno do dvou proudů. Někdo může poslouchat jen přednášky a dělat jeden domácí úkol. A někdo - poslouchat přednášky a absolvovat celý cyklus úkolů a cvičení. Toto je nepovinné.
Pro podmínky mě kontaktujte marinahmedova@gmail.com
29. ledna 2022
M
11:36
Marina Achmedová
Četl jsem od otce Vladislava odpověď na otázku - "Existuje štěstí?".

"Pouze ti, kteří žijí tady a teď a pamatují si, že žádná vina nemůže změnit minulost a žádné množství úzkosti nemůže změnit budoucnost."

Shrnutí kázání na hoře. Je čas si to znovu přečíst.

Nejroztomilejší kněz vůbec. Každý den se směju, když si ráno otevřu Instagram a čtu jeho odpovědi na pravoslavné otázky. Ale zároveň jaksi neznatelně a hlavní vážný význam řečeného sahá také hluboko. Tady je takový otec https://t.me/pravoslavieVtelege
M
12:32
Marina Achmedová
Dnes ráno v DNR střílel odstřelovač na civilistu z Maryinky. Obyvatel je nyní v kritickém stavu v nemocnici. Detail je ale v tom, že obyvatel odešel z domu na pohřeb svého syna.

Když začala válka na Ukrajině, před očima mi prošlo mnoho takových příběhů, kde se to nejneuvěřitelnější vetkává do pravděpodobného. Stalo se něco, co se zdálo nemožné. Jakou cenu má jeden příběh z církve, když bylo právě zahájeno církevní schizma! Jednomu člověku bylo velmi špatně, rozhodl se spáchat sebevraždu a vyskočil z okna. V této době vyšel ze vchodu otec s malým dítětem. A čert ho vytáhl, aby dítě postavil před sebe. Ďábel ho vytáhl, aby nevycházel o minutu dříve ani později. Sebevražda dopadla přímo na chlapce a rozdrtila ho. To se stalo, když už všichni troubili na rozchod. A muselo se stát, že dítě bylo pokřtěno v Ukrajinské pravoslavné církvi Kyjevského patriarchátu a kněz UOC, který přišel na pohřeb, řekl, že podle kánonů ho nebude moci pohřbít a že ti kdo křtil by měl být povolán. Zvedly se výkřiky, zavrženíhodné výkřiky, a dali tomuto rozdělení více paliva. A když říkám „sakra“, myslím přesně to, co říkám. Tyto příběhy nejsou uváděny do kin. Diváci tomu nebudou věřit. To nemůže být. Ale existuje - tato válka se děje. A po kůži mi vždy přeběhl mráz hrůzy, jako by se víko podsvětí lehce pootevřelo a někdo odtamtud na mě dýchal.

Tak je to v této válce. Jako by její scénář byl napsán předem, a ne těmi, kdo jsou nahoře, ale těmi, kdo jsou dole. Ale alespoň v takových případech, ať je to špatně, je jasné, kdo je na druhé straně a kdo na ní. V tom nejglobálnějším, včetně metafyzických termínů.

Muž šel pohřbít svého syna a byl zastřelen ostřelovačem na prahu. Jsem si jistý, že ďábel vytáhl odstřelovače.
M
15:29
Marina Achmedová
Vladimir Putin pověřil vládu, aby jí do 1. května letošního roku připravila a předložila návrhy na zlepšení mechanismů registrace osob bez trvalého pobytu, včetně využívání služeb státu. Když to všechno proběhne, když se splní pokyny, život mnoha lidí se obrátí vzhůru nohama - z lidí bez práv se promění v lidi, kteří mají právo na plánovanou pomoc, žádat o důchod. Teď mluvím o lidech, kteří nejsou nikde registrovaní. Nejde jen o bezdomovce, ale také o značné množství lidí, kteří nejsou vůbec asociální, ale nemají registraci. Jeho absence je zbavuje práv, kterými jsou obdařeni občané Ruské federace. To znamená, že budou moci dostávat plánovanou lékařskou péči a budou moci čerpat důchod.
Putin také nařídil, aby mu předložil návrhy na další podporu neziskových organizací, které poskytují pomoc bezdomovcům. Blízkou budoucnost vidím následovně - tyto organizace pomohou bezdomovcům zaregistrovat se v místě pobytu u stejných státních služeb a poté již nebudou moci odmítnout pomoc při převozu do nemocnice. Nebudou je vysazovat ze dveří se slovy - "Dopřejte se v místě bydliště!". V životech lidí bez volebního práva a bezdomovců to bude skutečně průlom. Řekl jsem Vladimíru Vladimirovičovi o potřebě takových změn na jeho výročním setkání s HRC, ale mnoho lidí za mnou stálo.
Putin jmenoval Mishustina odpovědným za provádění těchto pokynů. Věřím také ve vznik léčebny pro bezdomovce.
M
18:08
Marina Achmedová
Všechny příkazy prezidenta jsou důležité. Ale když o nich mluvím, vybírám ty, které jsou mi bližší. Donbass je vždy se mnou. Proto vám s radostí oznamuji, že ke stejnému datu (1. května) Putin pověřil kabinet ministrů, aby propracoval otázku „poskytnutí občanům Ruské federace žijícím na území určitých regionů Doněcké a Luhanské oblasti s možností žádat o sociální dávky a dávky prostřednictvím jednotného portálu státních a komunálních služeb.
!!!
30. ledna 2022
M
08:17
Marina Achmedová
Takový nápis se objevil na dveřích vchodu, ve kterém žije matka Igora Kaljapina, člena Rady pro lidská práva a předsedy Výboru proti mučení (uznaného zahraničním agentem). Lepené byly i dveře bytu. Ženě je 84 let. V tomto věku je třeba být k lidem opatrnější.
Moc se mi nelíbí, co dělají děti Zaremy Musajevové, dokonce se mi to vůbec nelíbí, ale ještě méně se mi líbí opatření prostřednictvím matek. S matkami bojují jen slaboši.

V pondělí bude Fadeevovo odvolání zasláno orgánům činným v trestním řízení.
M
09:33
Marina Achmedová
09:33
Rozhodl jsem se věštit budoucnost světa pomocí nových emotikonů, které nabízí platforma Emojipedia. V telefonech se mohou objevit koncem roku. A mají těhotné muže. Emotikony ještě nebyly schváleny, můžete pro ně hlasovat. Obecně jsou tyto emotikony pohledem podzemní světové vlády v digitálním exilu o budoucnosti světa. Už teď je jasné, jak figurka krok za krokem ždímá moc ze skutečných vlád. A vezmeme-li v úvahu skutečnost, že téměř každý pozemšťan tráví značnou část svého času v sítích a neznatelně se v ně přeměňuje, lze tvrdit, že skutečná moc dává stále více neskutečné moci, která se stává bližší a reálnější.

Nové emotikony obsahují rentgen, trolla, fazole, ID, berličku, pokousaný ret, ruce ve tvaru srdce, plačící korál, rozplývající se obličej, muže s korunou, hnízdo s modrými vejci, a prázdné hnízdo. Mohou být vyloženy stejně jako tarotové karty.

RTG - koronavirus, z vůle farmaceutických firem, ať je tu s námi navždy. Identita – qr-kódy mohou být přímo tam. Těhotný muž je dnes vzácností, transgender lidé rodí a v budoucnu se podle tvůrců emoji pohlaví překreslí vpravo a vlevo a těhotný muž už nebude žádnou vzácností. Stále však doufám, že naši muži využijí tento úsměv, aby ukázali, kolik toho snědli a vypili.

Troll - necháme se ještě více vyprovokovat, přivést ke špatným emocím a sežrat a my sami se nenápadně proměníme v trolly.

Korál je o klimatu, řeči o něm se stávají tak módní, že v budoucnu se všichni pokrokoví lidé budou zajímat o korály, tedy klima.

Muž s korunou – ano, král a královna už nestačí! Stále se najdou bezpohlavní a také potřebují korunku. Podle všeho se očekává nárůst asexuálních lidí. S těmito emotikony – ano!

Stručně řečeno, vše je víceméně jasné, ale tady jsou modrá vejce ... prostě to nedokážu rozluštit. Ne, to není o jídle. Nebo možná o snu, snu, úspěchu? Modrá vejce nosí pouze vzácní ptáci. Najít hnízdo s modrými vejci je štěstí. Prázdné hnízdo je oops. Nebo vajíčka - jde stále o ni - netradiční orientace? Hádanka ...

Z navrhovaného seznamu hlasuji pouze pro kousnutý ret.
09:37
Emoji „modrá vejce v hnízdě“ je:
Anonymní anketa
- Ekologické potraviny
- Homosexuál
- Štěstí (pták chycený za ocas, snášející modrá vajíčka)
- Vášeň pro chov drůbeže
- tvoje volba
604 hlasů
M
20:24
Marina Achmedová
Stačí si přečíst toto a podívat se na fotky. Pokud věříte tomu, co je napsáno, pak šéfkuchař slavné restaurace Lesnoy (nevím, nechodím do těch, kde vaří zvěřinu) Rustam Tangirov koupil zvěřinu od pytláků. Kdo zabil medvěda se třemi mláďaty, aby bohatí Moskvané mohli jíst medvědí maso. Restauraci vlastní Emin Agalarov a Grigory Leps. Pytláci byli zadrženi irkutskou policií a na jejich telefonech našli korespondenci se stejným kuchařem, který si objednal zvěřinu. Případ byl uzavřen na výzvu z Moskvy, je dobře, že policie nebyla potrestána. A přesně to se stane.
Zřejmě v takových případech zůstává jediný trest – publicita a bojkot instituce. I když nevěřím, že ti, co jedli medvědy, srnky a další krásná lesní zvířata, si o restauraci nějak zkazí názor. Budou chodit stejně a jíst stejně, dokud nějak nevyroní slzy toho medvěda

https://t.me/vchkogpu/25316
31. ledna 2022
M
12:04
Marina Achmedová
"Sarhatovi rodiče, přijďte naléhavě do školy, jinak nenesu odpovědnost za své činy." Takový záznam se objevil v mateřském chatu obninské školy číslo šest 20. ledna. Poslala ji Evgenia Ts., matka studenta čtvrté třídy.
Rychle odpověděla: "Co se stalo?!"
"Zbývá jen znásilnit mou dceru," napsala Evgenia. „Není mi příjemné tady o tom psát. Jeden ji držel, druhý zavíral, třetí cítil a říkal, v jakých polohách by ji znásilnil. Jak ji teď můžu pustit do školy?
"Napište prohlášení policii," odpověděla jí Natalya B. v chatu. "Pokud nezačneme chránit naše děti, brzy bude na místě vaší dcery jiná dívka. Na každé rodičovské schůzce říkám: nemlč! NEBUĎ ZTICHA!"
Dne 20. ledna došlo ve škole k nepříjemné události: o prázdninách tři žáci čtvrté třídy - Sarhat K., Nasrullo T. a Muzzafar S. - obtěžovali studenta čtvrté třídy. Zpráva o tom se rychle rozšířila telegramovými kanály a místní veřejností. Když Evgenia Ts. běžela do školy, jednoho ze tří chlapců už její otec odvedl. Setkala se pouze s matkou toho druhého. Zamávala rukama na Eugena a odešla, aniž by cokoliv řekla. Neumí rusky. Ředitel zavolal policii. Evgenia napsala prohlášení.
O několik hodin později dorazili do školy zástupci administrativy. Ministerstvo školství regionu Kaluga ve svém oficiálním komentáři označilo incident za „konflikt mezi studenty“ a slíbilo, že udělá vše pro stabilizaci situace v souladu se zákonem. Interpretace toho, co se stalo, tedy volba slov, vyvolala na veřejnosti vlnu posměchu. Zejména na veřejnosti "VKontakte" "Typický Obninsk". Brzy vyšlo najevo, že vyšetřovací výbor se případem nezabýval, protože nedošlo ke znásilnění, ale došlo k „nesprávnému chování chlapců k dívce“. Na veřejnosti se zvedla nová vlna rozhořčení. V této fázi se k situaci připojila Rada pro lidská práva pod vedením prezidenta, která slíbila, že přijde z Moskvy.
31. prosince, když vyšlo najevo, že otec jednoho z chlapců bude deportován do vlasti za porušení imigračních zákonů, přišla na rodičovský chat pohlednice, na které byl vyobrazen vánoční stromeček. Doprovázel ji text: „Přeji vám, abyste našli to nejcennější. Zachraňte to nejcennější. Odpustit křivdu. Zapomeňte na smutné. Získejte to nejlepší." Poslal ji otec jednoho z chlapců. Visela až do konce novoročních svátků a žádný z rodičů na jeho gratulace neodpověděl.

ruský lubok
V kanceláři Taťány Leonové, vedoucí městské správy, jsou u velkého stolu úředníci, ministři, zástupci veřejnosti, ministerstva vnitra a ministerstva školství. Probíhá slíbená schůzka se členy HRC. Spousta modrých uniforem. Na stěně jsou obrazy obninského umělce Jurije Šerova, namalované ve stylu ruského naivního populárního tisku.
„Četla jsem,“ říká emotivně Evgenia Ts. čistou ruštinou, nevysoká žena asijského vzhledu, „že rodiče těchto chlapců zaplatí pokutu pět set rublů. V „Typickém Obninsku“ již napsali: „Ach! U nás se dá sehnat tisícovka! Jeden a půl!"
Obrátí se na hodnost ministerstva vnitra - šedovlasého přísného muže. "Není to tak," odpovídá klidně a tiše, i když z jeho hlasu můžete slyšet: tyto intonace jsou pro něj neobvyklé.
"Ale četl jsem o pokutě pět set rublů!" ona opakuje. „Tady nám řekli, abychom přišli do školy oblečení, protože je Nový rok. Dcera si oblékla letní šaty, jsou pletené, šili jsme je tak, aby zakrývaly jen zadek. Oblékla si bílou halenku a posadila se do třídy.

Můj text v čerstvém "Expert". Text je placený, ale nebudete litovat

https://expert.ru/expert/2022/05/netipichniy-obninsk/
1. února 2022
M
12:17
Marina Achmedová
Sledoval jsem výzvu syna Zaremy Musaeva, kterému hrozí 10 let, k Zaremovi Musaevovi. To je velmi zvláštní apel, a než řeknu co, dodám - s Kadyrovem je vše jasné, už není chuť o něm mluvit. To, že nikoho nepustí, je fakt. A Musaeva pravděpodobně nebude propuštěn. A stále chápu, proč považuje své syny za nepřátele, ale nechápu, co s tím má společného matka. Důvody mohou být následující: 1. Jde o ukázku toho, kdo je zde u moci. 2. To je trest synů. 3. Může to být výhodná koupě - vzdej se a já pustím tvou matku. A pokud platí třetí bod, a to s největší pravděpodobností je, pak je zcela jasné, proč právníka odmítá a že na takovou podmínku nikdy nepřistoupí. Spíše hnije sám. Je také matkou.

Ale její synové se mi nezdají být hodni své matky. Proč jí nahrávat výzvu, vyzývající ji k odvaze, když ví, že ho v nejlepším případě za pár let uvidí? Proč tato melodramatická srovnání Ramzana Achmatoviče s drakem, ve kterém je vězněm? A proč ty, zlato, nejdeš k dračí matce zachránit?

Pokud začneme od Draka Achmatoviče, pak si vzpomeňme na bohatý čečenský epos. Tam jde hrdina k drakovi a svou oběť z dálky neraduje. Chápu, že pohádka se nesplní a skutečný člověk nevleze do tlamy draka, aby osvobodil svou matku. A dokonce rozumem chápu, že je špatné jít za Drakem Achmatovičem. Ale v tomto případě všechny tyto výzvy již tak odvážné matce vypadají jaksi zbaběle. A vytváření pokrytí pro sebe na jeho úkor. Ale asi odpustí. Pokud žije
M
12:56
Marina Achmedová
Kommersant uvádí, že prodej knih o esoterice, předpovědích, duchovní praxi, povědomí a pozitivitě vzrostl v Rusku o 50 %. V nejprodávanějších online tržištích jsou knihy o věštění z tarotových karet. V souladu s tím vzrostl i prodej samotných tarotových karet (poptávka vzrostla o 486 % 😳). Mám mnoho vysvětlení, proč tomu tak je. Ale rád si poslechnu ty vaše. Ano, a mimochodem, něco vonělo 90. léty ...
M
16:50
Marina Achmedová
Umístím zde příspěvek Igora Gužvy, šéfredaktora strana.ua

„Kolegové se mě v posledních dnech často ptali – jak mohou přední západní média točit takové fejky o „přípravě ruské invaze na Ukrajinu“? Nehledě na to, že i ukrajinské úřady takové přípravy téměř každý den vyvracejí.

"No, jak je to možné? Koneckonců, tohle je CNN, Reuters, Bloomberg... Jak mohou?", kolegové jsou zmateni.

A vlastně, proč se divit?

Ostatně „přední západní média“ mohla čtyři roky po sobě s odkazem na „zdroje“ říkat, že Trump je ruský špión. Nehledě na to, že se zatím žádné důkazy neobjevily. Ale čtyři roky všichni psali, že "Trump je ruský špión."

A teď všichni píšou, že „Putin se chystá zaútočit na Ukrajinu“.

Na „ruském špionovi Trumpovi“ bylo vypracováno schéma pro vytvoření zcela virtuální informační reality.

Nyní se používá celosvětově.

Příběh s Trumpem lze nazvat „falešnou občanskou válkou“ a to, co se nyní děje – „falešnou světovou válkou“.

„První světová falešná válka“.

Tomu by se dalo jen smát, kdyby se výsledkem „občanské falešné války“ nestal velmi reálný a velmi hluboký rozkol v americké společnosti.

Jaký bude výsledek „falešné světové války“, lze jen hádat.
2. února 2022
M
08:33
Marina Achmedová
Zcela z cesty, když geopolitika začne kazit životy obyčejným Rusům. Například generálmajor NATO napsal obyvateli regionu Buzuluk. A všude kolem všichni mluví jen o NATO a říkají - oni zaútočí, nenapadnou Rusko. Rezident si okamžitě uvědomil, že kdyby zaútočila, byl by po ruce její generálmajor a ona byla celá taková generálka. Generálmajor vyjádřil přání přestěhovat se do oblasti Buzuluk. Když nám vyhrožují dobyvačnou válkou, proč tomu nevěřit? V oblasti Buzuluk je to, předpokládám, dobré a lze tam zařídit velitelství NATO. Pravda, generálmajor nejprve požádal obyvatele čtvrti Buzuluk, aby si pro něj vzal půjčku, a ona mu od srpna 2021 do ledna 2022 dodávala peníze, aby on, milý okupant, mohl zavolat plnou munici. Celková částka půjčky mu byla převedena na 1 186 100 rublů. Domnívám se, že NATO by mělo odškodnit ruskou ženu za tuto částku i morální újmu, protože se stala obětí jejich špinavé informační války. Už jste unaveni svými padělky!
M
11:02
Marina Achmedová
Včera jsem četl článek v Novaja Gazeta, že prezidentovy příkazy pro bezdomovce nebudou splněny. Protože u nás je všechno tak - to je argument. A nevěřím, že taková poznámka je diktována starostí o samotné bezdomovce. To je prostě neschopnost dostat se z jeho oběžné dráhy - vidět špatné ve všem, co se děje v zemi Ruska, a dokonce i v dobrých podnicích.

Začal jsem číst dál a teď jsem narazil na další příklad manipulace. Pamatujete si, že jsem zveřejnil nařízení ministerstva školství? Rozkaz prezidenta:

"Ministerstvo školství Ruska, aby uchovalo památku obětí mezi civilním obyvatelstvem za druhé světové války: zajistit v přibližném kalendářním plánu vzdělávacích pracovních dnů věnovaných památce genocidy národů nacisty." a jejich kompliců, včetně 27. ledna, Mezinárodního dne památky obětí holocaustu, jako dne osvobození vězňů nacistického tábora smrti Auschwitz-Birkenau (Auschwitz) Rudou armádou“

A tak, když jsem viděl takový titulek (níže) v Novaya Gazeta, myslel jsem, že se něco pokazilo. Objednávka byla zrušena a hrůza strašná?! Ale četl jsem článek v angličtině. Bylo napsáno na základě rozhovoru s rostovským historikem, který se domnívá, že pomník zastřeleným nacisty ve Zmijovské Balce nějak nebyl instalován správným způsobem. Co to znamená? Jak se tvrzení v titulku srovnává se skutečností? Co to je, když to není lež?

A před pár lety jsem byl ve Zmievské Balce. Silné děsivé místo. Rostovité mě tam vzali jako první místo, které by měl každý host

„Kreml ignoruje zločiny holocoastu“ navštívit
https://novayagazeta.ru/articles/2022/02/01/russia-explained
https://novayagazeta.ru/articles/ 2022 /01/25/doroga-k-ovragu
M
12:34
Marina Achmedová
Prostřednictvím kanálů je šířen záznam živého vysílání poslance Státní dumy z Čečenska Delimchanova, ve kterém slibuje, že Jangulbajevovi usekne hlavy. Nyní by mělo následovat ověření správnosti překladu z Čečenska - jak správně byl předán.

A jestli je to pravda, tak tady je typická chyba postav ze severního Kavkazu. Nechápou, že není důležité, komu useknou hlavu (nepřátelé, teroristé a další), ale samotný fakt, že jsou toho schopni.

Zde je návod, jak nyní vstoupit do Státní dumy? Jak se zbavit představy, že na vás někde za rohem čeká poslanec s nožem?
3. února 2022
M
09:56
Marina Achmedová
Generální prokurátor Ruska nařídil zkontrolovat platnost nákladů na rychlé testy na koronavirus.

Probudil se.

Po celou dobu pandemie jsem musel pravidelně absolvovat test PCR, jen abych šel na některé úřady na pohovor. Například minulý měsíc byly tři. Tyto testy stály od 1900 do 2700. Společnosti, kam jsem šel, navíc varovaly – „test je potřeba, bez ohledu na dostupnost qr-kódu.“ A mnoho klinik tento postup bez stejného čerstvého testu vůbec nezahájí. A z objektivních důvodů na zákrok nepůjdete na kliniku. Současně se podíváte na životní náklady pro rok 2022 - 12 654 rublů. Proč jsou takové ceny nepřiměřené skutečnosti? A kdo umožnil laboratořím jmenovat takové? A PCR test, jak si pamatujeme, není luxus, ale povinnost.
M
11:53
Marina Achmedová
Nic nebylo předpovězeno. Dopravní policisté narušitele přivezli na petrohradskou policejní stanici a vše by skončilo dobře, kdyby nadporučíkovi kriminálky nezablokovali výjezd autem. Šla do kanceláře a v dobrém slova smyslu požádala o odstranění auta. Poručíci dopravní policie odmítli. Detektivní poručík začal nadávat. Jemní poručíci dopravní policie požádali poručíka kriminálky o potvrzení - jako co dělá neznámá žena se zbraní na oddělení? Pravděpodobně řekla - "Shish to you, ne certifikát!". Nicméně nevím. To, že mu odmítla ukázat, ať věří, že je operační důstojník. Mezitím poručík kriminálky někomu zavolal a něco lahodně řekl do telefonu. V zásadě - nestranný vůči poručíkům dopravní policie. Občas se odtrhla od tubusu a to samé řekla i samotným poručíkům dopravní policie. Poté se poručík kriminalistického oddělení rozhodl urychleně odejít, ale poručíci dopravní policie, uraženi „obscénními výrazy na ně“, se prostě rozhodli nepustit ji. Naléhavě, velmi naléhavě ji požádali, aby zůstala, aby objasnila všechny okolnosti. Poté nadporučíka kriminálky udeřila pěstmi poručíka dopravní policie. Odstrčil ji. Ale znovu se k nim vrhla a už zamávala nohou, ale pak se na ni vrhli sami poručíci, zkroutili se, položili se na podlahu a neúmyslně jí zlomili ruku.
Poručík kriminálního oddělení v nemocnici. Všichni tři jsou vyhozeni. Poručíci dopravní policie se v tom ale neuklidnili a rozhodli se jít dál - sepsali protokol, že ... na ně byla k zadrženému hrubá. Aha! Už jste zapomněli na zadrženého! A teď vás zvu, abyste se na celou scénu podívali jeho očima)
M
14:29
Marina Achmedová
Příští středu je první lekce mé intenzivní. Jsou tam ještě dvě místa.

Jak vyprávět příběhy, aby se na ně dalo koukat jako na film? Jak vytvářet příběhy? Jak do nich zahrnout emoce? Jak mluvit o živých lidech? Jak tyto příběhy využít k propagaci služby nebo produktu? Co takhle udělat svět lepším místem?

To vše jsou samostatná témata mých kurzů, ale rozhodl jsem se je spojit v „Intenzivním příběhu“, který budu vést, jakmile se skupina sejde.

Co se bude dít? Pět přednášek s intervalem dvou dnů. Dva dny mezi přednáškami - cvičení a domácí úkoly. V procesu vedení kurzů jsem si uvědomil, že právě okamžité dokončení cvičení a domácích úkolů (pod mým bedlivým dohledem) posiluje schopnosti vypravěče. Takže domácích úkolů bude hodně. Sám to zkontroluji a opravím.
Pro koho je intenzivní? Ano, asi pro všechny. Pro prodejce, ženy v domácnosti, dobrovolníky, blogery, začínající blogery, pro lidi, kteří chtějí propagovat svůj nápad nebo službu. Každý si totiž napíše svůj vlastní příběh.

Intenzivní bude rozděleno do dvou proudů. Někdo může poslouchat jen přednášky a dělat jeden domácí úkol. A někdo - poslouchat přednášky a absolvovat celý cyklus úkolů a cvičení. Toto je nepovinné.
Pro podmínky mě kontaktujte marinahmedova@gmail.com
M
17:50
Marina Achmedová
Z
HRC - Rada pro lidská práva 03.02.2022 16:13:04
Valery Fadeev: Ať stát stanoví jednotné ceny za testy na COVID-19 nebo z nich udělá

bezplatné lékárny. Zároveň mi dovolte připomenout, že naším postojem je učinit PCR testy a testování protilátek zdarma nebo extrémně levně.

Ať stát stanoví jednotné ceny za tyto služby. Není to ojedinělá situace: například v Rakousku byl loni v listopadu zdarma a neomezeně organizován systém PCR testů, který můžete absolvovat jak v lékárnách, tak na speciálních místech. Bezplatné testování je dostupné v Dánsku, Finsku. V Belgii se také neplatí žádný poplatek za testování, pokud jsou v testovacích centrech přítomny příznaky.

S ohledem na skutečnost, že náklady na naléhavý test PCR mohou dosáhnout 4 000 rublů, v případě časté potřeby je to pro občany obzvláště drahé. Navíc nemáme jednotná kritéria pro návštěvu stejných veřejných míst, každý si určuje svá pravidla a mít jeden QR kód o očkování nebo předchozí nemoci bez PCR testu často nestačí. Očekáváme, že pokud se poslanci vrátí k projednávání návrhu zákona o QR kódech na veřejných prostranstvích, bude zohledněn i tento moment,“ uvedl šéf HRC.
4. února 2022
M
07:29
Marina Achmedová
No, mluvili jsme s vámi včera a okresní soud Vasileostrovskij v Petrohradu rozhodl, že na poručíka dopravní policie Alexandra Kolesnikova bude uvaleno omezující opatření (konflikt na policejním oddělení) ve formě domácího vězení do 1. dubna.

Abych byl upřímný, nechápu proč. V domácím vězení by měli být posláni lidé, kteří najali duševně nevyzrálou dívku, která při sebemenší nervózní situaci nazývá své kolegy „organismy“. Je hrozné pomyslet, co taková žena udělá se zadrženými, kteří jsou v její moci. A nakonec měla zbraň, s tak neadekvátním chováním by byla zastřelena. A pak by to byl úplně jiný příběh.
M
08:44
Marina Achmedová
Chci se s vámi podělit o regionální příběh. Zdá se, že je malicherná. Ale připadá mi to jako ilustrace našeho kapitalismu a přístupu moderního zaměstnavatele k člověku. Tady je, jak to bylo.

Jeden vladivostocký novinář se rozhodl koupit pračku. Koupila to. A požádal prodejce o připojení. Přišla ji navštívit a spojila se. Novinář v příspěvku z vděčnosti pochválil dívku a společnost vlastněnou místním milionářem. A vzal a vyhodil dívku - svobodnou matku se dvěma dětmi - za to, že ji napojila na obcházení společnosti.

Novinář se znepokojil, zavolal místnímu milionáři a přesvědčil ho. Ale rozhodnutí stálo. Takto své propuštění popsala sama prodávající:

„Nejhorší na tom příběhu je, že když o mně rozhodli, byl jsem na dovolené. To znamená, že kdybych věděl, že mě vyhodí na ulici, měl bych čas si najít práci. Ale ne. Mlčeli. A tak jsem šel po dovolené do práce, převlékl se do uniformy a vedoucí prodejny mi řekl – pojď! Zde je papír o odchodu na vlastní žádost, podepište ho. Protože buď musím odejít já, nebo ty. Zeptal jsem se - bude práce? Říkají mi - ne, bez odpracování. Tedy propouštění ze dne na den. Myslím, že tohle se v civilizovaném světě nedělá. V koronaviru samozřejmě není snadné najít práci. Ale pokusím se…".

Zbytek podrobností najdete zde. Přál bych si, aby se svobodná matka vrátila do práce a později vymáčkla z tváře svého kapitalismu alespoň nějaký lidský výraz. Sice silou, i když nemůžu, ale vymáčkli

https://portofranko-vl.ru/publication/jeto-ne-biznes-a-merzost-milliarder-iz-primorja-ne-poshhadil-mat-odinochku /?fbclid= IwAR0akdrYajekpi_Diuty6_IH1WeR402dwlP73_6Iw0tUXOWzlyw4CmvdKa0oo
M
09:26
Marina Achmedová
YouTube zablokoval účty DNR a LNR. Za porušení pravidel komunity. Prostě všechno vzali a během jednoho dne byli porušeni. Globální síť jako celek se nemohla stát kosmopolitní. A takoví doufali, že zájmy celého lidstva budou postaveny nad zájmy jedné země nebo národa nebo ideologie
M
14:30
Marina Achmedová
Z
HRC - Rada pro lidská práva 04.02.2022 13:50:01


Valery Fadeev žádá o převedení případu Zaremy Musajevové na federální úroveň

Podle členů Rady trestní řízení proti manželce bývalého federálního soudce Saydi Jangulbajevové úzce souvisí s dalším konfliktem mezi vedením Čečenské republiky a jejími syny, kteří jsou nazýváni správci internetového zdroje, který publikuje urážlivé texty proti vedení Čečenska.

„Rétorika na obou stranách je extrémně ostrá, až po veřejná prohlášení představitelů Čečenské republiky s výhrůžkami vůči rodině Jangulbajevových. Za současné situace mohou být průběh a výsledky vyšetřování trestního případu proti Zarema Musaeva zdiskreditovány a společností hodnoceny jako zaujaté a zaujaté. Pro neutralizaci tohoto negativního vlivu a výrazné snížení míry napětí považuji za užitečné přesunout vyšetřování trestního případu proti Zarema Musaeva z produkce úředníků vyšetřovacího oddělení Ruského vyšetřovacího výboru pro Čečenskou republiku na vyšetřovatele. hlavního vyšetřovacího oddělení Ruského vyšetřovacího výboru pro federální okruh Severní Kavkaz nebo vyšetřovateli Ústředí vyšetřovacího výboru Rusko v souladu s částí 6 čl. 152 Trestního řádu Ruské federace“,
 
5. února 2022
M
08:31
Marina Achmedová
Všechno ale mají připravené a rozvržené. Šmejdi
M
11:45
Marina Achmedová
Vrátím se ke krajskému případu s propuštěním zaměstnance prodejny DNS ve Vladivostoku. Vrátím se jen proto, že kvůli tomu je na Facebooku spor. Někteří říkají, že zaměstnavatel měl pravdu a zaměstnankyně prodejny, která pračku prodala, neměla právo jít k zákazníkovi domů na pozvání zákazníka sama a připojit tento stroj obcházející zaměstnavatele. Existuje logika. Zaměstnavatel přilákal kupce, ale nevydělal všechny peníze. A zákaznice byla asi hloupá, když dala na Facebook příspěvek s poděkováním prodavačce, která stroj připojila. Tak by se o případu nikdo nedozvěděl a ona by si ponechala práci. Ale na druhou stranu zákazník - místní novinář - udělal prodejně reklamu.

Na čí stranu se postavit? Na jedné straně - příkaz obcházející zaměstnavatele. Na druhé - svobodná matka, která dostala výpověď.

Ale podívejme se na tuto svobodnou matku. Společnosti prý musela zůstat věrná. Otázkou je, zda byla dostatečně placená. No, to znamená, stačil její plat pro sebe a děti? Měla v tomto obchodě příležitost alespoň k nějakému kariérnímu růstu, nebo to byl strop, o který se musela opírat hlavou sama? Pokud se musela dostat ven v napůl vyhladovělém stavu, pak není nic divného na tom, že objednávku přijala obcházením obchodu. Vždyť ona není nevolnice. Jde za tím, koho chce navštívit, a tam si spojí, co chce. Aby měla pocit loajality k firmě, ve které pracuje, musí mít zaměstnavatel stejný vztah i k zaměstnancům. Jinak se u nás většina stejně postaví na stranu této ženy. Protože většina lidí ví, co to je dostat se ven a přežít.

Zaměstnavatel se mohl omezit na napomenutí, odnětí prémie, pokud by se samozřejmě jednalo o tuto prémii, která je při takovém přístupu k zaměstnancům pochybná. Ale vyhodit člověka v těžkých životních okolnostech ze dne na den je příliš. To vyvolává rozhořčení mnoha, kteří, opakuji, vědí, co to je přežít a dostat se ven.

Doufám, že se o tomto případu dozví co nejvíce lidí a někdo bude moci dívku pozvat do práce. Není pro ni snadné najít svou @MedvedevVesti
M
12:57
Marina Achmedová
Vronskij zlomí Frou-Frouovi páteř. Anna mluví s Karenin v krabici a poslouchá, co hlásí císaři. Ale když slyší, o čem si povídají v císařově lóži, pak císař uslyší jejich rozhovor! Přemýšleli jste o tom, když jste četli? Já ne.

A vlak? Anna se neoběsila, neotrávila, jako to dělaly hrdinky před ní. Jak to udělala madame Bovaryová. Vrhla se pod vlak! Vlak v románu je tu a tam, celou dobu cestuje románem. Je hrdinou románu, jako lidé. Věděli jste, že Tolstoj byl naštvaný, když byla Karenina srovnávána s Bovarym? Jak tomu rozumím!

Přemýšleli jste o tom, proč v klíčové scéně románu, kterou režiséři tolik milují, tančí Anna a Vronskij mazurku? Ne valčík, jako ve filmech, ale mazurka. A proč Kitty čeká na mazurku? Mazurka byl tanec, který trval dost dlouho na to, aby si partneři promluvili. Během tance se rozhodlo o jejich osudech.

A proč ho Anna, která na nádraží vystoupila z vlaku do sněhové bouře, neviděla Vronského tvář zakrývající lucernu, pozná? Je to proto, že na něj čekal? A v rukou má stejnou červenou tašku, kterou pak odhodí, než strčí hlavu pod vlak.

A proč se Vronskij i Karenin jmenují Alexej? Náhoda? Jen ne s Tolstým.

Pozornost věnovali scéně, kde se Vronskij, který již cestuje s Annou po Itálii, setká s Golenishchevem - jeho starým a nepříjemným známým - a pocítí radost. Ano proč? Protože ho nemiluje. "Vronskij nikdy nečekal, že bude mít z Golenishcheva takovou radost, ale sám pravděpodobně nevěděl, jak se nudí." A Anna už věděla, že se s ní nudí.

Četl jsem výbornou knihu Pavla Basinského "Skutečný příběh Anny Kareninové". Těm, kteří stejně jako já četli Kareninu mnohokrát, to prostě láme podvědomí. A chrlí hromadu detailů, na kterých vědomí nezbystřilo. A pokaždé se zachvějete a skoro pláčete - "Jestli ona slyšela císaře, pak on slyšel je, a to by mohlo způsobit jeho nelibost!".

Jsem fanouškem Tolstého a jeho Anny. Vždycky mě překvapí, když lidé říkají: ach, tohle není román o Anně, ale o Levinovi. Toto je román o tom, že rodinné štěstí by mělo být jako Kitty a Levin, a ne jako Annino. Ne, tohle je román o Anně, která byla mnohem silnější než muži kolem ní. A Tolstoj ji velmi miloval. Utkal její obraz tří žen – jedna byla hospodářství a paní sousedního statkáře, po jeho zradě se vrhla pod vlak. Poté mu Sofya Andreevna přesto odmítla dům. Ale ta druhá byla jeho vlastní sestra. Velmi dobře rozumím Tolstému, když zuřil při srovnání s Flaubertem. kdo je Emma? Maloměšťák, který snil o laciné lásce a plesech. A kdo je Anna Karenina – ruská princezna, která hledala sama sebe.

Číst knihu. Tohle je druh čtení, kterého nikdy nelitujete. Možná si to přečtu znovu.
M
19:38
Marina Achmedová
The New York Times píše, že Rusko ještě není připraveno na invazi na ukrajinské území, ale je v závěrečné fázi příprav.
Pamatuji si, jak v roce 2014 ze stejné publikace zavolali známému fotografovi 10 minut po první informaci o pádu boeingu a řekli - „Připravujeme článek, že Rusové sestřelili boeing. Potřebujeme fotky."

Bývaly doby, kdy žurnalistika vytahovala teze z faktů. Nyní se teze rodí z konjunktury a žurnalistika je jednoduše ilustruje. Nejsem si jistý, že se v příštích letech dokáže vzpamatovat z takových ran, které si sama uštědřuje.
6. února 2022
M
10:22
Marina Achmedová
video soubor
Není zahrnuto, změňte nastavení exportu dat ke stažení.
00:12, 1,0 MB
Mám anglického přítele. Jeden z mých nejlepších přátel. Nervózně čeká, až mu řeknu, jestli s Evropou zaútočíme na Ukrajinu, nebo ne. Dnes ráno jsem mu poslal toto video.
Promiňte)
M
13:56
Marina Achmedová
The New Yorker publikoval článek o traumatu – „Případ proti Trauma Plot“. Souhlasím téměř s každým jejím bodem. Už samotný fakt výskytu takového článku v anglicky mluvícím prostoru je dle mého názoru událostí. Analyzuje trauma, bez kterého se dnes kino, literatura, sociální sítě a módní konverzace jen zřídka obejdou. Nyní jsou všichni zraněni. Každého učili ohlížet se zpět a hledat důvody svých neúspěchů v minulosti – kdo a co vás kdysi urazilo. Trauma (téměř cituji autora) se stává takovým znakem odvahy, nálepkou, která umožňuje vstoupit do kruhu elity. A pokud jste začínající spisovatel, můžete si okamžitě získat popularitu tím, že odhalíte své trauma - anorexii, obtěžování, rasismus, diskriminaci. Cokoliv.

Autor říká, že důvody takové dominance traumatu jsou celkem pochopitelné – v Americe je mnoho lidí s diagnózou posttraumatický syndrom. Ale pokud bylo dřívější trauma definováno jako „událost, která přesahuje rámec lidské zkušenosti“, nyní se tato definice rozšířila a její hranice jsou sotva postřehnutelné. Nyní je trauma „cokoli, co tělo vnímá jako příliš rychlé, příliš brzy, příliš mnoho“. To znamená, že do takových hranic může spadnout všechno – voják v posttraumatické poruše z toho, co zabil, i novinář, který o tom mluvil, i pamětník, který příběhy obou sepsal. A tady je otázka – „Jsme soucitnější, nebo jsme vše začali vnímat jako trauma?“. Zde si autor klade otázku – nestalo se zranění vyznamenáním, pasem k lepšímu životu?

V příbězích o lásce se díváme do budoucnosti – jsme zvědaví, co bude dál, jestli se vezmou nebo ne. V příbězích o traumatech se čtenář nebo divák dívá do minulosti - "Co se jí tam stalo, že se stala takovou?" Čtenář jako by dostal klíče od všeho předem - hned od začátku chápe, že teď bude odveden do malé krvavé místnosti, a tam najde veškerou zápletku a charakteristická vysvětlení. Klíče jsou mu předány, ale čtenáře to už tolik nezajímá – hrdina je zjevně vysvětlen skrze trauma. Hrdina je zredukován na symptom. Víme, kam se bude příběh ubírat. Čtenář a divák jsou ochuzeni o potěšení z dohadování společně s autorem.

Autor článku připomíná: Jane Austen se nějak obešla bez náhlých postřehů z minulosti. Shakespeare odstranil motivy postav, které byly přítomny v jeho předlohách, aby čtenáře nepřipravil o potěšení z představivosti. Trauma nám tu radost vzalo. Slíbený krvavý pokoj navíc často vypadá jako ošuntělý motelový pokoj. A kromě toho se lidstvo učí dívat se do minulosti, nikoli dopředu.

Autor samozřejmě s výhradou, že trauma nelze bagatelizovat, ale hned cituje výraz, který v Americe zlidověl: „Zpochybňování role traumatu není nic jiného než odmítnutí směřovat k sociální spravedlnosti.“ A také říká, že traumatická paměť nenašla ve vědeckých kruzích seriózní důkazy. Ale takové rozhovory jsou okamžitě zastaveny. Trauma je přece nová identita. Nyní chápete, proč říkám, že samotná skutečnost, že se takový článek objevil, je již událostí.
Naprosto a naprosto souhlasím s tím, že vysvětlováním hrdiny pouze prostřednictvím traumatu ho vážně ochuzujeme. Člověka z principu ochuzujeme, nenechat ho jít dopředu.

Existenci traumatického syndromu však také nepopírám, ale myslím si, že na to, aby z toho byla literatura a kino, to stačí. Problém je ale v tom, že v Americe už to všichni pochopili a u nás to zranění teprve začíná šlapat.

Další článek na stejné téma se objevil v Harper's a říkají, že je drsnější. Ale ještě jsem to nečetl.
7. února 2022
M
15:08
Marina Achmedová
Zajímavé je, že nyní máme připravené novinky. V obci Primorka v Rostovské oblasti se v roce 2020 staví památník účastníků Velké vlastenecké války. V roce 2022 telegramový kanál s velkým počtem předplatitelů píše příspěvek - „V Rostovské oblasti ušetřili na Věčném plameni, čímž jej učinili elektronickým ... nainstalovali televizi vysílající obraz Věčného plamene. Vedoucí venkovské osady vysvětlil, že údržba skutečného Věčného plamene je stojí příliš mnoho.

jaký je váš dojem? Protože je „příliš drahý“, závěr je jednoznačný – došlo k požáru, ale knot byl zablokován a skutečný oheň byl nahrazen televizorem. Skandál. Noční můra. Bastardi! Ke skutečnému požáru nikdy nedošlo. A obyvatelé osady měli velkou radost, když dostali pomník a alespoň zdání ohně. Snažili se, ale v důsledku toho byli povoláni, jakmile byli zavoláni. Je to spravedlivé? Takhle by to mělo být s lidmi? Proč nemůžeš napsat - “Bohužel místo Věčného plamene je televize, ale vraťme se na Gazprom. Ať není lakomý, ale pomůže dovézt plyn k památníku v Primorce.“ Pro Gazprom to není mnoho peněz. Proč by se všechno a dokonce i dobré lidské počiny mělo změnit v humbuk a zklamání?
M
16:12
Marina Achmedová
Včera jsem četl rozhořčení - chlapec Mark Ugrekhelidze dostal 121 milionů na injekci Zolgensmy a zlé Rusko, zastoupené lékařským konziliem, mu odmítlo předepsat tento lék. Psala o tom i zahraniční média. Sbírku zahájili sami rodiče a četní dobrovolníci. A pak ho konečně podpořili Roizman, Akunin a další. SMA je obecně velmi kluzké téma, když se s ním teď seznámíte a řeknete, kdo a jak vydělává peníze na soustředění, bude vám na pár dní špatně, jako mně bylo špatně, když jsem do toho šel.

Mezitím musíte vědět toto: lék Zolgensma by se neměl ukázat pouze dítěti, na rozdíl od reklamy výrobce to není kouzelná injekce. Neléčí se. Jeho účinnost zdaleka není stoprocentní. Klíčové slovo je „daleko“. Neexistují žádné studie o účinnosti a bezpečnosti léku pro děti starší dvou let. Markovi byly tři, když začali vybírat peníze na injekci. Takhle by se díky němu objevila studie, kterou provedla vlastně nemajetná farmaceutická firma na dítěti na úkor dobrých ruských občanů. Kteří upřímně věřili, že zachraňují dítě. Obecně se takové experimenty v Evropě neprovádějí, a pokud se v zásadě provádějí, pak drogy vydávají samy společnosti. A ještě něco... Z žádného z léků se bohužel nevrátí nevratné procesy, tedy již nastalé poruchy. K naší velké lítosti! Je to mýtus,

Říká se, že náš analog se brzy objeví na ruském trhu. Čím to je, nedokážu posoudit, ale minimálně po jeho objevení budou muset zlevnit další léky. Farmaceutické společnosti se proto snaží v čase, který jim zbývá, vypracovat na ruském trhu každého, koho mohou. Úspěšně jim v tom pomáhají stejní dobrovolníci a média. Za peníze nebo z laskavosti.

Je tu ale ještě jeden nepříjemný detail – nikdo neví, zda je možné po Zolgensmě píchnout dítěti Spinraz a Risdilpam. zemře? Výzkum nebyl proveden. Ale zdá se, že i zde se předpokládá, že budou prováděny v Rusku a na ruských dětech. Existují případy, kdy rodiče dětí, které dostávaly Zolgensma, požádali nadaci Krug Dobra a požádali o Spinrazu nebo Risdilpam, protože Zolgensma nefungovala. To je vše.

jaká je situace nyní? Rodiče a dobrovolníci začali shánět peníze pro Zolgensmu bez lékařských důkazů. Jak je to možné? Mark přijal Risdilpam v Kruhu dobra. A to také není levná droga. Jen velmi levné. Co dělat nyní, když jsou peníze vybrány? Experimentovat na dítěti?

Samozřejmě, že rodiče, kteří chtějí, aby jejich dítě přežilo, půjdou za každou cenu, zvláště když se o ně starají zástupci společnosti. Půjde ale o experiment, který může skončit i smrtí dítěte. Proč vystavovat své dítě takovému riziku? Jen proto, že dobročinné nadace vybraly spoustu peněz a teď nevědí, co s těmito penězi dělat? Ale nemůžete riskovat dítě a nebrat v úvahu kontraindikace jen proto, že peníze na tuto injekci již byly vybrány a vybrali je velmi dobří lidé?
M
20:19
Marina Achmedová
Koho si myslíš, že tse vezme? A to je propuštěná prodavačka, která bez ptaní připojila pračku, a její bývalý zaměstnavatel, majitel obchodu. Nakonec se setkali, setkali se a Irina se nečekaně ukázala jako „bystrá, talentovaná a jednoduše energická osoba“. Nyní jí zaměstnavatel pomůže finančně, promění ji ve značku a pomůže jí s rozvojem jejího podnikání a také pomůže s jejím mistrným Instagramem, tik tok. To je to, co s lidmi dělá strach z odchodu zákazníků) No, je dobré, když všechno dobře skončí
8. února 2022
M
12:15
Marina Achmedová
Dnes přišla zpráva - obrázek Malevičova studenta na výstavě v Jelcinově centru pokazila ochranka, která v Centru pracovala první den. Veřejný prostor položil kulturní otázku – „Vandal, nebo nevandal?“.

Ve prospěch skutečnosti, že ne tak docela vandal, takový názor zní nesměle - nebo možná stráž, když přidal oči k obrazu, jen přehodnotil? Dnešní umělci mají právo přehodnotit klasiku. Proč by nemohl obyčejný strážce?

Dal bych si ale pozor na jednu okolnost – první den pracoval. Na základě toho můžeme předpokládat, že strážce, který se poprvé dostal do okruhu vlivu umění, prožil silnou katarzi a ta v něm zase probudila lidskost. A pak probuzený strážce dal bezokým hrdinům obrázky očí, dal jim příležitost vidět, dívat se, vidět. Připomínám, že postavy vyobrazené na obrázku neměly oči.

Samozřejmě, že ne každý se zabývá kulturní problematikou, někteří se zasekli u docela každodenní maloměšťáctví – proč má tento snímek hodnotu 75 milionů? Ale jsme kultivovaní lidé. Vrátíme se k - "Vandal nebo nevandal?".

Proč se například ochranka nemůže prohlásit za současného umělce? Byl tam muž, který své osobní věci přibil na dlažební kostky. Říkali mu umělec. Co je horší než hlídač? A zde narážíme na otázku role osobnosti autora. A to už je - divočina. Život je složitý. Nějaké otázky. Musíte hodně přemýšlet, klást si otázky, hledat na ně odpovědi, chápat, přemýšlet. A ty šťoucháš, šťoucháš do bytí, jako slepé kotě. A někdy chcete, aby někdo vzal a nakreslil vaše oči
M
14:43
Marina Achmedová
Vladimir Putin nařídil Gazpromu, aby poskytl Eternal Lights plyn zdarma.

Do 1. května budou muset Gazprom a vláda zorganizovat bezplatnou dodávku plynu pro Věčná světla a Světla paměti.
9. února 2022
M
17:25
Marina Achmedová
Skandál s Kharmsem téměř utichl, ale sediment zůstal. Ten příběh zná asi každý – učitelka si na sociálních sítích postěžovala, že ji před měsícem vyhodili za to, že četla dětem na hodině Kharms. Síť reagovala živě –
„Hustý dinosaurus“, „stvoření“, „ježka z hlavy“, „starý senilní“. Dokonce i státníci spěchali říct, aniž by čekali na vyjádření druhé strany.

A nyní se konečně splnilo stanovisko druhé strany a bylo jasné, že učitel nebyl vyhozen - alespoň to tvrdí druhá strana. A volba, komu věřit a komu ne, může být diktována pouze osobními sympatiemi a nelibostmi. Tentýž „dinosaurus“ řekl, že učitelka svévolně změnila učební osnovy a místo domluvené lekce o bitvě u Moskvy četla Kharms. I zde však byla jednoduše vyhubována a dala výpověď – našla si jinou práci.

Nevím, čí verze je pravdivá a čí ne, ale vidím, že tady dochází k domácímu konfliktu. A o konfliktu by se nemělo mluvit, aniž bychom získali názor obou stran. Ale to už je banální. Kolik o tom. A tady je to, co není běžné - když začnou držet flash moby pod heslem "A nezáleží na tom, že neexistuje názor druhé strany, stále milujeme Kharms a věříme, že taková hrůza se ve školách děje!" - pak právě v tomto okamžiku dochází k odmítnutí pravdy a vytvoření jednoho velkého falzu. A tento fejk už deformuje realitu kolem nás. Doporučil bych vám, abyste se nad tím zamysleli.

Při psaní příspěvku na Telegram se objevila informace, že učitelka, která ředitele obvinila, si změnila jméno a byla souzena na své dřívější jméno za úmyslné těžké ublížení na zdraví. Je škoda, že o tom neřekla svým ochráncům. A teď se zdá, že škola opravdu začíná mít problémy – jak mohli vzít člověka s takovým životopisem do školy bez kontroly?
10. února 2022
M
09:37
Marina Achmedová
Děkuji všem za vaše komentáře. Četl jsem o sobě různé názory. Včetně toho, že jsem zaujal ochranitelskou pozici a nechci chránit básníka. Nemyslím si, že básník potřebuje moji nebo vaši ochranu. Jeho básně ho ochrání. Chci jen chránit zdravý rozum a sebe před lží. A nehodlám se účastnit žádných flash mobů založených na lžích a nikdy jsem se neúčastnil. Volgogradský soud zároveň potvrzuje odsouzení nepedagogického učitele. S básníkem to nemá nic společného. Souvisí to s tebou a mnou. A otázka, stejně jako předtím, zůstává v rovině osobních tužeb - „chci to a věřím tomu“, „nechci to a nevěřím tomu“. Kde je presumpce neviny? Tak ať se zamyslí ti, kteří na ředitele zaútočili pouhým přečtením příspěvku na Facebooku, Ale stojí za to jindy někoho tak zbrkle zničit a tak ukvapeně promluvit? Ten muž vám lhal dvakrát.
V tomto příběhu mě zvláště šokovala věková diskriminace. Jak to? Režisérce je 80 let, vážený věk, a právě za to byla ponižována a urážena. Otázka zní – a dělají to všechno lidé, kteří hájí poezii? No, pak pro ně čtení poezie šlo do prázdna.
M
17:00
Marina Achmedová
Když jsem se dlouho neúspěšně učil francouzštinu, můj učitel mi mohl říkat - "líbí se mi to - nelíbí se mi, buď trpělivá, krásko moje." A ačkoli jsem tuto větu od ní slyšel poprvé, hned mi došlo, že musím ještě udělat domácí úkol. Na rozdíl od Zelenského a Psakiho jsem si nikdy nemyslel, že mě chtějí znásilnit.

Toto byla preambule zprávy, kterou Putin vysvětlil – fráze „to se mi líbí nebo ne, buďte trpělivá, krásko“ pouze odkazovala na provádění dohod z Minsku.
11. února 2022
M
07:47
Marina Achmedová
Můj nový příběh. Můžete si ho přečíst (celý) a koupit (pokud se vám líbí) na odkazu

https://ahmedova.com/schastlivy-izo-vseh-sil/
M
09:54
Marina Achmedová
Děkuji, Vladimíre Romanoviči! Jsi krásná)

https://t.me/vladimirlegoyda/5749
M
16:14
Marina Achmedová
Přátelé, děkujeme za vaše přání! Vážím si všech! ❤️
M
18:25
Marina Achmedová
Kolegové novináři, informace, že Rada pro lidská práva podporuje návrh zákona (o mučení) senátorky Ljudmily Narusové, je nesprávná. Na stejné téma existuje další návrh zákona – Klishas a Krasheninnikov, a Rada je nyní zvažuje a projednává.
12. února 2022
M
07:59
Marina Achmedová
Jednání mezi Ruskem a Českou republikou o protiraketové obraně se dostala do slepé uličky. Prezident Ruské federace po odmlce říká českému prezidentovi:
- Pokud budete hostit americké systémy protiraketové obrany, pak budeme bombardovat vaši Prahu.
„Pak vybombardujeme vaše Karlovy Vary,“ odpověděl český prezident.

(Pravděpodobně s plnovousem. Ale to slyším poprvé)
M
09:17
Marina Achmedová
V regionu Kaluga měli migranti zakázáno pracovat v obchodech a taxících. Kraj opustil program přesídlení krajanů, protože tam v rámci tohoto programu nepřicházeli zdaleka Slované. Jsem si jistý, že jste o tom všichni včera četli, ale také jsem se chtěl podělit o tuto zprávu, protože v ní vidím jak výsledek naší práce v HRC, tak i výsledek naší diskuse s vámi, která vznikla, když jsem vám řekl o tom, co se děje v regionu Kaluga. Otázka se jako obvykle netýká migrantů nebo zástupců nějaké národnosti. Otázkou je, že region Kaluga se rychle měnil v region mimo Kaluga
M
11:46
Marina Achmedová
Otec-Teplyakov v komentářích ke svému příspěvku na LiveJournal uvedl, že psychologické poradenství od jeho dcery bude stát 50 tisíc rublů. Možná si dělal srandu. Možná to myslel vážně. Možná škádlení, nechtít ztratit zmínku v médiích. A koneckonců jsem se nemýlil, tady to máme - sebráno a citováno. Je ale naprosto jasné, že tento člověk parazituje na jeho malé dceři.
M
19:19
Marina Achmedová
Nedávno jsem mluvil o medvědici s mláďaty zabitými v doupěti pytláky, aby dodávala maso do drahých moskevských restaurací. Spoléhal jsem na poměrně přesvědčivé informace kanálu tg, který zveřejnil materiály k případu a korespondenci. Někdo řekl - "Jak víte, že je to pravda?". A pak jsem měl možnost si tyto informace ověřit. To je pravda. Nepřesný je pouze detail, že případ proti pytlákům uzavřela výzva z Moskvy. Nebylo to zavřené. A jak mi bylo řečeno – „v Irkutské oblasti je to nemožné – uzavřít takový případ na výzvu z Moskvy. A státní zastupitelství nedá. Doba vyšetřování byla prodloužena do března, jeden obžalovaný byl zatčen. Podezřelí jsou čtyři. Každý měl svůj vlastní distribuční kanál. V okolí neměli lovecký lístek a v brlohu je lov zakázán. Pokud se prokáže, že zákazník o tom všem věděl, bude hnán k odpovědnosti. Ale takové případy jsou extrémně vzácné. Argumenty obžaloby zákazníci snadno prolomí. A ano, medvědice spala v pelíšku se svými mláďaty, byli ve druhém ročníku. Ale naši milovníci medvědího masa v Moskvě chtěli řízek nebo co chtěli, a medvědice s mláďaty nespala až do jara. Jejich rodina byla zabita ve spánku. Myslím, že to nejmenší, co může společnost udělat, je ignorovat taková zařízení. Bohužel nemohu přispět svým dílem – takže nechodím do těch, kde se tato hra (v každém smyslu) podává. Jejich rodina byla zabita ve spánku. Myslím, že to nejmenší, co může společnost udělat, je ignorovat taková zařízení. Bohužel nemohu přispět svým dílem – takže nechodím do těch, kde se veškerá tato hra (v každém smyslu) podává. Jejich rodina byla zabita ve spánku. Myslím, že to nejmenší, co může společnost udělat, je ignorovat taková zařízení. Bohužel nemohu přispět svým dílem – takže nechodím do těch, kde se veškerá tato hra (v každém smyslu) podává.

A ano, také se říká, že tento medvěd je jen mikroskopická špička ledovce.
13. února 2022
M
09:18
Marina Achmedová
Četl jsem zprávy na Facebooku, že Ukrajinci už utíkají z Kyjeva s rodinami. Informační prostor se prostě jen hemží titulky o ruském útoku na Ukrajinu. Biden znovu varuje Putina s tím, že Amerika je připravena na další, tvrdší scénáře ohledně Ruska. Přivedli celý svět k panice a hysterii. Lidé opravdu utíkají. Jen jedno malé upřesnění – utíkají do Ruska. A směr letu vypovídá hodně o tom, koho se Ukrajinci opravdu bojí.
M
12:40
Marina Achmedová
Příběh hlídače, který do obrázku přidal oči, se ukázal být ještě smutnější, než jsem si myslel. Dá se to dokonce nazvat metaforou dnešní doby.

Alexander Vasiliev, 63, je veteránem z Afghánistánu a Čečenska. Svou službu ukončil, když dostal šok z granátu, a nyní má kvůli tomuto šoku z nábojnice návaly dětské naivity.

V tomto návalu poprvé uviděl obrázek Malevičova studenta a spletl si ho se studentským. A pak k němu podle jeho slov přistoupila skupina dětí a požádala ho, aby na obrázek nakreslil oči. Zeptal se - "To je tvoje práce?". Lháři-děti odpověděli - "Ano". A dali mu propisovací tužku a on velmi opatrně přidal k obrázku oči.

Myslím, že pro nás všechny je někdy užitečné dívat se na svět z takových návalů naivity, když svět vidíte jako malí - takový, jaký je. Vidíte neumění jako neumění. Bez očí vidíte bez očí. A žádost dítěte vnímáte jako něco, co by mělo být vyslyšeno. Strážný upřel oči na bezočí a na okamžik jsme spatřili světlo - spatřili jsme malého muže, strážce. No, kdo se o ně zajímá - stráže? Sedí na svém místě jako nábytek. Vše v jedné podobě, na jedné tváři. Koho zajímá jejich vnitřní svět? Oh, má bohatý vnitřní svět? A možná dokonce hrdina před námi? co nás to zajímá? Přišli jsme se podívat na Malevichovy obrazy.

Pak ale náhle vstoupí do našeho zorného pole. Sami to vidíme v záblesku dětské naivity. Tento malý velký muž, který sloužil ve válce a dovolil si přitahovat oči na lidi - kvůli dětem. Podle mého názoru je to velmi cool představení, které si Jelcinovo centrum možná nezaslouží. A proto, i když je zákon pro všechny stejný, tento případ by již byl uzavřen a za malého velkého člověka by pokutu zaplatilo samo Centrum. To by bylo demokratické, pokrokové a humánní. Od lidí s očima
M
17:01
Marina Achmedová
Protože se Rusko nemůže zúčastnit olympijských her pod svou vlajkou, nesledoval jsem hry. Nemohu ale nekomentovat včerejší zprávy. Člen MOV Richard Pound řekl, že ruský sport by si měl dát pauzu a vynechat několik olympijských her, aby dostal dopingovou situaci pod kontrolu. Ale pak by každá země, která vyhraje olympijské hry, které se konaly bez Ruska, měla přijmout jako fakt, že se automaticky stává druhou. Eliminace silného hráče vždy ponechává, i když hypotetickou, vysokou pravděpodobnost, že jste vyhráli jen proto, že se ten silný nezúčastnil. Ani jedno vítězství bez Ruska nebude úplné a každé první bude druhé
14. února 2022
M
09:19
Marina Achmedová
Promiňte)
M
14:06
Marina Achmedová
Zítra budou Státní dumě předloženy k posouzení dva návrhy rezolucí o uznání DLR a LPR. Připravily je Komunistická strana Ruské federace a Jednotné Rusko.
Ne že bych to podporoval. Z celého srdce - pro!
M
15:07
Marina Achmedová
Další příběh se dá nazvat takto - "Zástupce Zakuskin to nekousl a omluvil se." Nebo tak - "Zástupce Zakuskin se kousl do jazyka." Nebo - "Zakuskin měl svačinu s čečenskou babičkou, která prodávala občerstvení, a málem se stal svačinou sám." Možností může být mnohem více. Nejatraktivnější zde ale nejsou titulky, ale soubor postav tohoto příběhu. Není v tom nikdo, kdo by měl pravdu.

Šéf Poslanecké sněmovny městské části Meščanskij v Moskvě Zakuskin tedy provedl rutinní razii poblíž mešity moskevské katedrály. Tam to nebylo poprvé, co viděl starší Čečenku Salimu Yusupkhadzhievovou prodávat klobásy. Zakuskin, hnán spravedlivým rozhořčením, do ní narazil a kopl do krabice s klobásou. Ale nejen - Zakuskin vyhrožoval i starší ženě deportací. Proti čemuž Jusupchadžieva namítla: je to Ruska. Urazilo ji, že ji Zakuskin chtěl deportovat z Ruska, kdo ví kam, no, po tom všem úsilí, které Rusko vynaložilo, aby zajistilo, že Čečensko zůstane v jeho složení, a Jusupchadžieva za ním na svých nemocných nohách spěchala, aby ukázala svůj pas. Ale Zakuskin už nastoupil do auta. Žena přistoupila k autu a ukázala pas občana Ruské federace. Ale Zakuskin se už zakousl. Stáhl okénko auta postříkal ženu plynovým kanystrem a byl takový. To znamená, že odešel. A Salima Yusupkhadzhieva zůstala oslepena, trpěla ostrou bolestí a uražena. Byla převezena do nemocnice.

Druhý den byl na sociálních sítích hlášen pracovní výkon poslance, který se stará o spravedlnost. Zavolal mu poslanec Státní dumy Adam Delimchanov, který jen den předtím pohrozil nepřátelům lidstva oddělením jejich hlavy od těla. No, nevolejte samotnému Ramzanovi! Příliš malý předkrm pro něj - tento Zakuskin. Určitě se podívejte na video, jak Delimkhanov volá Zakuskinovi. Nepochybuji o tom, že to psal zároveň pro své příběhy na Instagramu. Podívejte se na obrat ramen, hrdé přistání hlavy, ušlechtilý vous. Sultan Suleiman není jiný. Zakuskin samozřejmě v tomto rozhovoru ani neměl příležitost koktat. Delimchanov mu celou dobu říkal - "Počkej, nejdřív to řeknu já, pak to řekneš ty, podivíne." Zakuskin nikdy nemusel říkat, protože to, co Delimchanov řekl za své příběhy, už stačilo. A co mohl říct tento Zakuskin? Kdo mu skutečně dal právo plynovat ženy?

Ale bylo by špatné dělit tuto historii, tento konflikt na stranu, která má pravdu, a na stranu, která se mýlí. Zakuskin se mýlí. Jeho záchvat vzteku vůči ženě by měl být koncem jeho kariéry. Kdo potřebuje takového náměstka, který nezvládne návaly vzteku? Delimchanov se mýlí a nahrazuje orgány činné v trestním řízení. Zakuskina by měli řešit oni, a ne muž v podobě sultána Sulejmana. Z nějakého důvodu si ale dovolují utřít nos, vůbec nekoušou a v důsledku toho posouvají své funkce k úplně cizím lidem. Špatná a starší žena - zabývala se nelegálním obchodem. Ale znovu - to nedalo Zakuskinovi právo na akt násilí.

Jaký závěr lze vyvodit ze všeho, co se stalo? Ach, škoda, že na to všechno není Gogol nebo Saltykov-Shchedrin! No, nepřesouvejme zodpovědnost na klasiku. Udělejme závěr sami - „Jste poslanec? Chovej se slušně!". Komu ze dvou hereckých hrdinů historie je toto zvolání připisováno - rozhodněte sami. A vždy pamatujte na morálku: kopnutím svačiny někoho jiného se můžete sami stát svačinou.
15. února 2022
M
08:11
Marina Achmedová
Ukrajinský velvyslanec ve Spojeném království včera řekl, že Ukrajina může odmítnout vstup do NATO, pokud to pomůže vyhnout se válce s Ruskem.
A vzhledem k tomu, že Rusko nemělo v úmyslu útočit, je těžké se zbavit pocitu, že 15. a 16. únor byl plánován k tomu, aby Ukrajinu vyřadil z NATO.
M
11:08
Marina Achmedová
V Moskvě dva opilí domovníci znásilnili dívku na ulici Veshnyakovskaya. Incident oznámil kolemjdoucí, který slyšel pláč žen. Policie je zadržela, ale už je znásilnili.

Domovníci pocházeli ze sousedních zemí. Když píšu o takových zprávách, vždy se najdou tací, kteří namítají: „Ale co, ruští domovníci nemohli znásilnit? Zase nacionalismus? V takových chvílích mám také co namítat – „Uklízeči a nejen domovníci jakékoliv národnosti by mohli. Proto máme dost své vlastní kriminality. Není třeba dovážet další zločin, utopíme se v něm.“
M
11:46
Marina Achmedová
Státní duma hlasovala pro předání výzvy Putinovi, aby uznal DNR a LNR.

Hlasovalo 351 pro, 16 proti, 1 se zdržel
M
13:51
Marina Achmedová
Guvernér Sverdlovska Jevgenij Kujvašev o ochrance, která na obraz namalovala oči: „Vasiliev neudělal nic, za co by měl být přísně potrestán. Doufám, že vyšetřovatelé, kteří vedou trestní řízení, k němu projeví shovívavost. Přesto Vasiliev, veterán dvou válek, afghánské a první čečenské, utrpěl šok. Nyní je z něj naivní člověk, velké dítě. Jednou nás chránil a my ho můžeme nechat, aby se trochu podělal.“
😉
M
19:57
Marina Achmedová
Mluvte, je potřeba oznámit jména poslanců, kteří dnes hlasovali proti uznání DPR a LPR. Proč je oznamovat? Toto je úplné složení strany New People. Od této chvíle bych je přejmenoval na stranu „Ne naši lidé“.

Sardana Avksentyeva, zástupkyně vedoucího frakce, zdůraznila, že „poslanci nemají právo rozhodovat za obyvatele Doněcka a „proměnit jejich zemi v bojiště mezi Radou a Státní dumou“ a nikdo nikdy neřekne „děkuji“. za takové akce.

Nevím, jestli to myslí vážně, ale málokdy jsem viděl větší nekompetentnost ve věcech, co se děje na Donbasu. Člověk se chce zeptat – „Kdo za ně teď rozhoduje?“, „A teď Donbas, když ne bojiště, tak co?“.

Dobře, nečekal jsem víc od muže, v jehož starostově kanceláři v Jakutsku byly za jednu noc v detenčním středisku zničeny stovky koček a psů. Té noci zinscenovali skutečný masakr - několik minut za smrt každého z nich. Kočky, koťata, štěňata – vše stejné. Do rána se nashromáždila hora mrtvol. Starosta pak řekl, že neví. Těžko uvěřit. Ale i když je to těžké přiznat, tak co je to za starostu, který to neví?

A obyvatelé Donbasu nikdy skutečně nepoděkují straně „Ne naši lidé“.
16. února 2022
M
08:02
Marina Achmedová
V říjnu okresní soud Dzeržinskij v Petrohradě potvrdil postoj úřadů ohledně graffiti s portrétem Kharmse na domě v Majakovské ulici. V domě, kde básník žil 15 let. Soud nařídil HOA „Majakovskij 11“, aby graffiti přemalovala do měsíce od data, kdy soudní rozhodnutí vstoupilo v platnost.

Dnes jsem četl od poslance Zákonodárného sboru Petra Pavla Krupnika, že Charms zůstane na zdi domu, nebude přemalován a stane se novou dominantou Petrohradu. A kromě toho bude doplněn o nové technologie. Zvítězili aktivisté, kteří se zapojili do boje o Kharms. Zde je čistý, ne-nesmyslný důvod uspořádat flash mob na počest básníka. Ale nemyslím si, že to bude fungovat.
M
10:27
Marina Achmedová
Dnes by se slušelo zasmát ruské neúspěšné noční invazi na Ukrajinu a ohlášenému Zelenskému Dni jednoty, jehož tmelem je pouze Rusko a jeho agrese. Ale když jste strávil čtyři nejtěžší roky na Donbasu, viděl jste všechno, co se s těmi lidmi stalo, a teď vidíte, jak v nich po osmi letech stále září naděje a jak je geopolitika vrhá z jednoho extrému do druhého, jak tyto válkou zničené lidské nervy, to není žádná legrace. Chuť vtipkovat zmizí. Ve skutečnosti to bolí z toho, jak hrají s Donbasem.
M
11:09
Marina Achmedová
Peskov - vydávání ruských pasů obyvatelům DPR a LPR je diktováno humanitárními ohledy.

Ano? A já si myslel, že jsou to Rusové.
M
15:45
Marina Achmedová
Lidé z naší velmi vynalézavé sítě navrhují příště invazi podle mezinárodních pravidel – pod neutrální vlajkou a hudbou Čajkovského.
M
20:59
Marina Achmedová
Všechno! už to neudělám)
17. února 2022
M
12:37
Marina Achmedová
Putin vyzval k vyhoštění migrantů z Ruska za přestupky a extremismus.

"Jakékoli projevy extremismu, porušování zákona a pořádku, nelegální práce by měly sloužit jako základ pro rychlé přijetí a výkon rozhodnutí o deportaci takových lidí z Ruska a zákazu vstupu do naší země v budoucnu."

Je nejvyšší čas to udělat
M
15:13
Marina Achmedová
Sledoval jsem vystoupení krasobruslařů na olympijských hrách. Poprvé jsem viděl vystoupení Valijevy. A ačkoliv několikrát upadla, i můj názor nemilovníka a laika nemohl nevidět v jejích pohybech plasticitu a jakousi důmyslnou sílu. Je vidět, že jde o fenomenálního krasobruslaře. A proto je jako každý génius psychicky zranitelná. A obvykle zasahují do nejzranitelnějších míst
M
17:30
Marina Achmedová
Dnes se v HRC konalo zvláštní jednání na téma „Dodržování lidských práv při realizaci dopravní politiky a politiky městského plánování“. K mé radosti šéf HRC Valery Fadeev kritizoval rozhodnutí omezit hmotnost skútrů na pouhých 35 kg a rychlost pohybu na 25 km/h. Připomínám, že těžší koloběžky neexistují, takže v čem je vyjádřen váhový limit, zůstává záhadou.

"Nová sezóna brzy začne, ale problém se skútry nebyl vyřešen," řekl. - Rozhodnutí omezit hmotnost na 35 kg a rychlost na 25 km/h není uspokojivé. Přesto je to pořádná věc s vážným mužem pod 100 kg. Jsou tam mrtví, stovky nehod se zraněními. Rozpory jsou především mezi mladými lidmi, kteří chtějí být módní a pohybují se na koloběžkách, a chodci. Musíme najít rovnováhu."

A pak senátor Nikolaj Kondratyuk navrhl, že by měly být přísně zakázány na pěších zónách. Podporuji!

Doplním: nelze předpokládat, že je ve městě pořádek a že se dodržuje zákon, když se motorová vozidla řítí po chodnících. To je chaos, ne pořádek.
M
20:16
Marina Achmedová
Trochu večerního humoru
18. února 2022
M
07:53
Marina Achmedová
V Moskvě na stanici Tulskaja napadli dva migranti policisty, kteří chtěli zkontrolovat doklady. Sám si na netu najdete video - uvidíte, jak je migrant squatující policista sražen ve výskoku kopem někam do hlavy.
Led nekontrolovaného zítřka šel do silných trhlin. A nyní je jako opatření nutné dát nejen zákaz vstupu, ale i jejich nejbližším příbuzným.
M
13:24
Marina Achmedová
Dnes některé kanály TG napsaly, že HRC chce zakázat wi-fi ve veřejné dopravě a téměř ze zákona donutit cestující koukat z okna. I když je to okno metra a nic neukazuje, musíte na něj stále zírat. Na tom podle kanálů HRC nehodlá přestat. Zakáže chytré telefony a donutí všechny přejít na funkční telefony. Ještě trochu, trochu víc, a čekal jsem, že si v této ponuré zprávě přečtu o tom, jak bude Fadějev osobně procházet vagónem metra, kontrolovat, zda cestující pilně hledí z oken, a jako bonus jim rozdávat tlačítkové telefony . A my v Radě dostaneme husu. Ano, přirozené. Budeme z něj vytahovat peříčka a psát s nimi dopisy. Pravda, já jako ochránce zvířat budu důrazně protestovat proti krutému zacházení s husou. Proto třeba pište peříčky a nebude muset. Budeme předávat zprávy silou myšlenky - přímo na moskevskou radnici.

Ale vážně, takové nesmysly se po včerejším jednání, na kterém se probíralo mnoho problémů s dopravním značením, se stejnými skútry hrnuly kanály. Zájmem HRC je zajistit pohodlný život občanů. Je jasné, že ne každému se to líbí. A dokonce hádáme, komu by se to zvlášť nemuselo líbit. Ti, kteří se nechtějí a nemohou vzdát peněz v zájmu pohodlí občanů. Takže co když půjdete po chodnících a budete uhýbat doručovatelům a skútrům? No a co, že značení na silnicích je nepohodlné. Buď trpělivý. Lidé vydělávají peníze. Kde jsi?

Včerejšího jednání se zúčastnili zástupci různých resortů, novináři a členové HRC. V určitém okamžiku Fadeeva oslovil jeden z členů Rady a nabídl mu, že vybaví zastávky MHD bezplatnou wi-fi. Nemá ještě někdo v telefonu internet? Potřebuje tam někdo wi-fi? Pravděpodobně jen ti, kteří ovládnou peníze z rozpočtu. Já osobně na zastávkách wi-fi nepotřebuji, vše mi funguje v pohodě. Fadeev vtipkoval, že ve veřejné dopravě nemusíte sedět na wi-fi, ale musíte se dívat z okna. Mimochodem, pokud mluvíme o progresivitě, tak v naší době je progresivní dívat se z okna a nekoukat pořád do telefonu.

Setkání nebylo uzavřeno, ale novináři o tomto Fadeevově vtipu nikde nepsali, správně pochopili, že to byl vtip. V souladu s tím bylo přeneseno na kanály, kteří byli přítomni. A to bylo záměrně překrouceno těmi, kterým bylo bráněno použít peníze na myšlenky, které nebyly mezi lidmi oblíbené. Ano, můžete se pokusit zhustit HRC, ale žádný nesmysl objednaný kanály TG stále neuzavře velké problémy, které v Moskvě existují a o kterých si budeme povídat. Žádné místo pro motorová vozidla na chodnících!

Tento příspěvek jsem sepsal silou myšlenky, stojíc na zastávce MHD. Dal jsem pod něj tah pomyslným brkem!
M
17:43
Marina Achmedová
1. února 2015. Doněck. Moje foto. Nechtějte opakování
M
19:10
Marina Achmedová
Donbass je válka, kterou už nebude možné sledovat živě. Samozřejmě to ukážou, ale v duších to konečně něco zlomí. Protože uplynulo osm let. A během tohoto období bylo dost času na ochranu Donbasu před tím, co se tam teď bude dít. Uznání, přistoupení – cokoliv. A ne tahle mizerná evakuace. Ať už nám z této nové války ukážou cokoli, budou to záběry demonstrující naši osm let nečinnosti. Navzdory tomu, že před osmi lety Donbas splnil svou obětavou roli a dohrál ji až do konce – ukázal, co by se stalo s Krymem, kdyby tam přišli ukrajinští radikálové. Obávám se, že pokud se s Donbasem něco stane, nečeká nás ani nic dobrého – psychologicky Rusové z přímého přenosu této války vyjdou jinak. A to bude naše odplata
19. února 2022
M
10:46
Marina Achmedová
Přátelé, nyní se šíří informace, že Roskomnadzor chce údajně zablokovat jeden velký a jasný TG kanál za prohlášení, které patří mně. Kanál tvrdil, že v oblasti Kaluga gang mladistvých terorizoval školu noži. Pokud budete hledat na mých blozích takové tvrzení, tak ho samozřejmě nenajdete. A ne proto, že jsem to smazal. To se nikdy nestalo. Napsal jsem s odkazem na konkrétního rodiče z Obninska, že jeden chlapec - dítě migrantů - přišel do školy s nožem. Cítíte ten rozdíl? Roskomnadzor také cítí. A cítím. Proto mám 8 tisíc odběratelů a kanál se mi nelíbí - pod tři sta. Ale spím klidně - ne proto, že by mi Roskomnadzor nepřišel, ale proto, že pro mě je záměrné zkreslování informací velkým krokem dolů v osobním rozvoji. Nezapomeň, co je s tebou, jsem tady - jako bloger. A moje hlavní profese je reportérka a v ní jsem prošel vážnou školou.
M
18:50
Marina Achmedová
„Je absurdní říkat, že na Donbasu probíhá genocida,“ řekl německý kancléř Olaf Scholz.
V paměti mi okamžitě vyskočil rozhovor s nizozemským novinářem, který se odehrál v Doněcku. Právě jsem se vrátil z vesnice Štěpánovka. Stále tam byla neobjevená těla. Pravý sektor (organizace zakázaná v Rusku) byl právě vykopnut. Mimo jiné mi ukázali díru, ve které byla vykopána těla civilistů.
"To je genocida," řekl jsem v rozhovoru s holandským novinářem.
"Není to genocida," odpověděl. - Říkáš, že v jámě byli tři. Genocida je více než sto.

No, pokud jde o mě, i když je jeden zabit, protože je Rus a mluví rusky, pak je to ruská genocida. co to ještě je? Němci jsou ale zvyklí uvažovat v milionech. Jsme si vědomi Velké vlastenecké války.
20. února 2022
M
08:57
Marina Achmedová
08:57
Tento text není psán pro sociální sítě, ale ať je i zde v den narozenin Dr. Lisy.

V létě 2014 jsem dorazil do Kramatorsku. Pak nebyl obsazen Ukrajinou. Chodil jsem po městě, šel na velitelství, stál ve frontách na vodu, mluvil s lidmi o evakuaci, o ostřelování, šel dál a najednou jsem narazil na sirotčinec. Na jeho plotě, na oknech visely prostěradla – „Nestřílejte! Děti jsou tady!" Vstoupil jsem do sirotčince s jistotou, že ho najdu prázdný. Nemohly být děti ve válce ponechány pod palbou? Ale byla plná dětí. Vychovatelky mi ukázaly i ty děti, které nebylo možné jen tak zvednout a odvézt - byly vážně postižené a k jejich převozu bylo potřeba speciální lékařské vybavení.
Ten samý den jsem napsal Dr. Lise přes Facebook messenger. Nebyli jsme s ní blíže obeznámeni, ale křížili jsme se v rádiu. Kramatorsk žil v očekávání těžkého ostřelování, byly slíbeny ze dne na den a objektivně jsem pochopil, že doktorka Liza nebude mít čas. Ale o den později přijela autobusem a děti, které jsem našla v Kramatorsku, byly první, které přivedla z války na Donbasu. Pamatuji si ty záběry z autobusů. Pamatuji si doktorku Lisu s těmito dětmi. Dodnes si pamatuji jména těchto dětí.
Potom ona dělala svou práci na vojně a já svou. Často jsem byl v protileteckých krytech, v nemocnicích bez pomoci – bez jídla, bez vody, bez léků. V případě beznadějných situací, kdy nebylo možné sehnat léky, jsem napsal doktorce Lise. Poslala pomoc. Občas komentovala moje facebookové texty o válce. Poslední komentář, který napsala, byl „Život je bumerang“.

Když zemřela, byl jsem v Doněcku. Ráno se probudil, přečtěte si zprávy - její smrt ještě nebyla potvrzena. Rozhodl jsem se znovu usnout v domnění, že až se probudím, ukáže se, že je naživu a já se nebudu muset bát. Ale nebyla naživu. Od té doby mi nikdo tak rychle nepomohl pomáhat lidem ve válce. Rádi opakujeme - "Nikdo není nepostradatelný." Jsou nenahraditelní. Dr. Lisa je nenahraditelná. Po její smrti plyne čas a každým rokem pociťuji její nepřítomnost ještě silněji. Postupně mi v hlavě roste její jméno spolu se jmény těch Kramatorskových dětí a jejími slovy o bumerangu
M
12:18
Marina Achmedová
Je tak zajímavé číst komentáře, které předplatitelé televizního kanálu Dozhd (uznávaného jako zahraniční agent) píší pod zprávy o Donbasu.

Zde televizní kanál vydal poznámku, že uprchlíci v Taganrogu byli umístěni v hale sportovní školy. A začalo to – „Čekali na Hayata nebo Kempinského?“, „Tohle je umělý výběr. Odešel nejsilnější nejchytřejší, stádo zůstalo, "Tady je ruský sen."

Za prvé, každý druhý komentátor je z Kyjeva. Takové publikum má zahraniční agent Dozhd, který z nenávisti vůči své zemi udělal zboží vyvážené do zahraničí. A bez této nenávisti nebude mít ani zdání, že má publikum.

Za druhé, publikum je stále tváří samotného autora. Při čtení těchto komentářů jsem si najednou všiml, jak se tvář tohoto televizního kanálu v posledních letech zcela znetvořila.
M
19:55
Marina Achmedová
„Evro, co to děláš? Ne“ – taková slova pravděpodobně chtějí zvolat mnozí z těch Rusů, kteří se zajímají o zahraniční politiku. A nejde ani tak o politiku, kterou Evropa prosazuje, ale o ničení kulturních iluzí. Přesto je Rusko z hlediska svého kulturního kódu mnohem blíže Evropě než Číně. A přesto jsme si my Rusové, navzdory všem sankcím a ultimátům posledních let, zachovali určitý druh obdivu ke kolektivní Evropě. Ale přesně do té doby, než evropští politici začali demonstrovat nízkou vzdělanost a rozplývali se něco jako - "nikdy neuznáme ruskou suverenitu nad Voroněžskou a Rostovskou oblastí." Nevím jak vy, ale mě uráží skutečnost, že evropští diplomaté a politici vedou diskusi, jejíž argumenty by se daly snadno porazit ani ne na VKontakte, ale na Odnoklassniki.

Šéf unijní diplomacie Josep Borrell na bezpečnostní konferenci v Mnichově oznámil, že začala nová konfrontace mezi ideologiemi Západu a spojenectvím Ruska a Číny. Konflikt se týká podstaty mezinárodního světového řádu. V tomto konfliktu jde o roli demokracie, národní suverenity a lidských práv. Podle jeho názoru je nebezpečí, že Rusko a Čína chtějí revidovat starý světový řád a navrhnout nový. V tuto chvíli by náš Igor z nějakého Taganrogu, pokud by byl přítomen v Mnichově, připomněl šéfovi diplomacie, že „starý světový řád“, se kterým musí souhlasit všechny ostatní země právem slabých, není vůbec stejný. řádu, chceme-li zůstat v pojmech „pořádek“, „správnost“. Stav věcí, který se ve světě vyvinul – silný označuje právem silného – je „světový nepořádek“ a byl nejvyšší čas to změnit. Zvlášť když víme

Nezvládl jsem celou Borrellovu řeč. Poslouchal jsem polovinu. Ale vím, že naši lidé v Odnoklassniki by proti němu měli námitky, když mluvil o touze Ruska a Číny chránit suverenitu neutrálních států před vměšováním „vnějších sil“. Podle Borrella jde o autoritářský pokus postavit nezávislost jakékoli země nad takové hodnoty, jako je svoboda jednotlivce, práva člověka a národa. Nějaký Oleg z Voroněže by Borrellovi připomněl, že právě vměšování vůdců světového řádu do suverenity třetích zemí vždy vedlo k porušování lidských práv a porušování svobody jednotlivce. Jen je v posledních letech světový řád uspořádán takto: respektují se pouze práva jednotlivců žijících v silných zemích. Práva druhých jsou porušována, ničena a nikdy obnovena jen pro dobro ostatních aby se silní cítili silní a mohli ještě zajistit práva a svobody těch občanů, které jmenoval první třídou. Amerika a Evropa se dlouho chovaly, jako by byly v tomto tříděném lidstvu prvotřídní.

Obecně samozřejmě může, je jedno, co si tam myslí. Ale vzhledem k tomu, že Evropa je mi osobně kulturně mnohem bližší než Čína, jsem uražen. Chtěl bych více politické jemnosti nebo tak něco. A hloubka. Je nepříjemné si uvědomit, že s takovou sadou argumentů, jako je šéf unijní diplomacie, by ho na jeho místo dosadil kterýkoli z našich gaučových analytiků. Evropo, co to děláš? Dost)
21. února 2022
M
09:12
Marina Achmedová
Macron pozval prezidenty Ruska a Ameriky na summit o Ukrajině. Biden souhlasil se schůzkou s Putinem, ale pod jednou podmínkou – pokud nezaútočí na Ukrajinu.
A pak Biden řekne, že Putin nezaútočil na Ukrajinu jen kvůli svému, Bidenovu osobnímu charismatu a Putinově neodolatelné touze ho vidět)
M
10:14
Marina Achmedová
Víš, co jsem včera večer dělal na úkor osobního času? Prohlédl jsem si právě ty Rostovské veřejnosti, které jsou rozhořčeny přílivem uprchlíků. Za prvé, od samého začátku jsem tomu nevěřil. Aby obyvatelé Rostova protestovali proti tomu, že děti z Donbasu budou chodit do místních škol a dospělí, kteří utekli před válkou, budou žít? Nebudou bydlet jen v Rostově, ale budou žít z principu? Ne, to u nás není možné. A tak jsem šel do těchto publik a začal jsem studovat výpovědi těch, kteří psali komentáře a snažili se všemi možnými způsoby vzbudit v lidech rozhořčení z přílivu uprchlíků. A zjistil jsem, že tentokrát byly farmy botů lépe připravené – ne jako v roce 2014. Nyní je jejich stanovištěm Rostov nebo Taganrog. Už ne Kyjev, ne Sumy a ne Lvov. Ale téměř všechny účty jsou buď uzavřeny, nebo obsazeno dvěma nebo třemi místy s rozpětím jednoho nebo dvou let. To znamená, že tyto účty začali vytvářet s předstihem a snažili se zajistit, aby místo pro razítkování botů zůstalo zahalené. A jakmile potkáte normální lidský komentář, píše ho živý člověk s otevřeným live účtem.

Nejzajímavější mi ale přijde něco jiného – takhle úžasně se stejný typ komentářů z farmy botů shoduje s prohlášeními našich pseudoliberálů. "Přivezli je... Ať jdou prozkoumat Sibiř... Ach, chudáci, ha ha, ještě nevědí, jaké to je ponořit se do hlubin Ruska." Dobře, budeme vědět, že obě objednávky jsou přijaty ze stejného zdroje.

Ale v jejich slovech je kus pravdy. Obyvatelé Donbasu totiž nevědí, jaké to je žít v ruském vnitrozemí. Ale vědí, jaké to je žít osm let pod palbou. Jejich děti vědí, jaké to je narodit se ve válce. A ve válce a zemře šest let. Už moc dobře vědí, že lidé, kteří se u nás z nějakého důvodu považují za nejlepší, se svému neštěstí prostě smějí, smějí se osm let a smát se nepřestali. A jde jen o to, že ideologie jim nedovoluje ukázat tu nejjednodušší, nejprostší lidskost. Nyní jsou tito lidé překvapeni - "Ach, ale v síti není dost tvrdohlavých lidí." Nehádají se s námi, nedokazují, že Donbas je v plamenech." Takže koneckonců uplynulo osm let od doby, kdy jste se skutečně, lidsky hádali. A po celou tu dobu se válka na Donbasu nezastavila. Vy sám jste žil nadále pohodlným životem a ani jednou jste lidem ve válce nevyjádřil své byť arogantní sympatie. Tak jaký má smysl se s tebou hádat? Hádali se předtím, když vám ještě věřili a alespoň nějak vás respektovali. Kdo tě teď potřebuje? Máme rok 2022, ne rok 2014, kdy se zdálo, že je vše opravitelné. Osm let je dostatečně dlouhá doba na to, abyste získali elementární empatii, ne svinstvo ideologie. Proč vůbec žít ve světě, když nedokážete soucítit s člověkem v nesnázích? Ale neudělali to a to je v pořádku. Jen si nejsem jistý, o čem ten spor je. Hádka s těmi, kteří jsou stále respektováni. Pokud tedy najednou nebudete mít dost ukamenovaného, ​​nezapomeňte se podívat do zrcadla. kdy se zdálo být vše v pořádku. Osm let je dostatečně dlouhá doba na to, abyste získali elementární empatii, ne svinstvo ideologie. Proč vůbec žít ve světě, když nedokážete soucítit s člověkem v nesnázích? Ale neudělali to a to je v pořádku. Jen si nejsem jistý, o čem ten spor je. Hádka s těmi, kteří jsou stále respektováni. Pokud tedy najednou nebudete mít dost ukamenovaného, ​​nezapomeňte se podívat do zrcadla. kdy se zdálo být vše v pořádku. Osm let je dostatečně dlouhá doba na to, abyste získali elementární empatii, ne svinstvo ideologie. Proč vůbec žít ve světě, když nedokážete soucítit s člověkem v nesnázích? Ale neudělali to a to je v pořádku. Jen si nejsem jistý, o čem ten spor je. Hádka s těmi, kteří jsou stále respektováni. Pokud tedy najednou nebudete mít dost ukamenovaného, ​​nezapomeňte se podívat do zrcadla.
M
14:13
Marina Achmedová
Nashromážděné síly k vedení nového kurzu žurnalistiky. Vyhlašuji k tomu sadu. "Dějiny. Rozhovor". o čem to mluví?

Na prvních lekcích si povíme, jak vést rozhovor – podělím se o svou techniku ​​a své techniky. Ve třetí lekci, moudří zkušenostmi, již půjdeme do zprávy.

Budu mluvit o teorii reportingu, hlavní problematice, strukturování textu pomocí praktických příkladů. Teorie bez praxe mě vůbec nebaví.

Když se mě zeptáte, v čem vidíte jednu z nejsilnějších stránek vypravěče nebo reportéra, řeknu, možná něco, co někoho překvapí. To není schopnost skládat slova do vět, to není schopnost spojit různé příběhy a komentáře hrdinů tématu do jediného textu. A tou je schopnost vidět celý příběh, který lze poskládat z nesourodých kousků. Budeme mluvit o této schopnosti vidět historii a propojit její sémantická vlákna do jednoho vzoru. No o rozdílu mezi tématem a příběhem.

Pro koho dalšího, kromě novinářů, je kurz vhodný? Ti, kteří v zásadě pracují se složitými texty na sociálních sítích.

Lekce šest. Součástí kurzu je domácí úkol – malý report, který je pod mým vedením vypracován s každým účastníkem zvlášť. Ale to je volitelné.

Pro všechny dotazy a podmínky mi napište marinahmedova@gmail.com
M
15:52
Marina Achmedová
Celou dobu si pamatuji jednu ženu, která v roce 2014 uprchla do Rostova z Doněcka se svými dětmi. Potkal jsem ji v kempu a řekla mi, že má nové šaty s růžemi. A ukázal mu. A Doněck je město růží. Když dojde k vítězství, oblékne si tyto šaty a bude se procházet ulicemi Doněcka. Teď se koná zasedání Rady bezpečnosti a já přemýšlím o jejích šatech. Ať má tento týden důvod ho nosit.
M
20:50
Marina Achmedová
Moji přátelé mi nejednou řekli - "Ty se nikdy nepostavíš proti Putinovi kvůli Donbasu." A je to pravda. Putin pro mě byl celých těch osm let jedinou zárukou bezpečnosti Donbasu. Věřil jsem, že je to silná osobnost, aby mohl rozhodnout o Donbasu, a neviděl jsem nikoho jiného, ​​kdo by byl schopen učinit toto historické rozhodnutí. A nemýlil jsem se.
Proč to pro mě bylo tak důležitých celých těch osm let? Tady vůbec nejde o ideologii, ne o nějaké ideje, které mohu postavit nad lidský život. To je ta věc, nemůžu. Není to o nenávisti. Nemám to pro nikoho. Ale nesnáším násilí. To je něco, co by nikdy nemělo být. V Donbasu jsem se poprvé v životě setkal s násilím a byl jsem mnohokrát svědkem. Potkal jsem tam lidi, kteří byli jako já – věřili všemu, čemu jsem věřil, mluvili jako já, mysleli jako já. Byli za to zabiti! Protože jsou takoví. A pokaždé jsem měl pocit, že mě zabíjejí. Není snadné se často zabíjet. Chtěl jsem, přál jsem si, čekal, až toto násilí skončí. A teď se cítím jako velmi svobodný člověk. Právě padlo historické rozhodnutí. a já, jako svobodný a také ne slabý člověk říkám – podporuji prezidenta. Jsem si jistý, že potřebuje naši podporu, a my mu ji teď musíme poskytnout.
22. února 2022
M
13:56
Marina Achmedová
Pro Ameriku jsou to skutečně temné dny. Zítra Biden podepíše dekret zakazující obchod s DNR a LNR. To znamená, že Amerika nikdy nezkusí doněckou zmrzlinu.
M
15:15
Marina Achmedová
Ráno čtu s pláčem, že žádná válka není. Pevné řady jsou proti válce. Kam se podíváš, všude - protiválečná prohlášení. Šel jsem si přečíst zprávy a tam je o velké kočce, která, jak jste pochopili, je také proti válce. Narodil se na Ukrajině, žije v Rusku a sám je pacifista.

A v tom všem je jedna nesrovnalost. Válka probíhá. Právě je na cestě. Chodila osm let. Lidé se ale dnes náhle probudili a začali křičet – „Ne válce!“, „Válka nepomine!“. A proč? Je to nesoulad. Válka probíhá a protiválečná hesla vycházejí až nyní. Tato nejednotnost je velmi zarážející a kazí účinek sloganů. Potřebuje upravit, už jen proto, aby vše bylo logicky koherentní. Jen musíte mít odvahu přiznat – „Nejsem proti válce jako takové. Jsem proti pouze té válce, která se mě může osobně dotknout. A před válkou v DPR a LPR je mi to jedno. Ať probíhá alespoň deset válek současně. Tak to bude alespoň spravedlivé.
M
21:17
Marina Achmedová
Šéf unijní diplomacie Joseph Borrell oznámil uvalení sankcí na poslance Státní dumy. Zdůraznil, že poslanci už nebudou moci nakupovat v Miláně, kupovat diamanty v Antverpách a párty v Saint-Tropez.

Děkuji zlato. Na takové proruské sankce jsme čekali dlouho.
23. února 2022
M
08:45
Marina Achmedová
V tento den bych rád poblahopřál obránci vlasti, kterého neznám z filmů ani knih. A znám osobně. Bez něj by byl Doněck v prvních dnech smeten. Šťastný Den obránce vlasti, Alexander Sergejevič! @aleksandr_skif
M
10:11
Marina Achmedová
V roce 2015 jsem ještě neměl Tg a mnozí zde nečetli mé texty. Toto je úryvek, odkaz níže. Žádná genocida nebyla, ne. Temná čekárna márnice vede do dlouhé tmavé chodby, kde na nosítku leží žena zabalená do deky ve sladkokyselé vůni. Můžete vidět hřívu jejích hnědých vlasů. U stěn jsou lidé s bezkravými tvářemi. Milicionář dřepí a u ucha drží telefonní sluchátko. - Ponožky, kraťasy, nějakou letní uniformu, aby bylo krásné dát Graye do rakve! on křičí. - Být normální! Zemřel před deseti dny, stále toho chlapce nemůžeme pohřbít! Na dveřích, kde sedí, je cedulka - "Zlato". Ze tmy chodby se vynoří baculatý muž. Chytne kliku dveří. - Co jsi chtěl? ptá se. — Podívat se na těla včerejších obětí? Gold vstoupí do jeho kanceláře a potutelně se usměje. - Proč? Nepomůžeš nám. Píšeš, ale válku nezastavíš. Víte, proč ne - nechci, abyste je fotili, ale tihle se na druhé straně radovali. Asfalt před márnicí nemocnice Kalinin - v hromadách silného ledu. Dveře do márnice jsou otevřené. K vidění je leštěná rakev se zlatými uchy, ve které leží starší muž v civilu. Skořápka letí vysoko nad nemocnicí a během letu znepříjemňuje vzduch. Rakev je vynesena a tiše přijata - následujíc ho k otevřeným dveřím minibusu - ženy v černém. - Jsem Roman. Ptal ses mě? - objeví se ze dveří mladý muž v lékařském obleku. Krátké rukávy odhalují jeho silné paže pokryté hustými tmavými vlasy. - Pojď dovnitř. U vchodu do márnice je koš naplněný plastovými lahvemi a hadry. Nedaleko se na podlaze povalují špinavé gumové rukavice a ponožky, které někomu slétly z nohou. Tady, když se podíváte doprava, na stole leží mrtvola mladého muže oblečeného v maskáčových kalhotách. Román navazuje. V úzké chodbě je na vozíku tělo nahého starého muže, který leží s otevřenými ústy a hlavou odhozenou dozadu s otevřenýma očima ke stropu. Nahoře se nad ním klene nahá žena středního věku. Do stropu se dívají i její genitálie. S neoholeným vrásčitýma nohama objímá tvář svého dědečka, jehož vousy jsou šedé. Dlaždice v dalším oddělení jsou poseté krví a čerstvou krví. Jsou tam těla na nosítkách, u zabláceného okna je velký muž s nepřirozeně nateklou hrudí. Pod oknem se hromadí další těla. Leží na sobě, staří a mladí, zakrvácené podpatky smíchané dohromady. "Tady je ostřelování," pokračuje Roman. - A pak ostřelování. V dalším oddělení se mrtvoly zvednou z podlahy doprostřed stěny. Leží s modrými, žlutými, řepně zbarvenými tvářemi otočenými stranou nebo zvednutými ke stropu. Ze společné hromady vykukují ruce a nohy. Hustá vůně bzučí hnilobou. Na vrcholu hromady je pahýl těla. Pod ním leží utržené modré ruce a nohy – ženské a mužské. Pohlavní orgány mužů jsou oteklé, visí na jedné straně a zdají se nepřirozeně velké pro těla, která se stala lehkou a křehkou poté, co je srazila smrt, která jakoby vtiskla všem tvářím stejný punc. Učinila podobnými ty, kteří zde leží, a připomněla jim, že všichni jsou si rovni – jak ti, kteří mohli a chtěli žít lépe, tak ti, kteří nechtěli nebo nedokázali přijmout hodnoty evropské civilizace. "Dostal jsem na ohledání igelitový sáček s úlomky mrtvoly," ozve se z pitevny ženský hlas. - O čem to mluvíš? Roman se ke mně nakloní. - Mnoho?! Ano, ještě jste toho moc neviděli! Polovina z toho byla pořízena dnes ráno. Hřbitovy jsou bombardovány. Nyní mohou být pohřbeni pouze dva. Tady je ostřelování a tady, - ukazuje na těla, ze kterých vykukuje červené zmrzlé maso. - A tam leží mladá žena - svobodná matka. Zůstalo jí jen jedno čtyřleté dítě. A kam je dáme? Každý den je jich tolik, že je prostě nemáme kam dát! Měli jste se přijít ráno podívat... A ještě jsme stihli umýt podlahy... Na nohy milicionářů se nazouvají malé černé holínky s kulatou špičkou. Obsluha mu zaváže tkaničky, zatáhne za nohu, ta sebou cukne, pohne se po stole, jako naživu, ale s jiným životem – mrtvým. ze kterého vykukuje červené mražené maso. - A tam leží mladá žena - svobodná matka. Zůstalo jí jen jedno čtyřleté dítě. A kam je dáme? Každý den je jich tolik, že je prostě nemáme kam dát! Měli jste se přijít ráno podívat... A ještě jsme stihli umýt podlahy... Na nohy milicionářů se nazouvají malé černé holínky s kulatou špičkou. Obsluha mu zaváže tkaničky, zatáhne za nohu, ta sebou cukne, pohne se po stole, jako naživu, ale s jiným životem – mrtvým. ze kterého vykukuje červené mražené maso. - A tam leží mladá žena - svobodná matka. Zůstalo jí jen jedno čtyřleté dítě. A kam je dáme? Každý den je jich tolik, že je prostě nemáme kam dát! Měli jste se přijít ráno podívat... A ještě jsme stihli umýt podlahy... Na nohy milicionářů se nazouvají malé černé holínky s kulatou špičkou. Obsluha mu zaváže tkaničky, zatáhne za nohu, ta sebou cukne, pohne se po stole, jako naživu, ale s jiným životem – mrtvým. Byli bychom se podívali... A ještě jsme měli čas umýt podlahy... Na nohy milice nazouvají malé černé boty s kulatou špičkou. Obsluha mu zaváže tkaničky, zatáhne za nohu, ta sebou cukne, pohne se po stole, jako naživu, ale s jiným životem – mrtvým. Byli bychom se podívali... A ještě jsme měli čas umýt podlahy... Na nohy milice nazouvají malé černé boty s kulatou špičkou. Obsluha mu zaváže tkaničky, zatáhne za nohu, ta sebou cukne, pohne se po stole, jako naživu, ale s jiným životem – mrtvým.
10:11
10:11
10:11
10:11
24. února 2022
M
08:56
Marina Achmedová
Na všech mých blozích je ráno slyšet otázka - „A teď?!“. A hlavně teď. Zvlášť teď, když mám odpověď na otázku – „Kdo jsem? K jakému národu patřím? Chtěl jsem na to odpovědět už od roku 2014. A hlavně v roce 2017, kdy jsem se dozvěděl o jedné ženě v obci Vesele. Jejího syna zabil odstřelovač. Zakopala ho na dvoře. Její manžel byl zasažen úlomkem skořápky do žaludku. Zemřel. A pak, když začalo ostřelování a začalo to každý den, seděla u okna a čekala. Čekala. Ne, už nevolala Rusko o pomoc. Už je to pryč. Zavolala před svým synem. Tak to pak ne. Ale zatímco čekala na svůj úlomek, který ji samozřejmě zasáhl do hlavy, chtěl jsem si bolestně odpovědět na otázku – „A my jsme Rusové – kdo jsme? Jsme-li naše volání, ale neslyšíme. Takže teď obzvlášť – ano. Jen se modlím, aby se nikdo nezranil ani na jedné straně. Na Ukrajině pro mě nejsou ani naši, ani naši. Všechny jejich. Ale chci vidět nacistické procesy. Chtěl bych na vlastní oči vidět soud, jako byl Norimberský proces s vrahy z Oděsy.
M
09:35
Marina Achmedová
Moje foto
M
13:23
Marina Achmedová
A myslím, že je čas osvěžit si paměť. Treťjaková Ludmila Sergejevna První věc, kterou její syn řekl novinářům, bylo "Jděte, podívejte se a ukažte všem." Seděla doma na posteli a pletla ponožky pro vnoučata. Tříska zasáhla krk. 2017
Víte, co mě na této fotce bolí nejvíc? Péřová bunda. Moje máma má stejný. Podívejte se, neodvracejte se
M
17:10
Marina Achmedová
Dnes jsem na zasedání Rady pro lidská práva odmítl podepsat prohlášení některých našich členů o „míru za mír“ a označil jsem to za pokrytecké. Nebudu mít svůj projev. Ale chci se podělit o slova šéfa Rady pro lidská práva Valeryho Fadeeva:

„Některá ruská inteligence velmi vážně podceňuje vojenskou hrozbu ze strany NATO. Když prezident mluví o létání, někteří se chichotají. Připomínám, že karibská krize byla spojena s létáním času. Pak málem začala jaderná válka. Američané instalovali rakety v Turecku, a to je výrazně dál než na Ukrajině – tisíc kilometrů. Když se na Kubě začaly instalovat sovětské rakety, Američané dostali strach. A pak se chichotají: no, představte si, že 10-15 minut pro americké rakety, což je 4-5... Jak řekl Putin, náš krk má nůž. Jednak ne 15 minut, ale 30 minut – doba letu z amerického území do Ruska. A všechny bojové systémy Ruska a Spojených států jsou na těchto 30 minut naostřeny. Za 30 minut se můžete rozhodnout, my jsme schopni vrátit úder a na tom je založen světový systém vojenské stability. A když 4 minuty, pak nebudeme udeřit. Američtí generálové přijdou za svým prezidentem a řeknou, že dříve, v případě jaderné války, by u nás zemřelo 100 nebo 200 milionů Američanů, a to je nepřijatelné. To jsou nepřijatelné ztráty. A teď, když nejprve zasáhneme Rusy, pak řekněme 10 milionů. A už to není tak děsivé. Tato situace naruší globální rovnováhu sil. Podpora vojenské infrastruktury NATO na východ je přípravou na válku. Putin o tom mluví už mnoho let. Putinovou odpovědí je zničení infrastruktury NATO na území Ukrajiny. Toto není válka s ukrajinským lidem, je to válka za naši budoucnost, za naši svobodu. Možná to nebyla Ukrajina. Prostě Ukrajina jako zhroucený stát je velmi pohodlným nástrojem pro plnění úkolů NATO, které jsem zmínil. Mohlo to být Bělorusko, kdyby se historie v 90. letech vyvíjela jinak. Kdyby s námi nechtěli bojovat, nepřesunuli by infrastrukturu NATO k našim hranicím. 600 kilometrů z Charkova do Moskvy. A do své rodné divize Tatiščev jsem sloužil v ní, kde je v dolech 120 raket - 600 kilometrů. Ani jedna raketa nestihne vzlétnout ze Saratovské oblasti, pokud budou jejich rakety ve vzdálenosti 600 kilometrů. Budou zničeni. Samozřejmě, válka je hrozná. Nedej bože dojde k velkým obětem. Ale říci dnes „Jsme pro mír“ znamená říci „Jsme pro kapitulaci“. Samozřejmě, válka je hrozná. Nedej bože dojde k velkým obětem. Ale říci dnes „Jsme pro mír“ znamená říci „Jsme pro kapitulaci“. Samozřejmě, válka je hrozná. Nedej bože dojde k velkým obětem. Ale říci dnes „Jsme pro mír“ znamená říci „Jsme pro kapitulaci“.
M
18:44
Marina Achmedová
video soubor
Není zahrnuto, změňte nastavení exportu dat ke stažení.
00:30, 2,6 MB
M
20:30
Marina Achmedová
V
Vladimír Legoyda 24.02.2022 16:10:17
Jeho Svatost patriarcha z Moskvy a celého Ruska Kirill oslovil arcipastory, pastory, mnichy a všechny věrné děti Ruské pravoslavné církve.

Vaše Blaženost! Vaše Eminence a Eminence! Drazí otcové, bratři a sestry!

S hlubokou a upřímnou bolestí vnímám utrpení lidí způsobené událostmi, které se odehrávají.

Jako patriarcha celého Ruska a primas církve, jehož stádo je v Rusku, na Ukrajině a v dalších zemích, hluboce soucítím s každým, koho neštěstí postihlo.

Vyzývám všechny strany konfliktu, aby udělaly vše pro to, aby se vyhnuly civilním obětem.
Obracím se na biskupy, pastory, mnichy a laiky s výzvou, aby poskytli veškerou možnou pomoc všem obětem, včetně uprchlíků, lidí, kteří zůstali bez přístřeší a živobytí.

Ruský a ukrajinský národ mají společnou staletí starou historii, která sahá až do křtu Ruska svatým rovnoprávným apoštolům knížetem Vladimírem. Věřím, že toto Bohem dané společenství pomůže překonat rozdělení a rozpory, které vznikly a které vedly k současnému konfliktu.

Vyzývám celou ruskou pravoslavnou církev, aby pozvedla hlubokou a vroucí modlitbu za rychlé obnovení míru.

Kéž všemilosrdný Pán na přímluvu naší Nejčistší Paní Theotokos a všech svatých zachová ruské, ukrajinské a jiné národy, které naše církev duchovně sjednocuje!

+ KIRILL, PATRIARCHA MOSKVA A CELÉHO RUSKA


http://www.patriarchia.ru/db/text/5903795.html
M
21:44
Marina Achmedová
Dnes je zdroj sociálních médií jednolitým černým čtvercem Maleviče. Ale až donedávna se jednoduchý hlídač v Jelcinově centru snažil dát toto všechno oči. Něco věděl
25. února 2022
M
08:45
Marina Achmedová
11. července 2015 jsem napsal tento text z Doněcku. Soudě podle toho, jak byl rozervaný, jsem stále nebyl sám sebou. A tak - 8 let.

Opravdu chci mluvit o včerejším ostřelování. Prostě si nemůžu pomoct - chci. Netvrdím, že ti, kteří pod tím nebyli, mohu zprostředkovat pocity z toho. Musíte jít pod něj. Uvědomil jsem si to, když jsem před pár měsíci seděl v kavárně v Kyjevě a vypukl ohňostroj. Nikdo ani neucukl. A já - ano. Protože když je to tak blízko, musíte jít spát.

Takže asi včera. Náš Vitalik šel navštívit oblast Kyjeva. A já a Oksana jsme šli za ním. V blízkosti výkonného výboru bylo nutné odbočit. Otočili jsme se, ale stalo se to, čemu se říká - "démon vede". Projeli jsme kolem domu, zašli hlouběji do dvorů a vyjeli, když už ležel na ulici. Co se v tuto chvíli děje v těle? Nic. Jen myšlenky ve vaší hlavě se pletou a na konec nemůžete ani myslet. "Co když všichni?" - tato myšlenka během ostřelování je příliš dlouhá. Nezdá se, že bys byl nervózní, ale jsi. Nakonec jsme za těsného dunění a větví odřezaných mušlemi ze stromů opět popojeli na alej. Měl jsem čas přemýšlet o psovi, který vyl někde poblíž. Vysokou rychlostí kolem nás projela sanitka. Stáli jsme na silnici, uvědomili jsme si, že jsme cíl – a snažili se shromáždit své myšlenky. Vrátili jsme se na dvorky.

- Co je to za dům? - zeptal jsem se muže, který táhl dveře ke vchodu.
"Páté," řekl klidně.

Během ostřelování není vůbec žádná panika.

Dnes jsem se dozvěděl, že včera jsme byli v samotném epicentru ostřelování. Že vletěli do domu 5 a dvě ženy zemřely. Kdybych včera, sedíc v autě poblíž domu 5, nějak zázračně věděl, že zítra řeknou - „dvě ženy zemřely v domě 5“ - věděl bych jistě, že to bylo o nás.

V tuto dobu nám volali z domu 38, nadávali, křičeli. Zvlášť když zjistili, že jsme v Polygraphic. Udělali jsme další kruh podél prázdné koleje. Oksana měla ten den na sobě nové šaty a moje matka měla včera narozeniny.

Bes však přestala řídit a my jsme dojeli k domu, který jsme již mnohokrát navštívili. Vitalij a Oleg čekali u vchodu. Vitaly - a to je vzácný případ - na mě křičel. Auto jsme zajeli pod dům, aby se nesrazilo. Šli jsme ke vchodu. Dveře do sklepa byly otevřené. Byla tam žena v županu a řekla mi - "Napiš o tom! Napište!". A pak požádala o odpuštění. Šli jsme nahoru do bytu. Vzal jsem vidličku, natrhal lilek, ale v tu chvíli se za oknem ozvala rána - v domě 36.

- Všichni do chodby! vykřikla Sveta.

Co se v tuto chvíli děje s tělem? Chcete zůstat v klidu, ale ruce a nohy se vám stále třesou. A ani mozek je nedokáže uklidnit. Tady dochází ke všem zásahům – exploduje to v hlavě, když projektil dopadne, škubne – když projektil letí. A srdce buď bije, nebo nebije.

Pak jsme se vrátili do bytu. Oleg a Vitaly zpívali „Nich ​​Yaka Misyachna“ v ukrajinštině. Počkal na klid a šel domů. Byla škoda nechat lidi, zvířata - kočky a psy v Kyjevském. Ale nikdo nikoho nenadává. Jen se všichni v zóně ptají – „Za co?“, „Za co?“. Říkají, že je armáda neuráží - mají rozkaz, mají válku. Ale proč v Kyjevě, ptají se mě, ospravedlnit ostřelování měst. A já odpověď znám – protože dokud vy sami nebudete pod palbou, nikdy se nebudete moci postavit na místo někoho jiného.
M
10:06
Marina Achmedová
Pamatujete na historku o prodavačce vyhozené z obchodu DNS kvůli zapojení pračky za pokladnou? Kdo myslíte, že jako první prolomil ceny zařízení vzhledem k okolnostem? Vlastníkem této sítě je Dmitrij Alekseev. Po včerejších událostech se příliv klientů v jeho síti zdvojnásobil – podle jeho vlastních slov. A tento fajn muž, propouštějící svobodné matky bez odstupného, ​​cítil, že má morální právo zdražit zboží o 30 procent. Představte si, co by se stalo, kdyby to teď udělal každý? Když každý bere a zvyšuje ceny zboží takovým způsobem, jak na něj Bůh vloží duši? Ano, všichni to teď mají těžké. Bude to těžké pro všechny. A ještě těžší to bude díky takovému byznysu, který se snaží těžit z toho, co se děje. Co zde lze říci? Pouze filozofické - mizerný člověk je mizerný ve všem.
M
12:13
Marina Achmedová
Včera na jednání Rady pro lidská práva padla skutečně dost ostrá slova. Začal jsem je říkat a věřil jsem, že teď není čas se vrtět, musíme být silní a nebát se vyjádřit svůj postoj i bez toho – váš i náš. V důsledku toho byly naše stránky vystaveny silnému útoku. Tomu se říká informační válka

https://t.me/president_sovet/1355
M
14:20
Marina Achmedová
"Řekni mi, co si myslíš o černých čtvercích," ptají se mě předplatitelé.

Myslím si, že žijeme ve svobodné zemi a v této zemi má každý člověk právo na svůj černý čtverec. Ať se každý, kdo chce, označuje tímto černým znakem a nosí jej až do konce svých dnů.
Pro mě je černý čtverec znakem pokrytectví. Kde jsi byl se svými čtverci celých osm let války?

Černý čtverec je pro mě znakem malé osobnosti. Před osmi lety říct „Jsem proti zabíjení na Donbasu“ by bylo odvážným činem. Okamžitě by se kolem vytvořila smečka zubatých spoluobčanů, zesměšňujících a nadávajících. Když se progresivní lidé označují čtverečkem, není to nic odvážného, ​​ale zbabělého. "Všichni progresivisté odešli na černý čtverec a já tam půjdu a budu také progresivní." Amen. A ať se za vámi zavřou tyto černé brány.

Černý čtverec je pro mě pocta módě, humbuk, pokus upoutat pozornost. Ale na to má právo každý občan Ruské federace. Každý má právo být v zajetí své černé duchovní temnoty, která vám nedovolí upřímně se na sebe podívat a pochopit, že to neděláte, protože jste proti válce. Děláte to pro sebe – abyste ukázali – „Já taky! Já také! Také jsem na straně bílých světlušek!" A v této temnotě si nemyslete, že válka trvá těch osm let kvůli vám, ano.

Není náhodou, že včera naši krajané – „černé čtverce“ – vykřikovali v Moskvě nacistické chorály. co ukázali? Že jsou to tak odvážní škádlíři, škádlil Putin, odvážní malí krejčí. Ale promiň, je to tak dětinské škádlit. A v těchto zpěvech je mnohem větší touha prezentovat se, tak odvážná a proti všemu. A z touhy zastavit válku v tomto - nula. Proto jsou černé čtverečky také o nízké vzdělanosti a nepochopení toho, jaké zločiny byly s tímto chorálem na rtech spáchány.

Co s těmito lidmi dělat? Nevadí. Nechte je žít a označovat se. Jediné, co z toho znechucený člověk může udělat, je odhlásit se z těchto černých žump a je to. Ve skutečnosti naše třetiřadé herce, kteří se označovali čtverečky, nepotřebuje nikdo kromě Rusů. A Rusové je potřebují jen proto, že jsou vnuceni. Do Evropy nepůjdou – kdo tam potřebuje jejich průměrnost. Nezbývá než se Rusům prezentovat ve falešné aureole evropské progresivity a slepě nevidět, že jde o černé rámy. Pokud tedy nechcete vidět celou přehlídku zrádců, stačí je zrušit.
M
16:08
Marina Achmedová
V létě 2014 jsem skončil ve vesnici Stepanovka u ruských hranic. Brány a zdi domů byly stále pokryty nápisem: „Tady je ten pravý sektor“ (organizace zakázaná v Rusku). Mám samozřejmě fotografické důkazy. Nejprve mě místní - většinou důchodci - odvedli k jámě, kde bylo pohřbeno dítě i dospělí. Pak jsme si sedli na lavičku u něčího domu, těla ležela také za dřevěným plotem. Ale svítilo velmi jemné letní slunce a tito lidé mi vyprávěli o hrozných dnech, které museli snášet, když dobrovolníci stáli v jejich vesnici. Ale neurazili je oni, ale ruská armáda, která se nacházela nedaleko Štěpánovky - na území Ruska. Lidé v žádném případě nemohli pochopit: „Jsme Rusové. Jsou to Rusové. Říkáme jim rusky. A oni stojí a jako by neslyšeli. Jen se dívají jak jsme vyhnáni z našich domovů pod palbou. Jak střílí do našich oken. Jak nás zabíjejí. Mezi těmito obyčejnými ruskými lidmi a ruskými tanky tehdy neleželo ani pár kilometrů, mezi nimi leželo neodolatelné mezinárodní právo. Rusko v té době nemohlo a nechtělo jít do války na území, které považovalo za své. Pamatuji si ten den jasně. Pamatuji si zelené kůly plotu, kde jsme seděli. Každý kolíček byl ozdoben srdíčkem. Nastal čas, kdy slunečnice rozkvetly. Poprvé mi vyvstala otázka: kdo jsem? S kým se ztotožňuji? Jsem představitelem těch lidí, kteří neochvějně stojí v plné bojové výstroji a nehýbou se na volání, které zní v jejich rodném jazyce? Nehýbe se, ani když dítě běží po silnici vaším směrem a vy stačí udělat krok, aby zůstalo naživu? Prostředek, Jsem představitelem takového lidu? A toto pochopení – že my jako jediní zachránci nepřijdeme na záchranu – potřebuji zašít hrubým švem identity do svého kulturního kódu? Takže volím svůj osobní komfort, dolar za přijatelnou cenu, možnost navštívit Evropu a částečně odmítnout ruský jazyk, protože ho neslyším, ignoruji ho? A to je vše - já? Otázka "kdo jsem?" - velmi důležité. Nenajdete jediný dobře udělaný příběh, ani jeden úspěšný hollywoodský film, který by na tuto otázku hlavnímu hrdinovi ve finále neodpověděl. Pokud neodpoví, pak je příběh špatně zpracovaný. "Kdo jsem?" je život potvrzující otázka a země, která na ni nedokáže odpovědět současným generacím, na ni nebude schopna odpovědět ani budoucím generacím. A pokud neexistují takové globální odpovědi pro budoucnost, pak v budoucnu nemusí existovat samotná země. Proto pro mě bylo tak zoufale důležité dostat odpověď na tuto otázku: „Jsem ten, kdo opouští své? Já jsem ten, kdo pije karamelové latte, když ve Štěpánovce nějaký kluk s maminkou, tetou a babičkou v důchodu běží po letní cestě - kolem palisády se srdíčky, kolem slunečnic. Na jedné straně jsou šťoucháni samopaly z dobrovolnických praporů a na druhé straně je klidný ruský voják, moje maso a krev, můj identifikační firmware. Od té doby ano, ode dne, kdy jsem navštívil Štěpánovku, a odtud jsem vylezl do Saur-Mohyly, kde před pár dny zahynulo těch pár milic, kteří bránili výšinu proti silám ukrajinské armády, doufal jsem, že dostanu odpověď na moje hlavní otázka. Tito lidé na tom byli nejlépe – se správným firmwarem. Drželi mohylu. Byli obklíčeni tanky. Bylo to strašidelné. Ale pod mohylou ležely tisíce našich vojáků, kteří zemřeli ve Velké vlastenecké válce. A tato hrstka milic Vostok se jasně ztotožnila s těmito kostmi. A to je donutilo neutíkat před ukrajinskými tanky, zůstat a zemřít. Střely rozbily zem. A když jsem šel nahoru do Saur-Mogila, viděl jsem, že naše kostry vylézají ze země v našich svrších, a chtěl jsem, odpovědět na otázku „kdo jsem?“, promluvit a ukázat na tyto kostry: „Jsem oni“.

https://expert.ru/expert/2022/09/kto-ya/
M
18:01
Marina Achmedová
Stránka byla opět narušena. Ano, jedná se o hackerské útoky. Fadějovo prohlášení o civilistech na Ukrajině proto zatím budeme distribuovat pouze na sociálních sítích

https://t.me/president_sovet/1358
M
20:54
Marina Achmedová
Přátelé, zapomněl jsem vám říci něco příjemného o majiteli DNS - po mém zveřejnění se o to postaral FAS. A velmi dobře.
26. února 2022
M
09:05
Marina Achmedová
09:06
Vyfotil jsem tento kříž. Pod ním leží nějaký Bohdan Prokopchuk a další dva. Byli pohřbeni starými milicionáři. Toho dne jsem na jednom z mnoha kontrolních bodů na cestě do Luhansku našel jen dva staré muže a mladého milicionáře Yuru. Na kontrolní stanoviště sem bylo přivezeno i dvanáct mrtvých milicionářů. Měli svázané ruce a bylo jasné, že byli před smrtí mučeni. Staří lidé proto vůbec nechtěli pohřbít tyto tři Ukrajince, které neodvedli. Ležely ale u cesty, bylo léto, rozkládaly se. Pak je pohřbili, postavili pro ně kříž z větví mladého stromu a napsali na něj - "Tady leží ukrajinští vojáci."

Už jsem chtěl jít, ale Yura mi nabídne, že mě představí Serjožce. Souhlasil jsem a vstoupili jsme na pole a prošli kolem explodujících a nevybuchlých granátů. Cestou Yura řekl, že nedávno do jednoho z nich střelil místní chlapec bramborem a byl zmrzačený. Šli kolem domu, kde bydlela Jurova babička. Řekl, že když přišli dobrovolníci, třeba Bogdan Prokopčuk, Jura vylezl na strom a odtud hlásil svým lidem - kdo, jak, kolik. Zasáhli ho kroupami. Jedna skořápka přeletěla přímo přes střechu babiččina domu. Vyběhla ven a křičela - "Našla jsem hlad! Našli nacisty! A přežila až do této války! Hned se strachy počůrala.

A všichni jsme šli přes pole k této Serjožce. A já si pořád říkal – kdo to je? Dítě, kamarád, pes? SZO? Nakonec jsme stáli u vyhořelého bojového vozidla, pod ním ležela hrst popela a spálená kost. "Náušnice," řekl Yura.

- Po bitvě jsem tady našel telefon, - řekl, - Prohlédl jsem si fotky - je tam malé dítě. Další textová zpráva - před rvačkou požádal manželku, aby zavolala své matce a ona se za něj pomodlila. Zavolal jsem na něj jeho ženu - nelituji. Řekni, že její manžel je mrtvý. A telefon zvedl sám majitel telefonu, ukázalo se, že z této bitvy vyvázl živý. Soudě podle hlasu je muž zkušený, pravděpodobně důstojník. Ptám se: "Kdo je pod autem?" Říká: „Náušnice. Nováček". Nevím, říká, jak to říct rodičům. A byl s nimi ještě jeden. Křičel: „Právě se mi narodilo dítě! Nezabíjej!" Ale nelitujeme, že jsme ho nezabili, nezabili jsme ho, vzali jsme ho do nemocnice. Byl zraněn a zemřel na ztrátu krve. Ne, no, představ si! Tenhle tam sedí živý, ale Seryozhka byl zabit! Pak jsem tomu řekl do telefonu: „Poslouchej, už k nám nechoď. A řekni svým chlapcům, aby nechodili." A mluvili jsme s ním rusky, on neumí ukrajinsky. Potom říká: „Nepůjdu to říct klukům. A ty, prosím, pochovej Serjožku. Pokud budu mít volný den, ukončím Serjožku. Ne, no, představ si! Je tam naživu, ale ze Serjožky nezbylo nic! Náušnici vám tedy neukážu. Promiňte.

Myslím, že ten kříž tam už není, byl rozdrcen v bitvě. Takže tento Bohdan Prokopčuk, další dva a Serjožka jsou nezvěstní v zemi Donbass, kam přišli s válkou. Ale kdo je potřebuje? Zelenského? Ti, kteří se dostali k moci z Majdanu a hodovali všech osm let? Kdo si na ně vzpomene? Na to si občas vzpomenu. Yura vzpomíná. A maminky na ně vzpomínají. Maminky si pamatují každý den, jako by to bylo včera. Vím, že mě nečetli ani civilisté, kteří včera dostali zbraně, ani ukrajinská armáda. Ale stejně. Všechno skončí a pak si nikdo nic nepamatuje. Kromě matek.
M
10:46
Marina Achmedová
ALE
Alexander Chodakovskij 26.02.2022 10:39:19
Není čas zabíhat do podrobností, ale chci, abyste věděli, že bojů v Charkově a dalších oblastech se účastní i aktivní jednotky z LDNR. Když už jsme u záloh, měl jsem na mysli i to, že některé z nich byly přesunuty daleko za hranice našich republik.

Dnes se do věci zapojuje každý, kdo umí nosit zbraň, a pokud nebyl přiveden do akce někdo jiný, přijde jeho čas. Vše se vyvíjí poklidně, jednotky jsou vtaženy do bojového procesu a získávají správný postoj. Tempa jsou věci, které jsou nastavitelné v závislosti na prioritách. Pokud je dnes důležitější předcházet zbytečným obětem mezi Ukrajinci, pak můžeme zpomalit tempo pokroku a pokusit se problém vyřešit vlídnějším způsobem. Vše se ale chýlí k neodvratnému konci, Ukrajina nemá šanci.
M
11:22
Marina Achmedová
Facebook už dýchá, neukazuje fotky, ale daří se mi tam číst nádherné perly. Od našich vlastních krajanů. Například – „Nejhloupější věc, kterou nyní evropské aerolinky mohou udělat, je uzavřít vzdušný prostor pro ruské aerolinky. Je mnoho Rusů, kteří by chtěli odejít." No, za prvé, ne moc, ale málo. Většina Rusů by v těchto dnech chtěla být se svou zemí. A za druhé, možná proto se Evropa zavírá, protože takové Rusy a Rusy obecně nepotřebuje? A bez ohledu na to, jak Evropané přesvědčili ke zradě, dokonale chápou: jednou zrazen, vždy zrádce
M
11:52
Marina Achmedová
Ukrajina začíná vězňům distribuovat zbraně. To je extrémní krok svědčící o bezmoci. Ale to poskytne krvavý obraz pro evropskou televizi. Pak půjdou s těmito zbraněmi rabovat, sestřelovat civilisty. To jsou všechny starosti
M
15:08
Marina Achmedová
Předplatitelé mě žádají, abych napsal, jak to na Ukrajině všechno začalo. Kupodivu mnozí tehdejší situaci nesledovali. Mohu jen vyprávět, co jsem sám viděl, a předat své vnímání.

Část 1

Přijel jsem na Majdan a snažil jsem se objektivně mluvit o tom, co se děje. Pro mě to bylo takto: tito lidé se chtějí bouřit - proboha. Mají právo. Cizí země. Jen pro mě bylo těžké pochopit protiruská hesla, která Majdan provázela od samého začátku. V určitém okamžiku se tam pro ruského novináře stalo nebezpečné pracovat. Ne takhle ne. Ti, kteří okamžitě požádali o odpuštění, že jsou Rusové a vyznali lásku Majdanu, byli v bezpečí. Nejraději bych si ukousl jazyk. Taková postava.

V den, kdy naše jednotky vstoupily na Krym, jsem byl ve stanu afghánských veteránů a dělal jsem rozhovor. Když jsem tam vešel, uvázali kolem mě žlutomodrou stuhu. Věděl jsem, že není bezpečné ji před nimi rozvazovat, ale moje prsty už ji rozvazovaly. No, tady je postava. Jen nechci nosit symboly cizí země. Během rozhovoru vtrhl do stanu muž a zakřičel - "Ruské tanky na Krymu." Napadli mě s nadávkami, že jsem ruský tvor. Celou dobu jsem mlčel. Co jiného mi zbývalo? To znamená, že jsem v tomto stanu dostal první verbální agresi. No, žádné štěstí.

Když jsem vyšel ze stanu, viděl jsem, že lehce prší. Nad tím vším Majdanem viselo takové vlhké těžké ticho. A ukrajinský politik, který vylezl na pódium, zakřičel: „Vypadni! Bude válka! Pamatuji si, jak se žena za mnou zeptala hlasem plným hrůzy: „Viděl mapu Ruska? O jaké válce to mluví?

Druhý den mě velitel lvovské stovky pozval na základnu Bars, kde v tu chvíli splývali branci s bojujícími stovkami Majdanů. Proč já? 1. Muži ne vždy reagují adekvátně na ženy. 2. Potřebovali jsme ruského novináře, který by vysílal, co potřeboval - to jsem tušil už tam, na základně.

Generál Kulchitsky mě potkal na základně a poskytl mi svůj jediný rozhovor v mém životě. Řekl, že nás otráví, zničí, zničí a dopustí sabotáže na našem území. Rychle jsem si uvědomil, že jde o rozhovor „se sudem v chrámu“. Stál proti Majdanu a tento rozhovor mu byl odplatou. A oni mě jen využili. Když velitel stovky vyšel na minutu odpovědět na hovor, řekl jsem, že mu nevěřím ani slovo, že jsem se rozhodl - bude anonymní hrdina, nikdo nebude znát jeho příjmení . Přikývl a řekl: „Děkuji. Bude válka. Pokud budeš potřebovat mou pomoc, vždy si tě budu pamatovat." Pak mi bylo nabídnuto spoustu peněz za audionahrávku tohoto rozhovoru. S žádným z návrhů jsem přirozeně nesouhlasil. A jméno tohoto generála by nikdo neznal, kdyby o měsíc později nezemřel – jeho vrtulník byl sestřelen nad Donbasem.

A už jsem si vytvořil postoj k Majdanu. Hnus. Viděl jsem, jak jsou lynčováni první lidé, a už mi bylo zle z pachu těch shnilých květin, které ctí sto mrtvých, ze zápachu spálených pneumatik a z nenávisti k mé zemi. Bylo mi špatně a stále je mi zle z lidí, kteří udělali svou kariéru na Majdanu. Dostali jsme se z bahna na krev. Viděl jsem mnoho z nich. Nemohl jsem se zastat těch, kteří byli lynčováni. Byl jsem vyděšený. Ale když jsem viděl, jak dav vede muže s rukama svázanýma za zády, slehla se mi zem pod nohama. Ne, že bych předtím neviděl nic hrozného. Viděl jsem. Ale. Bylo to něco démonického. To jsem neviděl. Jen jednou jsem se strachem kousal do jazyka a zeptal jsem se hostitelů - "Kam jdeš za touto osobou?". Bylo mi řečeno, že to nebyl člověk. Tehdy jsem to nevěděl že budu svědkem mnoha let dehumanizace lidí. Ale pak, už na Donbasu, jsem plně pochopil, co znamená „on, ona není člověk“.
15:14
Část 2

Potom na Majdanu jsem si uvědomil, že tyto tisíce lidí, kteří se tam shromáždili a už jsou ozbrojení, musí někam jít. Revoluce proběhla. Požehnání byla rozdána. Ale. Ale! Bojový duch stovek neskončil. Zápal nevyšel, ale pouze se začal hromadit. Byli plní takové nenávisti. A určitě to potřebovali k něčemu připevnit. Nepochyboval jsem o tom, že bude válka. Na pódiu se za ni modlili i kněží Kyjevského patriarchátu. Pamatuji si ty truchlivé hlasy. Myslel jsem, že přicházejí přímo ze samotného pekla.

Stovky řekly politikům: „Uděláte, jak říkáme. Ale ne, tak pojďme do vašich kanceláří a vytáhněte vás za vlasy." Hlavní náměstí země muselo být vyklizeno. Sami by neodešli. Proto, když se Strelkov objevil ve Slavjansku, myslím, že mnozí na Bankovaya si oddechli - brzy budou mít nebeské tisíce. Dav, který vytvořil Majdan, musel být zničen. Vím to všechno, protože jsem to prožil.

Brzy mi zavolal velitel stovek a nechal mě poslouchat, jak bijí domy ve Slavjansku. A když mi teď řeknou – „A tvůj Girkin šel první!“, jen se pro sebe usměji. No, proč bych se měl hádat? Ale vím, že přišel a hrstka lidí s ním. A co stálo ukrajinskou armádu, aby je vyřadila? Nic. Ale poslali šmejdy střílet na domy. Válka byla potřeba. Válka.

Navíc mi dovolte připomenout, že milice se začaly formovat, když začaly první příchody a úmrtí mezi civilisty. Když došlo k Oděse, byla značně doplněna. Mnoho milic mělo volací znaky „Odessa“ – na počest těch lidí, kteří byli upáleni 2. května, a pak se posmívali, že mají smažené ruské kebaby. Obecně jsem v tomto smyslu jedinečný člověk. Jsem jediný novinář, který viděl sloučení na základně Bars. A viděl jsem začátek formování milice. A připomínám, že Putin požádal obyvatele Donbasu, aby nepořádali referendum o federalizaci. Požádal je, aby počkali. Ale čekat, když už matky spaly na hrobech svých dětí zabitých mušlemi, mnohé nemohly a ani nechtěly. Už tam byla první krev. A ona byla krví Donbasu, který se ve skutečnosti neúčastnil tohoto sabatu na Majdanu, jen čekal,
M
18:06
Marina Achmedová
ALE
Alexander Chodakovskij 26.02.2022 18:00:11
Prstenec kolem Mariupolu se postupně zmenšuje. Po obědě bylo živo, přidalo se letectví a mohli jsme jít dál.

Milice seděly v zákopech osm let a zapomněly, co je to ofenzíva, ale zdá se, že si to pamatují. Je zřejmé, že v našem sektoru operací je nepřítel nejvíce opevněn, ale ke cti musí „domobrana“ říci, že je nezastavila ani početní převaha, ani pokročilá obrana.

Je to těžké, se ztrátami, ale jedeme. Další bude nejtěžší - Mariupol. Pojďme ale na jeho okraj – zamyslíme se nad tím, jak se k problému dopracovat.
M
19:39
Marina Achmedová
Facebook odstranil můj příspěvek se vzpomínkami na Majdan. Porušuje komunitní normy. Dobře, nebrečme na Facebooku
M
20:20
Marina Achmedová
Přátelé, také bych vás rád upozornil na to, jak se stávají texturované a víceúrovňové padělky. Dnes jsem jimi byl právě bombardován. Okamžitě jsem je smazal, ale podařilo se mi je zkopírovat a prostudovat.

Jednak jsou označeny vlajkou RF, ale to vůbec neznamená, že se jedná o RF. Vlajka je potřebná k uklidnění bdělosti. To znamená, že pokud je zpráva označena vlajkou Ruské federace, vůbec to neznamená, že byla vytvořena ve vaší zemi.

Zadruhé se v nich mísí pravda se lží. Například říkají:
- Rusko vzalo takové a takové osídlení. Hurá!
A právě tam:
- Ano, pohraničníci z ostrova Zmeiny byli zabiti, ale mohou si za to sami, ruští vojáci udělali vše, aby jim zachránili život. (I když v této době se již mnohokrát ukázalo, že tito pohraničníci jsou živí a zdraví)

A pak následuje rafinovanější přišívání manipulací - mazané, ale nápadné manipulace.

Tyto padělky mimochodem silně připomínají právě taktiku se Zmeinem – kdy se odevzdaná ukrajinská armáda pokusila zničit své vlastní z člunů, aby poskytla evropské televizi krvavý obraz a pak před evropskými zeměmi mávala mrtvými hrdiny. Je to zrádná taktika. Stejné jako výroba nejnovějších padělků.

A teď říkají – Rusko v informační válce hodně ztrácí, nemůže vytvářet takové padělky. Ano, díky bohu, že země, ve které žiji, nemůže vytvářet tak odporné padělky!
M
21:04
Marina Achmedová
video soubor
Není zahrnuto, změňte nastavení exportu dat ke stažení.
01:23, 25,2 MB
To je další svědectví pro OSN a další nevěřící. Video jsem natočil v protileteckém krytu na Trudovskie. Do té doby tam tyto ženy žily několik měsíců. Ale nebylo nic a jako obvykle všichni lžete.
27. února 2022
M
06:56
Marina Achmedová
ALE
Alexander Chodakovskij 27.02.2022 06:47:16
Naši v Charkově. Díky bohu.
M
07:20
Marina Achmedová
Na facebooku, který stále žije, jsem četl nesmělé návrhy z druhé strany:

„Pokud prostřednictvím svých ruských kanálů oznámíte, že plyn bude za ruské ceny a služby budou stejné jako před rokem 2014, přiblížíte se městům, která jsou již napůl vyčištěno."
M
10:33
Marina Achmedová
Po přečtení slov šéfa Rady pro lidská práva Valeryho Fadějeva o rozsahu přístupu se mě mnoho lidí rozzlobeně ptalo: „Je NATO v Pobaltí a vy jste se nevznesl?“ Nikdy neodpovídám na otázky, na které nejsem schopen odpovědět. Ale časopis Expert, kde pracuji, to udělal za mě po rozhovoru s Vasilim Kashinem, ředitelem Centra pro evropská a mezinárodní studia na Vysoké ekonomické škole National Research University. Níže vám dám odkaz.

„Ano, z hlediska doby letu je vše téměř stejné. Ale v pobaltských zemích bude snazší odhalit tyto hypotetické jaderné zbraně, což umožňuje zahájit proti nim preventivní úder. Zhruba řečeno, jaderné zbraně v Pobaltí by zaručily preventivní jaderný úder z Ruska hned v prvních minutách konfliktu.

S Ukrajinou je situace opět jiná. Protože tam by bylo mnohem obtížnější tyto zbraně najít. Země je větší, má vážnou hloubku a rozsah. Je jednodušší tam schovat mobilní raketové systémy. Nezapomeňte na hypotetické působení letadel NATO ve vzdušném prostoru. Z území Ukrajiny mohla letadla taktického letectva odpalovat některé typy leteckých řízených střel na Moskvu z hlubin ukrajinského vzdušného prostoru.

Nemluvě o tom, že i když vezmeme v úvahu faktor Pobaltí, kde budou, dejme tomu, jaderné zbraně, jejich výskyt na Ukrajině by jen zvýšil tlak na Rusko.“

https://expert.ru/2022/02/26/pochemu-rossiya-reshilas-na-voyennuyu-operatsiyu-na-ukraine/
M
11:41
Marina Achmedová
Toto je grafický úryvek z mého rozhovoru s Yaroshem, vůdcem organizace Pravý sektor zakázané v Rusku, pořízeného v roce 2015 poblíž Lvova. V něm řekl, že by si přál, aby byly dodržovány minské dohody – to by zachránilo mnoho životů.

S kým přesně bojuješ?

- Se stejnými Rusy - žoldáky. Vzali jsme je do zajetí...

- A co jsi s nimi v zajetí udělal?

- Zpravidla je změnili na naše vězně. Ty naše nejsou z "Pravého sektoru", hlavně pro obyčejné vojáky.

- A ti vězni z "Pravého sektoru" ti nebyli vráceni?

- Otočili to... Jednou nastala taková situace... Možná si vzpomínáš? Loni v létě vezl autobus s našimi bojovníky vaše zajaté ruské občany na výměnu. Byl zastřelen s vlastními vězni.

- SZO?

- Je jasné, kdo jsou vaši teroristé, DNR... Když jsem byl poblíž Saur-Mogila.

- Ve kterém měsíci?

- To byl srp.

- Had je srpen?

- Ano, srpen (odpovědi v ruštině. Dmitrij Jaroš, narozený v rusky mluvící rodině, rusky z principu nemluví, říká tomu "jazyk okupantů"). Z ruské strany se střílelo dělostřelectvo, Grady, sudové zbraně a to vše bylo zaznamenáno, včetně novinářů.

- A ve vesnici Stepanovka, která je vedle Saur-Mogila, jsi byl v té době?

- Tak. Byl jsem tam.

- A byl jsem tam. Možná mi pak můžeš vysvětlit, kde se ty jámy vzaly...

- Jaké jámy?

- Ve kterém byly pohřbeny ženy a děti.

- Takové díry jsem neudělal.

- A já bachila.

- Odkud jsou? Ano Pane! ... Teroristé hromadně střílejí do lidí.

- Ploty a domy ve Štěpánovce však byly pokryty barvou - "V chatě je rušno. Pravý sektor“. A místní říkali, že po nich Pravý sektor střílí.

Nikoho jsme nezastřelili. Žádná taková uznávaná skutečnost neexistuje.

- A řekli mi, že "Pravý sektor" je vyhnal ze sklepů, když došlo k ostřelování, aby je sami obsadili, lidé běželi hledat jiný úkryt a do nich padaly granáty.

- Hovadina! Absolutní blbost! Byl jsem tam osm dní. Navíc jsme tam nebyli sami, ale společně s 95. brigádou a 30. brigádou ozbrojených sil Ukrajiny. Žádné takové skutečnosti nebyly zaznamenány. Navíc, když jsme vstoupili do Štěpánovky, už tam zbylo velmi málo civilistů, protože tam před námi vstoupila 95. brigáda. A i ty vězně, které jsme tam vzali, jsme nezabili, ale vyměnili. Žádného z nich jsme neposlali na onen svět. Tak tohle je absolutní nesmysl. Chcete slyšet o tom, co jsem viděl v Avdiivce? Minulý rok před Saur-grave... Nebo po? V hlavě se mi mísí spousta bojů. A tak jsme šli do Avdiivky a bachimo mrtvé lidi, připoutané k plotům s pouty. To je práce DNR. Okamžitě jsme volali novinářům a ti vše natočili. Takže mě nepřekvapuje, co jsi viděl. Masivně střílí DNR,

- Proč se v tomto případě místní obyvatelstvo tolik nebojí DPR, ale „Pravého sektoru“?

„Lidé se nás báli. Nyní se ale situace dramaticky změnila. Ruská propaganda loni dělala vše pro to, aby co nejvíce démonizovala Pravý sektor. A víme proč – víc než čehokoli jiného se Vladimir Putin bojí revoluce ve své zemi, bojí se, že skončí jeho moc. A Pravý sektor a ti ruští občané, kteří jsou jeho součástí, destabilizují síly pro Rusko. A já sám vynaložím veškeré úsilí, abych zničil Rusko jako impérium.

- Víš, že je velká?

- Oh, bože... Sovětský svaz byl ještě větší a my jsme ho zničili. A zničíme vaše Rusko. Dá-li Bůh...

- Kdo jsi?

- Bývalé republiky, včetně pobaltských států a Zakavkazska. Jednou jsme to dokázali, takže příště budeme moci srazit Rusko na kolena.

- Chtěl bych udělat výhradu: Jsem občanem Ruské federace a nehodlám před nikým klečet.

- Budeš stát, nikam nepůjdeš! Kolik krve jste všem vypili, tolik smutku jste všem přinesli... Vaše impérium je prostě odsouzeno k porážce. Nebudeš stát na kolenou... Pane... Zabil jsem tvé ruské zajatce. Ha ha ha. H-ha-ha. Byli na kolenou – jak!
M
12:36
Marina Achmedová
Obyvatelé Doněcka mi píšou - "Máte cool prezidenta." Odpovídám jim - "A ty."
M
12:53
Marina Achmedová
Na Ukrajině jsou z věznic propuštěni vězni, kteří chtějí bojovat.

Informoval o tom státní zástupce Andrej Sinyuk.

(Toto je k mému příspěvku o vězních, který byl nazván padělkem. Chápu, že někde můžu udělat chybu, ale v moři padělků je těžké neudělat chybu. Ten příspěvek však nebyl fake)
M
13:46
Marina Achmedová
13:46
- Je to svatba? Lyuba vykřikla, když vstoupila na svůj dvůr a uviděla novináře. - Odejděte...

Lyuba byla na služební cestě v Torezu. Celý život žila s matkou v domě na Trudovskichu, kam nyní odešla. Žil s nimi další bratr Vitya. A pes Sherkhan, zkrátka – Sharik. Vitya kdysi sloužil v Afghánistánu.

Lyuba ráno zavolala matce, neodpověděla. "Sharik se šel nakrmit," pomyslela si. Pak ale zavolal soused a řekl - "Ale Viti není ...". "Jak ne?" zeptala se Luba. "No, ne."

Lyuba byla nejmladší v rodině. Vitya se vrátil z války s frustrací - neustále si představoval různé věci. Používá se k pití. Pak se oženil. Měl syna Pavlíka. Vitya dostal penzi republikánského významu - v Afghánistánu udělal nějaký čin, ale neřekl jaký. Jeho syn Pavlík padl ve válce 24. května 2015.
Během války byl Vitya již o berlích. Jeho matka je s hůlkou. Vitya šla za ní jako malá - mami, ano mami. Matce ho vždy bylo líto a bála se zemřít – aby ho nenechala samotného.
V den ostřelování, což bylo 13. června 2017, slyšela Vitya v kuchyni zvuk těsně letícího mušle. Zavolal matku, popadl berle a spěchal k ní. Matka mu šla naproti s klackem. Když Lyuba vešla do domu, viděla, že soudě podle toho, jak leželi - Vitya na prahu, jeho ruka byla utržena - jeho matka s hůlkou vedle něj - uvědomila si, že byli zabiti jednou skořápkou. Láska oněměla úžasem. Pak zakřičela na novináře fotografující těla - "Svatba nebo co?!". Pak přistoupila k Sherkhanovi, pohladila ho a kromě něj už v tomto domě nikoho nezůstala. A pak k ní přišel starý soused a řekl: „Lubo, co to děláš? Stále tady trpíme. A šli domů. Rodina Artěmievových je doma, všichni ve sbírce - vaše matka, otec, Vitya a Pavlík.

V márnici jí dali závěr. A Lyuba potřeboval jen jednu věc - aby před smrtí moc netrpěli. Na závěr bylo napsáno - "Okamžitá smrt, rána šrapnelem s prasknutím aorty" - Lydia Artemyeva. "Vícenásobná fragmentace" - Viktor Artemyev.

Zavolal jsem Lyubě, když právě vyhodila novináře, a ona zakřičela do telefonu: „Ne! Ne! Ne se mnou! Jako ve filmech!". A pak řekla přidušeně: „Uklidnila jsem se. Budu mluvit. Jdu zavřít okna a nikam nejdu. A víš, já nechci odejít. Nebojím se. A jak to může být děsivé v domě, který postavili vaši rodiče? A můj pes je tady. Přinesl jsem si ho jako štěně... Jen něco říkáš, poslouchám tě a cítím se lépe.

Druhý den mi vyprávěla, jak z prasklin ve zdech a podlaze vymývala krev a mozky svých příbuzných. Ale už jsem to nemohl poslouchat.
M
14:51
Marina Achmedová
Text "Expert", rozšiřující chápání toho, co se děje na Ukrajině. Úryvky:

„A ukázalo se, že si navzájem držíte nabité pistole na spáncích. Není to tak, že by vám někdo namířil pistolí na spánek a vy na něj nedosáhli, protože máte krátké ruce.
A třetím bodem je podle mého názoru samozřejmě ohrožení existence Ukrajiny v jejím současném nacionalistickém formátu, formátu Anti-Ruska.

"Myslím, že ne." Dnes jsme se tedy probudili do krásného nového světa. A myslím, že jsme opravdu neměli na výběr. A mohu jen hádat proč. Mohu si myslet, že Vladimír Aleksandrovič Zelenskij dostal na této mnichovské bezpečnostní konferenci jakési neformální záruky, které by nás dostaly nejen do super nevýhodné pozice, ale do pozice, kdy bychom byli vtaženi nejen do války za republiku, ale do skutečné války o Krym.

„Myslím, že Putin byl závislý nejen a ne tolik na touze, i když hypotetické, Vladimira Alexandroviče Zelenského vrátit se do klubu jaderných mocností – myslím, že každý má teoreticky takovou příležitost, alespoň pokud jde o například vytvoření špinavé bomby. Tuto možnost nelze vyloučit, když máte po svém boku zemi, která každý den z každého železa, odevšad říká, že jsme ve válce s Ruskem. A když říká, že má plány na jadernou zbraň, taktickou, netaktickou, špinavou bombu, ne špinavou bombu, bylo by divné se s tím nezaháknout. Ale Putin, myslím, byl ještě zažraný do toho, že na mnichovské bezpečnostní konferenci se nikdo ze sponzorů takového peprného chování Ukrajiny nepostavil a neřekl: Pane Zelenskij, o čem to teď mluvíte? Ideová harmonie v řadách dosáhla úrovně

https://expert.ru/expert/2022/09/strategicheskaya-glubina-i-drugiye-prichiny-spetsoperatsii-na-ukraine/
M
16:04
Marina Achmedová
Generální prokuratura Ruska varovala Rusy před trestní odpovědností (až 20 let) za poskytnutí pomoci cizímu státu na úkor bezpečnosti Ruské federace.

Zajímalo by mě, zda tento koncept "poskytování pomoci" zahrnuje distribuci ukrajinských čísel, na která mohou údajně ruské matky volat a informovat se o ztrátách. Celý můj Facebook feed je v těchto reklamách.
M
17:34
Marina Achmedová
"Medusa" (zahraniční agent) se svými informačními výlevy občas přijde vhod. Tady ukazuje video, kde nějaká hysterka nazývá našeho vojáka okupantem a vyzývá ho, aby mu dal semínka do kapsy, aby slunečnice vyklíčily. Voják jí zdvořile trpělivě odpovídá - "Ženo, naše rozhovory teď nikam nepovedou." Meduza, aniž by si to uvědomovala, dělá tu nejlepší reklamu zdvořilosti ruské armády. Nedovedu si představit, že by takový rozhovor s armádou byl možný na území Donbasu. Po takové ženě by nezbylo mokré místo, kdyby se ukázala ukrajinské armádě se svými semeny. Lidé byli tak vystrašení, jak se lidem v Kyjevě ani nesnilo. A Meduza si potřebuje nasypat semínka do hlavy. Podíváte se a jaké výhody vyjdou jako neplánovaný vedlejší účinek. Slunečnice jsou opět krásné květiny
M
17:53
Marina Achmedová
Ministři zahraničí EU budou diskutovat o návrhu využít Evropský mírový fond k financování dodávek smrtících zbraní na Ukrajinu. Vše, co jste potřebovali vědět o Evropském mírovém fondu
M
19:10
Marina Achmedová
ALE
Alexander Chodakovskij 27.02.2022 16:57:22
V nedávném rozhovoru, už si nepamatuji pro koho, jsem řekl, že je možné, že Rusko udělá velký krok a pak pokročí v požadavcích, protože velká politika je velká politika.

Ale fixace na rozšíření LDNR podél hranic regionů prostě není ono. Nikdo v Rusku nikdy nepochopí a neodpustí ztráty jen kvůli tomu. Nepatřím k těm hlupákům, kteří křičí válku až do hořkého konce a myslí tím válku do posledního Ukrajince. Ale denacifikace a demilitarizace Ukrajiny s následnou kontrolou nad procesem obnovy je optimální úkol.

Klidná, tichá, mírumilovná Ukrajina, na které budou mít všechny jazyky a národnosti stejná práva, kde si každé etnikum bude moci pěstovat své národní vlastnosti na úrovni kultury a částečně i vzdělání, kde nebudou žádné pochodňové průvody, a jména ne Bandery a Šuchevyče, ale Koněva se vrátí do ulic a Žukov - to je výsledek, který potřebujeme, protože jsme se k takovému kroku rozhodli.
M
20:23
Marina Achmedová
Dnes jsme v Radě pro lidská práva připravili a přijali prohlášení o rusofobii v Evropě. Je jich hodně

https://t.me/president_sovet/1372
M
21:29
Marina Achmedová
Rada FIDE rozhodla, že vlajky Ruska a Běloruska a jejich hymny by neměly být vyvěšeny na žádných mezinárodních šachových soutěžích s ratingem

RIA Novosti
28. února 2022
M
07:36
Marina Achmedová
Německý kancléř Olaf Scholz to nakonec nechal uklouznout. Řekl, že Putin osvobodil Německo od historické viny. Putin ho osvobodil od viny koncentračních táborů a stínidel z lidské kůže. Za miliony otrávených v plynových komorách. Za bezpodmínečnou smrt na národní úrovni. Putin ho propustil na hromadné popravy. A víš ty co? Pokud se člověk snaží s takovou lehkostí shodit tak těžkou, byť historickou vinu, pak už dávno žádnou historickou vinu nenese. Teď jen mluvit.

Ale bohužel nepředběhl některé naše spoluobčany. Ještě dříve řekli, že 9. květen je pro ně nyní zdiskreditovaný. Někteří naši spoluobčané již dlouho žijí, aniž by cítili zemi pod nohama. Už dříve se pokusili zesměšnit Den vítězství jednoduše proto, že Putin tento Den vítězství oslavil. To jsou ti násilníci.

To je vše, co jsem si myslel. Na Donbasu byli lidé zabíjeni na národní úrovni. Dobrovolnické prapory byly skutečnými nacisty v nejlepších tradicích policistů, jejichž rukama Němci páchali zločiny s civilním obyvatelstvem na území Sovětského svazu. A Evropa si je toho dobře vědoma. Proč na protest nezapištět? A je to tak - historická vina se dlouho nenesla. Od druhé světové války se nic nezměnilo. Masky prostě spadly.
M
09:19
Marina Achmedová
Facebook mě zablokoval za to, že jsem řekl Olaf Scholz na 24 hodin. Jsem zvědavý, kdy zablokuje samotného Scholze
M
10:28
Marina Achmedová
To, co se nyní děje na Facebooku, nepovažuji jen za cenzuru, ale za skutečnou vojenskou cenzuru. vojenská propaganda. V mém kanálu, o dva příspěvky později, je reklama na zdroje, které ukazují údajně zabité a zajaté ruské vojáky. Zablokoval jsem tuto reklamu, ale bojovníkova ruka byla unavená bodáním. To vše uvádí lidi do zbytečné paniky a vytváří iluzi názorové nadřazenosti. Hodně se tam nyní píše pouze proto, aby dezorientovalo ruské občany ve snaze přimět je k povstání.

Dobře si pamatuji větu, kterou někdo řekl, když se objevila první média - "I když jste vyhráli na bitevním poli, ale prohráli jste v informační válce, jste poražení." Proto se domnívám, že po dobu nepřátelství by měl být Facebook na území Ruska zcela umlčen, účastní se války na určité straně.
M
13:16
Marina Achmedová
ALE
Alexander Chodakovskij 28.02.2022 13:08:29
Co je nejtěžší na našem TVD? Neevakuovali lidi a proměnili je v lidské štíty. Volnovakha je obklíčena, ale nikdo se neobtěžoval provést evakuaci předem a nyní se na sociální síti rozléhá nářek lidí, kteří se stali rukojmími situace. Jsme připraveni poskytnout koridor pro civilisty, ale nikdo se na nás s takovým požadavkem neobrací. Naopak – „doporučují“ lidem prorazit s bílými vlajkami! Ve válečné vřavě je to skoro sebevražda.
M
16:35
Marina Achmedová
16:35
Žil jsem s Babou několik dní v roce 2018 v mrtvé vesnici ve Smolenské oblasti. Do té vesnice nevedla žádná cesta. Všechny domy byly pryč, jeden z jejích domů zůstal. A já vím proč - za prvé byl přivázán provazem ke bříze a ta rostla v zemi a naši padlí leželi v zemi. Nechali si Babův dům. Je vedle přechodu Ratchinskaya.
 
Bába už dlouho lidi neviděla, chodila za ní jen sociálka. Nejdřív mě vyhodila, ale pak odešla. A když jsem odešel, nemohl jsem už mluvit. Její vyprávění o Němcích jsem poslouchal ve dne v noci. V noci to bylo obzvlášť děsivé. Baba viděla, jak se naši vojáci v noci a hlavně v dešti přibližovali k domu. V roce 2018. Hodně jich tu zemřelo. Otci sociální pracovnice Tamary bylo patnáct, když naši prorazili okupaci. Musel zorat půdu, na kterou padli naši vojáci. A oral maso. Udělalo se mu špatně, plakal, ale pokračoval v orbě. Z tohoto masa vyrostl les, vyrostla tráva. A tak tu vždy stál ruský duch.
 
Když přišli Němci, Bábě bylo 11. S matkou zakopaly věci a šicí stroj poblíž domu. Němci vesnici vypálili. Babova rodina uprchla a brzy postavila tento dům, ve kterém jsem několik dní bydlel s Babou. Když Němci vstoupili, vesničané se běželi schovat do zákopů. Po bitvě, ve které se naši stáhli, byli místní nahnáni na popraviště, aby sledovali, jak jsou vězni věšeni. Baba řekla - "Mami, já se bojím." Odpověděla jí - "A ty se díváš do země, dcero." Ale Baba se podíval na vězně. A teď v roce 2018 mi řekla, že není třeba se bát vojáků stojících pod naším oknem. Poznává je.
 
Když Němci utekli ze Smolenska, Bába s matkou šly domů vykopat psací stroj. Baba šla na pole a tam - plné našich vojáků. Seděli ve věncích z plevele. Všichni jsou mrtví. Pak z nich vyrostl les a v noci jsem poslouchal, jak dělá hluk, a zdálo se mi, že se blíží k naší chatě.
 
Nevím, jak to funguje, ale zdálo se mi, že ona – žijící sama na tomto mrtvém místě – jako by držela v rukou nějaký důležitý provaz. Bába sice už svazek na smrt sebrala a vložila do něj fialový kapesník, ale ten jí měl být dán, až zemře. Chtěla jít po smrti s tímto kapesníkem v ruce přes pole a její matka, složka a naši vojáci jí šli naproti.
 
V roce 2019 jsem mluvil o Babě Tatyaně Altushkině a každý měsíc jí poskytovala ovoce a dobré jídlo. Zaznamenal jsem spoustu věcí. Baba nemohla mluvit. Vyprávěla mi, jak se jednou schovávali u cizích lidí. Muži se tam shromáždili, hráli karty, jedli chleba. A chtěla chleba, ale neměli ho. Muži mezi sebou řekli: „To je ono, Rusko je mrtvé. Nastal pro ni konec." "Ale složka vstává," řekla Baba, "přistoupí ke stolu a promluví nahlas, aby to děti slyšely: "Tady hrajete karty, ale pamatujte si na všechno - bez ohledu na to, jak slabé jsou teď naše jednotky, vítězství bude naše. V Bibli je napsáno - Rusko je neporazitelné.
 
Baba zemřela 5. února tohoto roku a jakoby se přetrhl nějaký provaz.  
M
17:32
Marina Achmedová
Na Facebooku teď nemůžu nikomu odpovídat. Jen čtu urážky. Říká se, že trolluji slušné lidi otázkou - "Kde jsi byl 8 let?", A že tato otázka je dětinská, infantilní, zní jako blázen, byl převzat z výcvikového manuálu a není třeba Odpověz. A toho, kdo se ptá, je třeba litovat, protože tato otázka je již několik dní zastaralá, nemoderní a pouze říká, že tazatel nemůže nic jiného vyprodukovat. Také nenávidí a nenávidí. Ospravedlňuje to, co se nyní děje na území Ukrajiny, ale nelze to ospravedlnit. Zítra po 24 hodinách zákazu tam samozřejmě napíšu znovu a budu opět zablokován - již na měsíc. No, můj účet, dělám si, co chci.
 
A napíšu následující. Otázka - "Kde jsi byl 8 let?" - docela moderní. A každý den, kdy se to stane, je to ještě aktuálnější. A tato otázka nesouvisí ani tak s tím, co se děje na Ukrajině, jako s tím, co se děje v Rusku. To je hluboce vnitřní otázka. Ti, kdo se na to ptají, mají naléhavou potřebu pochopit, s kým žijeme ve stejné zemi. A skutečně, to jsou lidé, kteří zůstali neotřesitelně klidní od roku 2014, kdy lidé na východní Ukrajině trpěli, proč začali v roce 2022, kdy lidé na střední Ukrajině začali trpět. Jak se tito lidé liší od těchto lidí? A proč se naši občané pustili do selekce? Já osobně chci pochopit, jaké srdce voliče bije v hrudi mých spoluobčanů. Musím s nimi žít a žít. Chci přesně pochopit, jak jsou uspořádány a čeho jsou schopny.
 
Nečetl jsem jediný příspěvek, který by začínal slovy - "Omlouvám se, že jsem si od roku 2014 nevšiml... lituji." Žádné takové příspěvky nejsou. Ale je tu pokus vyhnout se odpovědi z pocitu sebezáchovy – je nepříjemné o sobě mluvit, že skutečně segregujete lidi a necháte někoho zabít, ale někdo ne.
 
M
18:20
Marina Achmedová
S
Sowa "Expert" 28.02.2022 18:13:15
MOSKVA, 28. února. /TASS/. Podle průzkumu Všeruského střediska pro výzkum veřejného mínění (VTsIOM), zveřejněného v pondělí, dvě třetiny dotázaných Rusů (68 %) spíše podpoří rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina provést speciální vojenskou operaci na Ukrajině. webové stránky organizace.
„Spíše 68 % Rusů podporuje rozhodnutí provést speciální vojenskou operaci Ruska na Ukrajině, každý pátý respondent (22 %) jej nepodporuje, každý desátý občan má problém odpovědět (10 %),“ uvádí zpráva. .
M
18:42
Marina Achmedová
Z
HRC - Rada pro lidská práva 28.02.2022 17:42:46
Šéf Rady pro lidská práva považuje pacifismus části ruské inteligence za naivní

. Rizika NATO, které naši zemi objímá ze všech stran. Rozmístění vojenské infrastruktury, raket na takové vzdálenosti, na které ani nestihneme zareagovat. Ukrajina v roce 1991 byla nejrozvinutější republikou Sovětského svazu s obrovským potenciálem. Průmyslový, vzdělaný, mocnější než mnohé země v Evropě s 52 miliony obyvatel. Dnes žije na Ukrajině asi 32 milionů lidí - přirozený úbytek, ti ​​co odešli, Donbass, Krym... Ukrajina je zkrachovalý stát. Myšlenka našich odpůrců je proměnit Rusko ve stejný zhroucený stát. A už se to začalo naplňovat. Prezident o tom mluvil mnohokrát.

Rozmístění vojenských sil NATO na našich hranicích je přípravou na válku. Dříve nebo později by to začalo. Hrozivější než teď. NATO je vojenská útočná organizace, která se zde nechystá vysázet květinové záhony, řekl agentuře TASS Valerij Fadějev. - Obrovský problém je, že část ruské inteligence nechápe tragédii globální, geopolitické situace. Její pacifismus je naivní. Toto nedorozumění vede k podepsání četných výzev různých skupin ruské inteligence. Jsou to nezodpovědné apely, jejich autoři situaci nerozumí, nenamáhají se ji pochopit, ale dovolují si vynést verdikt. V tomto směru musíme zintenzivnit informační práci.“  
 
M
20:02
Marina Achmedová
Kamarád to poslal z Doněcku se slovy - „Toto jsou zahraniční média vydávaná za Charkov. A toto je můj okres (Kyjevskij, Doněck) předevčírem.“ Malá kapka v moři padělků. Ale stejně
1. března 2022
M
07:44
Marina Achmedová
ALE
Alexander Chodakovskij 01.03.2022 05:15:53
Trochu přízemní...
Ukrajina tvrdí, že den války stojí Rusko dvacet milionů dolarů, a to vysává ruskou ekonomiku. Ukrajina ale zároveň každý den informuje o provozuschopnosti plynovodu a nepřerušených dodávkách plynu do Evropy. Kolik plynu dnes - viděli jste to? Skok cen plynu, ke kterému došlo v důsledku zahájení vojenské operace denně, přináší do ruského rozpočtu více peněz, než utratí za válku. Z toho plyne jednoduchý závěr: Evropa financuje válku a ruský rozpočet tím netrpí. Oligarchové a sportovci zatím výrazně trpí, ale sport už byl naprosto ponížený.

Ukrajina za to mezitím vynakládá obrovské peníze na samotný proces vedení nepřátelských akcí a tisíckrát více v podobě ničení ekonomiky a infrastruktury. A aby se proces nezastavil, Západ opět hází dříví do ohně a laskavě poskytuje Ukrajině letadla, která nahradí ta zničená.

Pokrytecká Kanada pokračovala v taktu lstivého cynismu a prohlásila, že přestane nakupovat ropu z Ruska, přičemž zapomněla zmínit, že sama je jejím hlavním dodavatelem a nikdy ropu z Ruska nekupovala. Cítíte, jak byla Ukrajina povolena v kruhu?

A přidejte k tomu skryté procesy... Například postoj Ruska k exportu obilí. Experti, západní experti, ujišťují, že Rusko posiluje svou pozici na tomto trhu tím, že vyřazuje Ukrajinu z dodavatelského řetězce...Takže toto je obrázek. Moc nerozumíme tomu, co se děje, zaměřujeme se na bojiště a vše je mnohem složitější. Jedna věc je jasná – Ukrajina není nájemcem.

Mám z toho radost? Co? Utrpení mírumilovných, byť hloupých lidí? Bůh žehnej. A kdybych mohl oslovit každou hlavu, která si zachovala zdravý rozum, a najít slova, jak ukázat, jak Západ obchodoval s Ukrajinou, a teď to jen hraje roli – udělal bych to. Ale oni neslyší a už je pozdě.
M
08:13
Marina Achmedová
Objevila se informace (včera, ale právě jsem se to dozvěděl), že vedení Channel One rozvázalo pracovní poměr s Ivanem Urgantem. Tato informace byla během dne buď potvrzena, nebo vyvrácena.
Pokud nebude vypnuto zpeněžení Ruska, bude si moci udržovat svůj kanál YouTube.
M
10:27
Marina Achmedová
ALE
Alexander Chodakovskij 01.03.2022 10:21:11
Mise OBSE opustila Doněck. Konečně, nebo s návratem - zatím není známo. Paradoxem je, že při všeobecném nepořádku čtrnáctého roku jsme se vždy dokázali shodnout na odvozu těl mrtvých z bojové zóny, na humanitárních otázkách ve vztahu k nebojujícím....Nyní ani jeden nástroj funguje. Nešťastní rukojmí ve Volnovacha nemohou opustit město, a pokud se o to pokusí na vlastní pěst, jsou střeleni do zad.

Idiot Vereshchuk, zkorumpovaný politik, který žádal peníze na propagaci i ode mě, kromě sebepropagace, není ničím zaneprázdněn a lidem hrozí smrt. Ještě jednou opakuji – jsme připraveni v rámci našich záruk lidi organizovaně propustit.

Obyvatelé Mariupolu budou muset brzy zažít totéž. Dokud je čas a jsou chodby - opusťte město. Pokusíme se být selektivní, ale válka má své vlastní zákony.
M
11:54
Marina Achmedová
Lukašenko řekl, že systémy protivzdušné obrany byly v Bělorusku uvedeny do pohotovosti, aby zabránily zásahům ruských jednotek do zad.
A je to. Jo, není čas běhat mezi pramínky
M
14:13
Marina Achmedová
Podepsal toto prohlášení

https://t.me/president_sovet/1385
14:20
Mluvil jsem se svou kamarádkou – velmi moudrou ženou. Jehož genetickou pamětí je otec v německém koncentračním táboře a tři útěky odtud.
- Marina, - řekla, - všiml sis, jak se BlackLivesMatter dostal do Ruska?
- Ne, - začal jsem. - Jak?
- Nu stejně... - odpověděla. - Někteří Rusové se už začali omlouvat za to, že jsou Rusové. Čekání, až pokleknou.
M
17:08
Marina Achmedová
Říká se, že zítra je Facebook a Instagram vším. Napsal jsem tam skoro text na rozloučenou:

Včera mě tu Facebook poprvé za celou existenci na 24 hodin zablokoval. Předevčírem mi Facebook zablokoval příspěvek. Proto chápu, že otázka zablokování mého účtu je otázkou času. A také chápu, že mě nějaké krysy čtou a stěžují si na mě. Chci vás ale informovat, že i přes vojenskou cenzuru a propagandu uspořádanou touto americkou sociální sítí, vždy zůstanu pevný ve své pozici a nikdy neustoupím.

Rozumím: ti, kdo si na mě stěžují, se bojí mého slova. Já se naopak nikoho nebojím a na nikoho si nestěžuji, jakkoli kategoricky nesouhlasím s tím, co tu v posledních dnech čtu. Pokud jste tedy ve svých pozicích stejně pevní, neměli byste se bát cizího slova. Pokud jste pevní, nemůže je otřást. Pokud nejste pevní, tak se bojte.

Z toho, co jsem četl, jsem nejvíce znechucen z ukrajinských politiků, kteří napínají svaly z bezpečných míst a vytvářejí si tak falešný obraz toho, co se děje. Lidé se stávají rukojmími tohoto falešného obrazu. Lidé neopouštějí osady na poslední, a když se rozhodnou, už není chodba nebo se střílí do zad. Pozor, nešířit lži, závisí na tom životy lidí. Nebo se nebojte a rozdávejte, ale to znamená, že už tam nejste. Ne fyzicky. Ty nemáš duši. A to znamená, že už neexistuješ.

Dnes celý den řešíme, co se dá udělat pro lidi, kteří mi píšou z druhé strany. Moje možnosti jsou omezené. Oni prostě neexistují. Ale stále se snažíme. Pokud na něco přijdu, napíšu. Mezitím mohu říci, že pod palbou je velmi důležité nikoho nenávidět. Dělal jsem to několik let. Jakékoli ostřelování jsem vnímal jako přírodní jev. Nenáviděl jsem ty, kteří posílali granáty. Po několika letech jsem se naštval. Když se obranné mechanismy uvolnily a já pochopil, jaký strach jsem prožíval. Ale není třeba se v tu chvíli zlobit – špatné emoce z vás dělají terč. Toto je moje pravidlo. Věřím, že jsem přežil, a to i díky němu. Proto to sdílím. Ještě jedna věc: když slyšíte blízký příchod, jeho zvuk je tenký, nudný. Spíš to uslyšíte nervovou soustavou než ušima. Budete se zdát že někdo zavěsil vaši duši na tenký ostrý háček a nyní ji namotává na provázek. To znamená, že letí vaším směrem. V tuto chvíli nemusíte přemýšlet. Dejte volný průchod podvědomí, nechte ho zachránit. Myšlenkový proces bere hodně energie a zpomaluje pohyb. To se dá snadno naučit. Ale co je nejdůležitější, zůstat naživu.
M
18:30
Marina Achmedová
Rada federace povolila „širší“ aplikaci článku o velezradě v Rusku. Může být použit, pokud se občan nejen zapojuje do špionáže, ale poskytuje finanční, organizační a jinou podporu těm, jejichž činy poškozují bezpečnost Ruska.
18:44
Generální prokuratura požadovala omezení přístupu k „Déšť“ (zahraniční agent) a „Echo Moskvy“
M
19:49
Marina Achmedová
Výše jsem napsal, že Rada federace povolila „širší“ aplikaci článku o velezradě v Rusku. Může se to dotknout těch, kteří zveřejnili čísla, na která mohou „ruské matky“ volat a zjistit, co se děje s jejich syny. Faktem je, že na druhém konci byli znepokojení příbuzní vymáháni nejen penězi, ale také důležitými informacemi o místě, počtu personálu a zbraních. A proto občané Ruska pomohli získat tajné informace. A spadat pod „širší“ definici zrady. Je čas vyčistit si účty.
2. března 2022
M
07:43
Marina Achmedová
Nakonec jsem v novinách The Guardian viděl plačící ukrajinské dítě. Nejde o to, že bych chtěl vidět takové dítě. Čím méně dětí pláče, tím lépe. Ale toto ještě nezveřejnili. Ptal jsem se zahraničních novinářů – „Proč?“. Odpověděli mi opatrně, ale vždy vždy: „Kdo to všechno zařídil? Putin." Pochopil jsem samozřejmě, že jde o způsob, jak odvést diskuzi špatným směrem, nikoliv dát přímou odpověď. Ale stejně mi to už znuděně připomnělo Majdan, který se stal, mírně řečeno, ne bez pomoci Evropy a staré Anglie. Ale to jsou věci minulosti. A teď ve mně myšlenka, která se objevila i tehdy, posílila v přesvědčení. Každý, kdo podporuje Putina, je přijatelná ztráta. Ti, kteří jsou proti Putinovi, by neměli být zabíjeni. Takto Evropa ve svém vnímání rozdělila obyvatele našeho postsovětského prostoru. 
M
08:38
Marina Achmedová
Kamarád z Doněcku píše - "A znovu) a za oblakem kouře je dům, ve kterém jsem prožil polovinu života." Dokonce i já poznávám Doněck
M
09:32
Marina Achmedová
Lidé se mě ptají, jak se cítím na západní Ukrajině. Hodně jsem tam pracoval, včetně shromažďování informací o karpatských čarodějnicích pro svou knihu. Cítil jsem se tam krásně. Staré čarodějnice mě milovaly. Pomohli mi místní. Válka už byla. Vždy jsme našli nějakou společnou řeč. A o některých tématech raději nemluvili, uvědomovali si, co z toho vzejde. Mluvil jsem rusky. Vím všechno a ještě víc o pohanství západní Ukrajiny. Můj postoj k západní Ukrajině je komplexní. Který? Dám alegorickou odpověď – takový příběh.
 
Při práci na Majdanu jsem potkal jednoho muže z bojových stovek. Byl nízký, podsaditý a ve tváři měl vždycky nějaký zvláštní výraz. No, díval se tak na mě. Na Majdanu jsem ho viděl dvakrát – v den, kdy jsme se potkali, a podruhé, když organizoval rozhovor. Pak jsem ho u Lvova viděl potřetí. Několikrát mi volal, když už jsem byl v Moskvě. Řekl, že brzy půjde na východ.
 
A pak mi jednoho dne přijde SMS z neznámého čísla a tam je v ukrajinštině se všemi i napsáno - "Ach, ty děvko, kurvo, nech toho mého muže na pokoji." Přečetl jsem si text několikrát a myslel jsem, že to není pro mě. Jenže SMS chodily dál až do večera a volali mi různá sprostá slova. Pokaždé, třesouc se, čtu tyto zprávy. Ale neodepsal jsem - "Máš špatné číslo" - to by bylo moc.
 
Nakonec se večer ozvalo číslo, opatrně jsem zvedl telefon a vyvalila se poetická Ukrajinka, která mi volala stejnými slovy.
"Ženo, jsi v pořádku?" zeptal jsem se ironicky.
"Ach, Marinko, majitelka domu, to je dobré," zasténala přímo. - Proklínám tě. Nechte mého muže na pokoji.
- Jaký další chlap? Zeptal jsem se.
"Andria," řekla.
"Neznám žádné Andrievy," odpověděl jsem. Vypadni ze mě, nebo dám tvoje číslo policii.
Zavěsila. Číslo znovu nezazvonilo a já si myslel, že policejní výhrůžka zafungovala. Ráno ale žena volala znovu.
- A šel jsem k čarodějnici, způsobil jsem ti škodu, - řekla spokojeně. Vzal jsem tvou fotku z internetu.
"Ženo," řekl jsem přísně, "potřebuješ se léčit."
- A ty jsi, ty bastarde, vyvedl sedláka z domu! zaječela a začala řvát tak silně, že jsem byl pryč. Zavěsil jsem.
 
A tak začal náš duet s touto ženou. Psala mi každý den a její vzkazy byly čistou vesnickou poezií. Jel jsem někam do krytu, abych pomohl lidem nebo nakrmil zvířata šokovaná granáty podél předměstí Doněcka, a zatímco se auto řítilo pod palbou, recitoval jsem jeho virtuózní kletby. Občas mi volala a řvala, k jaké babičce pořád chodila a co mi tam dělali - na vodě, na ohni, v dešti.
Jednou v noci zavolal sám Andriy. Řekl, že je teď ve Slavjansku, a měl jsem slyšet zvuky střelby.
"Slyším," řekl jsem.
"A my střílíme vaše stvoření," řekl.
Už jsem na jeho hovory nereagoval. A žena měla brzy nějaký vyvrcholení. Volala na mě a vyla jako sto čertů. Toho dne jsem s ní poprvé vstoupil do korespondence.
"Viděl jsem tvého Andriye jen třikrát v životě," napsal jsem. – Jsem Moskvan. No, zamyslete se sami, jakou lásku může mít k Moskvanovi?
Okamžitě zazvonil telefon.
"To je zvláštní," řekla žena rozumným hlasem. Proč řekl, že odešel kvůli tobě?
"Možná nakonec nešel ke mně, ale k někomu jinému?" Zeptal jsem se.
- A komu? zeptala se žena bezmocně jako dítě.
Nakonec pochopila - mně ne a v klidu se rozloučila - "Ještě si přeji, abys zemřel."
- Proč? Zeptal jsem se.
"Jen se uklidněte, to je vše," odpověděla.
 
A pro mě byl tento příběh dokonalou ilustrací všeho.
M
12:48
Marina Achmedová
V kupé vlaku dívka říká, že její matka v noci volala a křičela, že se po nich střílí. Máma žije ve vesnici poblíž letiště v Taganrogu. Přímo nad jejím domem byla sestřelena ukrajinská střela. Pořezána byla pouze střecha. Matka a sousedé byli evakuováni. Dodala, že v roce 2014 viděla v Rostovské oblasti padat granáty. To jsem v roce 2014 viděl i ve vesnicích Rostovské oblasti.
M
13:30
Marina Achmedová
ALE
Alexander Chodakovskij 02.03.2022 13:27:25
video soubor
Není zahrnuto, změňte nastavení exportu dat ke stažení.
00:31, 12,3 MB
Zaplavili éter „zničenými“ ruskými kolonami, ale ty své tvrdošíjně tají. Tu jsem fotil pět kilometrů od Mariupolu, třetí nádrž je poblíž.
M
14:57
Marina Achmedová
Polsko zahájilo proces zabavování ruských nemovitostí. Poláci obecně umí čekat. V letech 2014 a 2015 mi ve Lvově byly ukázány školy a školky, které měly okna vsazená Evropskou unií přes Polsko. Knihovny, kde byla wi-fi zapnuta Evropskou unií přes Polsko. Pravda, s malou opravou – všude byla tato pomoc označena pamětními deskami na stěnách – „Okna v této školce vložila Evropská unie.“ Jinak by si zásluhy Evropské unie obyčejní Ukrajinci nevšimli. Rusko, bez ohledu na to, jak moc pomohlo Ukrajině v úplně jiných objemech, nikdy nepožádalo o to, aby jeho pomoc byla zvěčněna tabletami. Západní Ukrajinci jsou tedy zvyklí, že Polsko je jejich dobrodincem. A Evropská unie.
V roce 2014 jsem byl v Polsku a zeptal jsem se jednoho politika - "Už jste zapomněli na masakr ve Volyni?" Půl minuty mlčel a pak odpověděl: „Máme dobrou paměť. A co je zakresleno na starých mapách, to si také pamatujeme.“ Ano, vědí, jak si pamatovat a čekat.
Takže si myslím, že spolu budou v pohodě – západní Ukrajina a Polsko. Ale pak si budou navzájem všechno pamatovat.
M
15:10
Marina Achmedová
ALE
Alexander Chodakovskij 02.03.2022 15:09:23
Jako ve týdeníku – na území nedávno okupovaném Ukrajinou přešla přes naši kolonu starší žena a poté bojovník vlezl do své skříňky a dal jí část suchého přídělu. Dojatý k slzám.
M
18:30
Marina Achmedová
„Chci používat ApplePay, nechci tuhle vaši válku a tohle je vaše,“ napsali uživatelé sociálních sítí pár dní předtím, než Apple ukončil prodej v Rusku. A teď se mnohým zdá, že ve světě, ve kterém jsme žili před 24. únorem 2022, existuje ApplePay, samotný Apple, maratony přátelství a plnění tužeb na Instagramu, cesty do Evropy a lidé – jako pasoucí se růžoví chlupatí poníci mírová světová pastvina. Lidem se zdá, že celý tento svět byl přeškrtnut, lidem odebrán zlým Putinem, který zaútočil na Ukrajinu a odřízl Rusko od zbytku světa. Ale, bohužel, na světě už několik let není na výběr – mír nebo válka. Bohužel byla jen jedna volba - válka nebo válka. Vy nebo vy. A slogan "Ne válce!" byl také pryč. Jakékoli protiválečné heslo se před třemi nebo čtyřmi lety změnilo v alegorické – „Jsem pro kapitulaci. Jsem pro porážku své země." Proto nyní vypadají „dopisy pro mír“, které jsou podepsány kulturními osobnostmi, tak podivně. Podepisují je v takovém počtu, že na nich s každým dalším písmenem přestává záležet. A lid – ruský lid – z velké části cítí ve svých útrobách, že i když jsou tyto dopisy za mír, boj za mír je vždy ušlechtilou věcí, nyní v únoru až březnu 2022, a to jak s dopisy samotnými, tak s jejich signatáři, stále něco není tímto způsobem. A co je špatně, lidé zatím nedokážou vysvětlit. nyní, v únoru až březnu 2022, je stále něco v nepořádku se samotnými dopisy a jejich signatáři. A co je špatně, lidé zatím nedokážou vysvětlit. nyní, v únoru až březnu 2022, je stále něco v nepořádku se samotnými dopisy a jejich signatáři. A co je špatně, lidé zatím nedokážou vysvětlit.

Všechno s těmito dopisy a protiválečnými hesly by bylo stejné, kdyby Rusko vstoupilo na Ukrajinu v roce 2011. A i kdyby na jeho území v roce 2013 vstoupila ruská armáda, vypadalo by to zvláštně. Takové akce by nezískaly podporu ani tří procent Rusů a já sám bych patřil mezi devadesát sedm procent. Od té doby ale pod mostem proteklo hodně vody a ve svých bouřlivých nebo tichých vlnách unesla vznešené heslo – „Ne válce!“. A nejde teď jen o to, že tento slogan na Donbasu nefungoval, nebo spíše nejde o to, že mnoho Ukrajinců ho prostě nevyslovilo, kyjevská inteligence nepodepisovala žádné dopisy a ve skutečnosti Ukrajina obrátila pryč od trpících lidí a ukrajinská armáda pokračovala v provádění jakési „Retribuční“ akce proti civilistům a pokračuje dodnes. Ne, už je to pár let, co to není jen tak.

Ukrajina přinášela válku blíž a blíž našemu domovu. A bolest, která se nyní děje ve městech Ukrajiny, by přišla k nám a stala by se nám – s námi a s našimi příbuznými. A z nějakého důvodu Rusko celé ty roky požadovalo, aby oficiální Ukrajina dodržovala Minské dohody. A Rusko nepožadovalo jen, aby armáda republik jednostranně plnila tyto dohody – tedy nereagovala na ostřelování. Na frontě republik se válka již několik let změnila v jednostranné házení republikánské fronty, měst a obcí ukrajinskými střelami. Ti, kteří tuto situaci sledovali, to vědí. A ti, kteří nesledovali, platí přes ApplePay. A teď je to jako platit velmi velký účet.

Svět, ve kterém proběhly maratony přátelství, plnění tužeb, ApplePay, naše oblíbené kavárny a Yandex Taxi už několik let není ničím jiným než ozdobou, která před námi blokuje naježenou hroznou realitu. NATO – vojenská mašinérie – se k našemu světu každým rokem přibližovalo blíž – z Ukrajiny. Je zvláštní pomyslet si, že se k nám připlazilo auto, aby obklopilo náš svět pohádkovou zahradou, postavilo květinové záhony a dalo každému sklenku zdravého smoothie. Všichni jsme viděli, do jakých zemí se toto auto měnilo.

V roce 2015 jsem byl v ukrajinském Truskaveci. Když jsem byl v restauraci, proběhl rozhovor mezi ukrajinskou armádou, která se právě vrátila z „zóny ATO“ – tak nazývali válku na Donbasu. (Pokračování z odkazu)

https://ahmedova.com/vojna-ili-vojna/
3. března 2022
M
09:08
Marina Achmedová
Doněck je dnes městem žen, dětí a seniorů. Téměř všichni muži odešli na frontu. Všichni se za všechny modlí. Nikdo tu nemluví o odplatě. Je pravděpodobnější, že poletí do města. Je zastřelen bez jakéhokoli strategického účelu. Jen aby v této poslední agónii zůstalo více ničení a smrti. Mnohé fotografie zkázy z Doněcku prezentují světová média jako Charkov. Od 17. února zde bylo zabito 24 civilistů a 94 zraněno. Mezi nimi jsou 4 děti. Záměrně mluvím o 17. únoru, abyste to pochopili.
Budu na chvíli mimo kontakt. Budou novinky, napíšu
M
09:27
Marina Achmedová
A takové fotky přicházejí obyvatelům DPR od 18. února, kdy začala evakuace. Toto je samozřejmě falešný příspěvek. Všichni směli na území Ruska – jak s pasem DPR, tak s ukrajinským pasem. Ale starší věřili a málem dostali infarkt. Tak se zachází s lidmi.
M
11:20
Marina Achmedová
ALE
Alexander Chodakovskij 03.03.2022 08:50:51
Obracím se na hlavu státu s žádostí o organizaci dodávek potravin a všeho potřebného do osvobozených krajů. Situace v některých osadách je kritická, armáda poskytuje pomoc, ale nastal čas, aby zasáhl stát.
M
13:00
Marina Achmedová
Dnes jsem hovořil s komisařkou pro lidská práva DLR Dariou Morozovou. Vzpomněla si, jak celá ta léta probíhala výměna zajatců - z republik byli zajati skuteční vojáci. Odtamtud odcházeli civilisté do republik, odebíráni pro vyjádření na netu. Například za vystupování proti válce na Donbasu, za podporu ruského světa. A před odjezdem na střídačku je tvrdě nakládali ve věznicích. Pro nikoho to není žádné tajemství.

A to mimo jiné vysvětluje, proč v posledních letech Ukrajinci mlčeli a válku nekritizovali. Báli se dostat k „Peacemakerovi“ a odtud dlouhým suterénem odejít na výměnu. Doněcký lid proto nechová zášť. Ukrajinská vláda – ta nejsvobodnější a nejpokrokovější – udělala vše pro to, aby se lidé báli mluvit nahlas. Všimněte si našich bojovníků za svobodu.
M
14:17
Marina Achmedová
Realita Doněcka:

Zavolejte do hotelu
- Marina, slyšíte příjezdy?
- Slyším.
Čekáme pět minut a neodcházíme.

Při psaní tohoto krátkého příspěvku přišla informace - muž byl zraněn v Kyjevě (Listvennaya 9), žena zemřela v Yasinovataya.
Z těchto letů.
M
16:50
Marina Achmedová
ALE
Alexander Chodakovskij 03.03.2022 15:38:56
Sníh a déšť u Mariupolu, silnice se změnily v nepořádek, aktivní operace byly pozastaveny kvůli organizaci humanitárního koridoru. V jedné osvobozené vesnici zemře dědeček – místní žádají, aby byl pohřben. Slovo „umře“ zní zvláštně ve světě, kde všechno „umře“. Chléb se do obce vozil z vojenských zásob. Kněz připravuje jídlo pro vojáky, ale došla mu mouka - bereme ...
4. března 2022
M
06:51
Marina Achmedová
ALE
Alexander Chodakovskij 04.03.2022 05:56:15
video soubor
Není zahrnuto, změňte nastavení exportu dat ke stažení.
00:42, 3,5 MB
Ukrajina je oživující, ale stav jejího prezidenta jasně naznačuje skutečný stav věcí...
M
07:51
Marina Achmedová
07:51
Julii bylo řečeno, že ji vymění pouze za Sentsovovou. A její podnikání samotné vzniklo jen proto, že byli potřeba lidé s uměle vytvořenou biografií, kteří by šli na výměnu.

V roce 2017 Julia, která se narodila v Doněcku – ve stejné porodnici, kde stále pracuje její matka Viktoria Ilkovna – a která v této porodnici sama pracovala jako zdravotní sestra, odešla do Mariupolu. Na nádraží ji obklíčili maskovaní lidé, dali jí přes hlavu tašku a odvezli na letiště v Mariupolu. Mimochodem, touží se tam dostat exhumační komise republik, které po pohřešovaných pátrají. Předpokládá se, že od 14 let tam byly umučeny stovky lidí. Očekává se, že právě tam budou důkazy o rozsáhlé genocidě. Ale teď o Yulii.

Tam ji shodili na podlahu, svlékli se, kopali do těla a hlavy a znásilnili. Pak mě znovu znásilnili. Seděla nahá ve sklepě, se zvětšenou hlavou, tekla z ní krev a pokaždé, když se dveře jejího sklepa otevřely, zalezla do kouta a požádala, aby se jí nedotýkal. Ale byla opět znásilněna maskovanými muži v černých gumových rukavicích. Jednou se jedné roztrhla rukavice na ruce a ona uviděla zásnubní prsten. Jednoho dne pro ni vykopali díru, rozbalili černý pytel a řekli: "Tady tě pohřbíme zaživa." Julia řekla, že vezme na sebe všechno, co říkají.

V té době její matka - Victoria Ilkovna - hledala Julii. Přijela do Mariupolu, začala se ptát lidí na nádraží a bylo jí řečeno, že viděli tuto dívku, odvezla ji SBU.
Victoria Ilkovna šla do SBU. Spala na schodech úřadů pro lidská práva. Bylo jí řečeno, že její dcera odjela do Turecka a řádila. Věděla však, že její dcera nikdy neodejde bez varování. Yulia řekla: jediné, čeho se v těchto dnech držela, byla myšlenka, že je nemožné zemřít beze stopy, rodina ji bude hledat celý život. Když jsem s nimi včera mluvil, Julii se třásly ruce. Matka ji držela za ruku. Ale oba se otřásli.
Julii bylo řečeno - „Tvá bláznivá matka tě hledá. Řekni jí, že piješ s klukama." Byla do ní nalita půlka láhve vodky. Zavolali matce, dali telefon, Julia řekla - "Šla jsem s klukama na řádění." Pronesla ale jedno slovo, kterému kromě její matky nikdo nerozuměl. V rodině se dlouho shodli, že pokud manželé urazí své dcery, je potřeba, aby matce řekli tajné slovo do telefonu. Victoria Ilkovna promluvila do telefonu: „Udělejte, co řeknou. Všechno podepište. Budete uvězněni, ale budete naživu. Dáváš mi šanci tě zachránit."
Julii bylo řečeno, že zabila podplukovníka Kharaberyushe. Julia souhlasila. Právník jí přinesl papír k podpisu. Bylo v něm napsáno, že podplukovník ležel s utrženýma nohama. Julia se zeptala - "Můžu se alespoň podívat na fotku toho, koho jsem zabil?". Ukázala jí fotku v telefonu. Yulia se zeptala: "Nevadí vám, že moje vysvětlující poznámka říká, že tělo nemělo dvě nohy, ale na fotce je tělo bez jedné nohy?" Právník řekl, že její dítě je nemocné a ona musí naléhavě jít. A pak, celou cestu, a strávil dva roky ve vyšetřovací vazbě v Oděse, Kyjevě, tehdy vězení, Julia potkala takové lidi - lékaře, zaměstnance soudu, kteří všemu rozuměli, ale mlčeli a skrývali oči. Pouze jeden lékař, starší Žid, se pokusil vzdorovat a požadoval, aby byla ponechána v nemocnici. Když ho ale lidé v maskách přitlačili ke zdi, poklesl a zmlkl.
Pak začala dlouhá cesta k výměně. Nebudu teď mluvit o tom, jak SBU natočila video, kde Yulia dává výbušniny pod auto, zve operátora a říká jí, jak si nejlépe lehnout. O tom, jak se při převozu z vyšetřovací vazby k soudu setkala s Naděždou Savčenkovou v poutech a ta jí řekla - "Nech si to malý." Nebudu mluvit o dlouhém procesu výměny. Fakt - Yulia byla změněna. Na Sentsov. Byla mezi třiceti pěti vyměněnými.
Včera jsme seděli v kavárně v Doněcku a povídali si. Vletělo do města. Zeptal jsem se Victorie Ilkovny, co cítí k lidem v Kyjevě a Charkově.
"Je mi jich líto," odpověděla. - Je mi líto.
- A proč? Zeptal jsem se. - Koneckonců, ani ty, ani Yulia nebyli ušetřeni.
- Co si myslíš, že jsem, parchant? zeptala se. - Nejsem parchant. Omlouvám se.
M
11:18
Marina Achmedová
Doněcká porodnice. Okno porodní místnosti. Předevčírem byl za mými zády příjezd do domu. Tady jsou zvyklí na to, že tlaková vlna vyráží okna. Střepy padají. Poté se porod odebere na chodbě, personál spustí miminka a jejich maminky do již vybaveného sklepa. Jsou ale předčasně narozené děti, na které by se sahat nemělo. Lékaři s nimi zůstávají a kryjí je před šrapnely sami sebou. Od roku 2014. "Pro mír" na okně doněcké porodnice - to je nápis, který se na tom místě a v té době objevil, aby to nevyznělo pokrytecky.
M
11:45
Marina Achmedová
video soubor
Není zahrnuto, změňte nastavení exportu dat ke stažení.
03:39, 67,2 MB
V posledních dnech mi bylo často vyčítáno, že jako mistr slova umím ždímat emoce, manipulovat s lidmi a ideologicky přeformátovat člověka po svém. I když mluvím jen o tom, co vidím a co sám cítím. Mám vysvětlení, proč to říkají – nechtějí zažít emoce, které navrhuji. Když se budete bránit, je snazší obvinit někoho jiného. Dobře, dovolte mi ukázat video beze slov. Video nejsou slova.
Doněcká porodnice
M
16:26
Marina Achmedová
ALE
Alexander Chodakovskij 04.03.2022 16:24:38
Na okraji osady Troitsky nedaleko hranic Mariupol byl zasažen ukrajinský obrněný vůz a civilní obyvatelstvo je evakuováno z bojové zóny.
M
18:27
Marina Achmedová
Mluvil jsem s mužem v Doněcku, kterého znám už dlouho. Její dům je na velmi nebezpečném místě. Být tam v 15 bylo šílené. Ale byla. Nyní střílejí tvrději. Pak podle ní při ostřelování Doněcka byla alespoň nějaká logika. Teď to nemá žádnou logiku, prostě trefili staré souřadnice. To znamená, že letí tam, kam už letěl v patnáctém. Slyší salvu, čeká a počítá – jedna, dva, tři, čtyři. Zvuk příjezdu. Uvolní se - tentokrát ne do ní. Další salva a znovu - raz, dva, tři. A těch salv je hodně. Střílí s potěšením, pomalu dvakrát až třikrát denně. Vystřelí a nějakou dobu čekají – přesně tak dlouho, jak je potřeba, než dorazí ministerstvo pro mimořádné situace a sanitka. V Doněcku je tento podnik již odladěný za 8 let války - přicházejí rychle. A jakmile dorazí zachránit zraněné,

Zeptal jsem se jí, jak se přesto cítí k Ukrajincům, kteří nyní také trpí.
„Mírní lidé by tyto „jedna, dva, tři“ vůbec neměli počítat,“ řekla. Lidé by takhle vůbec neměli žít. Žádný.

Zeptal jsem se, jaký má názor na uznání republik. Viděl jsem reakci obyvatel Doněcka online, ale vždy si to chci ověřit a ujasnit.
"Dostali jsme naději, a proto to bylo ještě děsivější," odpověděla. - Když byly republiky uznány, uvědomili jsme si, že nás zachrání. Jako by se nám otevřely dveře do světa a skrze ně jsme viděli poklidnou oblohu a slunce. K těmto dveřím chodíme osm let. Ale když jsme se k tomu přiblížili, věřili v naději, začali po nás střílet. Jen teď je umírání horší než v roce 2015, protože dveře jsou otevřené a věříme, že i pro nás je možný lepší život. Umírat s nadějí je děsivější.

Píšu to při poslechu salv
M
18:50
Marina Achmedová
ALE
Alexander Chodakovskij 04.03.2022 18:44:20
Setkali jsme se s uprchlíky, nakrmíme je ze záloh vojáků, pak je předáme úřadům. Starší, rodiny s malými dětmi, s jednoduchými věcmi - co se jim podařilo popadnout .... Říkají, že je nepustili ven do poslední chvíle, dokud jsme se nepřiblížili.
5. března 2022
M
06:52
Marina Achmedová
ALE
Alexander Chodakovskij 05.03.2022 06:44:28
Existují dva hlavní faktory, které nyní ovlivňují naše jednání a určují jeho úspěch. To je dostupnost dostatečných sil a prostředků k plnění zadaných úkolů a pochopení, že máme co do činění s našimi městy a naším obyvatelstvem. Faktor zkušeností, dovedností, znalostí - důležitý, ale ne ten hlavní - to vše se získává celkem rychle, i když za cenu ztrát.

Zde je včerejší obrázek bitvy na předměstí Mariupolu: obrněné jednotky a vyloďovací síly šťouchají kolem cest, hledají průchody a nepřítel se pohybuje ve skupinách po území, které prostudovali a vybrali ve vojenském smyslu, obchází, lapá . Náš dron se vznáší ve vzduchu a při následném zhlédnutí je jasně vidět, jak nepřítel využívá hustou městskou zástavbu pro své účely.

Co by v takových podmínkách dělali naši předkové? Ano, všechno by srovnali se zemí, pak by zasáhli budovy přímou palbou, udělali průchody, vykouřili přeživšího nepřítele jako krysy z děr. Ale stojíme před obytnými domy, víme, že je tam nepřítel, a nestřílíme, protože nepřítel se skrývá za civilisty. Snažíme se manévrovat, ale výhoda ve městě je na jejich straně. Pokud jde o počty, musím říct, že stačí zablokovat Mariupol, ale na přepadení zatím nejsou žádné rezervy. Zatím sondujeme různými směry, identifikujeme jejich pozice, tlačíme na komunikaci a čekáme na uvolnění potřebných rezerv. Ale musím konstatovat: pokud bude nepřítel aktivně vzdorovat, město tím velmi utrpí. Obyvatelé to musí pochopit a vyjednavači musí přijmout opatření k evakuaci.
M
07:31
Marina Achmedová
Humanitární koridory jsou otevřeny pro odchod civilistů z Mariupolu a Volnovakhy. Ministerstvo obrany hlásí: s ukrajinskou stranou byly dohodnuty humanitární koridory a výstupní trasy.
M
09:25
Marina Achmedová
Dostal jsem zprávu od svých přátel - kybernetická bezpečnost. Čtěte pozorně:

„Marino, v posledních dnech jsme s mým týmem identifikovali takzvané kybernetické válečníky provádějící útoky na internetové objekty Ruské federace (pronikáme do chatů, skupin, abychom studovali jejich mechanismy a cíle).

Skupina Anonymous před pár dny učinila prohlášení o útocích na Ruskou federaci a krádežích peněz z účtů všech Rusů (což je samo o sobě nemožné). Po prostudování těchto chlápků jsme si uvědomili, že už žádní Anonymous nejsou, dávno je zavřela FBI a samotná NSA a teď je vytáhli ze skříně, respektive někdo, kdo s nimi nemá nic společného. vytáhli vlajku a začali s ní mávat. A hloupě mávat. Pokud se podíváme do historie hacktivismu hackerské skupiny Anonymous, pomáhali Ruské federaci v situaci se Sýrií – hackovali účty teroristů a získávali informace. Byla to poslední věc, kterou Anonymous udělal.

Když nyní studujeme pseudoanonymy (kteří si nasazují masku), vidíme, že v čele stojí specialisté, kteří jsou více či méně zruční, nejspíše pocházejí z kanceláří SBU, a velkou masu tvoří trendoví školáci a běžní IT lidé nebo ti, kteří chtějí být v předmětu. Jsou skupiny, kde rekrutují všechny za sebou, je dán tréninkový manuál - stáhněte si program, stiskněte tlačítko a je to - nyní jste hacker a útočíte na ruské banky. Všechno je hloupé. Ale někdo zahazuje své cíle například v souboru, který jsem vám poslal - 9000 adres na internetu (weby, terminály, vládní portály), které jsou pod DDoS útokem.

Má cenu se bát? Ne. Budou další kybernetické útoky? ANO. Ale ze strany NSA budou tyto útoky také zaměřeny na získání seznamu jmen a příjmení účastníků speciálních operací, získání přístupu ke koordinačním serverům našich sítí. Bude odpověď? Už existují - severokorejské hackerské skupiny patří mezi nejlepší nejlepší specialisty na světě, nejsou vidět, nepropagují se jako módní skupiny, váš nejlepší hackerský přítel Pavel Sitnikov o těchto hackerech ví, možná o nich řekl nebo chce říct.

Je informační válka děsivá? Ano.

Jsou jich tisíce, ne-li desetitisíce, proto naše informační válka probíhá tak slabě, a měli jste pravdu - naši jsou hákliví a neumí lhát jako z druhé strany.

Po celém Rusku dojde k informačním útokům na rituální agentury s cílem vytvořit zdání velkých ztrát. Základ čísel již existuje, zde je příklad odeslané zprávy. Snímek obrazovky ale nikomu neukazujte. Informace získáváme z chatů, které jsme infiltrovali.
M
10:30
Marina Achmedová
Přátelé, o dění v Mariupolu se dozvídám až od Alexandra Chodakovského. Když říká, že to tak je, tak to tak je. Nemůžu věřit nikomu jinému.

Dovolte mi připomenout: Alexandr Sergejevič, do roku 2014 velitel Doněcké Alfy, který se rozhodl hned po Majdanu - pro Rusko, zůstal ve svém rodném Doněcku, založil první bojeschopný prapor „Vostok“. A to vše se stalo před mýma očima. Bez něj by teď nebyly žádné republiky

https://t.me/aleksandr_skif